6087. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
84. dzień panowania Piotra III Łukasza
Herold, Daniel January von Tauer-Krak, 27.04.2015 r. o 18:58:27, tantiemy: 8 026.00 lt
Partie, Kanclerz i trochę refleksji
Seria wydawnicza: Acsi Baridasane...
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
abwEUr71.pngN
a początek, napisze iż niedawno minął miesiąc od czasu, gdy pierwszy raz pojawiłem się w Sarmacji. Troszkę zamotałem w Sarmacji i Baridasie. Planuje rozbudować instytucje rodową, w najbliszym czasie ma się pojawić ankieta w SOBOS, czy chcecie zmian, większego uprawnienia rodów, zmian , reform, ogólnie wzmocnienia i usprawnienia rodów. Nie powiem liczę na to, że sporo Sarmatów wyrazi zainteresowanie tym projektem, koncepcją, która naturalnie będę rozwijał. Ponadto niedawno powstał Aeroklub Bardyjsko-Teutoński kolejna inicjatywa łącząca kraje muru. Przy okazji zapraszam, może pojawił się jakiś kolejny fan lotnictwa, albo zwyczajnie ktoś chce napisać artykuł o jakiś pokazach lotniczych.

48924812612957271.jpg
Mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale nie mogłem tego nie wstawić


Z
miany, idą zmiany. "Zły kanclerz poszedł precz", nie mi go oceniać, ale mam nadzieje, że korzystając z tych nielicznych wolnych chwil, wpadnie do Sarmacji, zajmie się lokalnymi obowiązkami np: Pracą w Samorządzie Baridasu. Niemniej zostanie powołany nowy rząd, który miejmy nadzieje wiele zmieni ma tylko miesiąc, na pokazanie się Sarmatom z dobrej strony. Jestem pewnie iż nowy kanclerz, powołany w miejsce swojego poprzednika i nowa RM staną na wysokości zadania. Tylko, mają troszkę mało czasu, miesiąc.


wybory.jpg
Lewica, Prawica, a może Centrum?


P
otem będą wybory prawdopodobnie w wyborach wezmą udział dwie,trzy, maksymalnie cztery partie. PS, SF, możliwe iż własna listę wyborczą wstawi SOK i również są wysokie szanse, na to ze pojawi się jakiś czarny koń wyborów. Ni z tego, ni z owego powstaje nowa Partia Polityczna z prawdziwego zdarzenia, nie jakiś klub polityczny, tylko partia z ideałami, świetnie zorganizowana, z nowymi ludźmi, ze starymi weteranami. Z solidnym programem wyborczym, bo jakby nie było potrzebujemy w Sarmacji partii z prawdziwego zdarzenia, z charyzmatycznym szefem partii, który będzie w stanie ogarnąć własnych polityków, wymusić na nich dyscyplinę, zgromadzić wokół siebie ludzi wyznających podobne ideały. Tak, Sarmacja potrzebuje odświeżenia, potrzebuje zmian, dużych zmian, ale nie jakieś nagłej rewolucji, mimo że jest sporo filozofów polityki, to jakoś mało osób garnie się do stwarzania Partii Politycznych.
2JFyDRhH.jpg


D
wie partie to za mało, system dwupartyjny oczywiście jest dość prosty, w wielu wypadkach wygodny, nie trzeba zawiązywać sojuszów koalicyjnych, ani nie ma żadnych problemów ideologicznych w RM, wynikających z tego, że jeden Minister jest z Partii A, a drugi z partii B. Niemniej według mnie brakuje, dreszczu tych emocji, związanych z tym, że Partia A i Partia B mają po 40%, i to która z nich utworzy Rząd zależy od tego co zrobi Partia C, która mimo że uzyskała tylko 20 % jest niezbędna do utworzenia rządu, oczywiście Partie A i B, mogą zawiązać porozumienie i wtedy Partia C znajdzie się sama w opozycji. Takiej niepewności chciałbym się doczekać w Maju, chociaż pewnie jako członek jednej z partii, będę chciał, żeby to moja partia wygrała i to najlepiej wynikiem dającym większość w sejmie.
Chciałem, tak refleksyjnie opisać swoje uczucia i przeżycia jakie doznałem po miesiącu obecności w Sarmacji, a skończyło się na filozofii polityki, mimo wszystko zapraszam do dyskusji, na temat polityki?
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Herman Kolineusz, 27.04.2015 r. o 19:18:23
Ciekawy artykuł... Szkoda, że nieopublikowany w SAP...
odpowiedz
Daniel January von Tauer-Krak, 27.04.2015 r. o 19:42:00
Ten cykl jest zarezerwowany dla Herolda.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Herman Kolineusz, 27.04.2015 r. o 19:47:37
Szkoda. Bardzo mnie boli ten fakt.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Julian Fer at Atera.
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 27.04.2015 r. o 20:00:08
No w końcu jakiś większy ruch w Heroldzie się zapowiada :D
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Herman Kolineusz, 27.04.2015 r. o 20:05:54
Szkoda, że nie SAP.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, 27.04.2015 r. o 20:17:22
Może jestem nie na czasie, ale co to SOK?
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Ten komentarz czeka na serca.
Julian Fer at Atera, 30.04.2015 r. o 07:38:44
Ciekawe spojrzenie na Sarmacką rzeczywistość :)
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany