6204. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
201. dzień panowania Piotra III Łukasza
Gazeta Teutońska, Vladimir ik Lihtenštán, 19.09.2014 r. o 17:21:44, tantiemy: 5 963.00 lt
Nieregularny Informator Teutoński #3
Seria wydawnicza: Informator teutoński
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.

WYDANIE NR 3 | WRZESIEŃ 2014
herb_teutonia.png NIEREGULARNY INFORMATOR

TEUTOŃSKI
herb_teutonia.png

OBOWIĄZKOWO W KAŻDYM TEUTOŃSKI DOMU!

--- XVI SESJA SENATU ---

|XVI SESJA| Dnia dziewiątego września Pani Marszałek Senatu Królestwa Teutonii Rihanna Aureliusz- Sedrowska otworzyła listę obywatelską. Chęć wzięcia udziału w obradach i głosowaniach Sesji wyraziło dziesięciu Teutończyków.
* * *

|WYBÓR WICEMARSZAŁKA| W związku z decyzją Rolanda Heacha, na czym wszyscy ubolewają, ponieważ z naszej społeczności odszedł jeden z najbardziej zasłużonych (obok diuka Kwaziego) biurokratów, a jak powszechnie wiadomo, siłą samorządu jest sprawa kadra urzędnicza, w pierwszej kolejności Senatorowie XVI Sesji wybrali spośród siebie wicemarszałka. Sławomir Chojnacki- de Ruth zgłosił kandydaturę Vladimira Iwanowicza von Lichtensteina, który podtrzymując swoją własną tradycję odrzucania wszelkich urzędów, odmówił. Ostatecznie na urząd wicemarszałka wybrano Aleksandra Damiana Sedrowskiego.
* * *

|STARY/NOWY PODZIAŁ|Dnia piętnastego września Pan Wicemarszałek Aleksander Damian Sedrowski przedstawił Wysokiej Izbie projekt ustawy o podziale administracyjno- terytorialnym Teutonii autorstwa diuka Krzysztofa Kwaziego. Obrady nad ustawą trwają dalej i w dużej mierze ograniczają się do oczekiwania na projekt mapy wizualizującej zapisy ustawy.(więcej...)

* * *

|TEUTOŃSKIE CENTRUM INNOWACYJNE| Nie od dziś wiadomo, że Teutonia inicjatywami stoi. Kolejną z nich ma być Teutońskie Centrum Innowacyjne. Pomysłodawczyni, Rihanna Aureliusz- Sedrowska, przekazała redakcji kilka słów odnośnie projektu. Centrum dzielić ma się na dwie komórki: Teutoński Urząd Pracy oraz Centrum Dotacji i Innowacji. Wiemy również, że projektem ma zająć się Senat. (więcej...)

--- RUCHY SEPARATYSTYCZNE TEUTOŃSKĄ TRADYCJĄ! ---

|ANKIETA| Zwiększenie autonomii, secesja, niepodległość... to tematy, które powracają w społeczności teutońskiej niczym bumerang i są zapisane w tradycji teutonizmu. Z inicjatywy Brzetyslava Mariana Terslava von Vincisa temat zmartwychwstał.
* * *

|DEBATA|Również Bully Felimi- Liderski nie pozostawał bierny irozpoczął dyskusję na temat autonomii Królestwa.

--- INICJATYW CIĄG DALSZY ---

|HYMN| Aleksander Damian- Sedrowski spostrzegł, że Królestwo Teutonii nie posiada własnego hymnu! Hańba i sromota! Z tego powodu postanowił to naprawić. Każdy Teutończyk może zgłosić swój tekst i melodię. Jak dotąd tylko Brzesylav Marian Tereslav von Vincis oraz Vladimir Iwanowicz von Lichtenstein przedłożyli swoje teksty. Król Mateusz Wilhelm napomknął coś o nagrodzie dla zwycięzcy. Redakcja przypilnuje...
* * *

|DWUJĘZYCZNE FORUM| Teutonia będzie mieć zapewne w niedługim czasie nowy, dwujęzyczny układ działów na forum. W ankiecie zorganizowanej przez Lord Lingwistę Vladimira Iwanowicza von Lichtensteina zwyciężyła propozycja Rolanda Heacha. Sprawa zostałaby z pewnością pchnięta do przodu, gdyby nie perfekcjonizm diuka Kwaziego (za który wszyscy go kochamy). Do niedzieli trwa debata nad układem działu "Zamek Królewski" (dawniej: "Komnata Tronowa"). Jeśli wszystko pójdzie szybko i sprawnie, najprawdopodobniej w poniedziałek Lord Lingwista złoży stosowany wniosek w Radzie Ministrów.
* * *

|PIERWSZE NAGRANIE J. TEUTOŃSKIEGO| Lord Lingwista Vladimir Iwanowicz von Lichtenstein wysunął koncepcję nagrania krótkiego tekstu z okazji urodzin Księcia. Już wiemy, że tego ciężkiego zadania podejmie się Rihanna Aureliusz- Sedrowska, która użyczy swojego słodkiego głosu ku chwale Teutonii!

* * *

|TEUTOŃSKI PROGRAM KOSMICZNY| Ruszył Teutoński Program Kosmiczny pod kierownictwem Michela d'Agnou. Mamy nadzieję, że będzie to pierwszy krok ku budowie Międzyplanetarnego Imperium Teutońskiego.
* * *

|NOWY HERB LRT| Nowy mieszkaniec Adam Jerzy Cartonwhisky przedstawił pomysł rewitalizacji herbu Loży Rycerzy Teutońskich. Trzymamy kciuki za ten pomysł i liczymy, że nowy mieszkaniec niedługo stanie się pełnoprawnym członkiem naszej teutońskiej wspólnoty. (więcej...)

* * *

|KANIAŁ #TEUTONIA| Dnia czternastego września uchwalono regulamin kanału IRC #teutonia z inicjatywy Bully'ego Felimi- Liderskiego. Zapraszamy Teutończyków do odwiedzania kanału.

* * *

|TO JUŻ XI ROZDZIAŁ KRONIKI!| Vladimir Iwanowicz von Lichtenstein spisał XI Rozdział Kroniki opisującej realne dzieje Królestwa Teutonii. Zatytułował go "Zmierzch panowania JKM Michaela von Lichtensteina i druga elekcja". Rozdział obejmuje zakres od lutego 2013 do września 2014. (więcej...)

* * *

|A JEDNAK ERYK Z MARDUK| Najczujniejsze oko Królestwa Teutonii (a kto wie, czy nie całej Sarmacji!) diuk Krzysztof Kwazi zauważył pewne nieścisłości w legendach Loży Rycerzy Teutońskich. Wielki i Przewielebny Mistrz Vladimir Iwanowicz von Lichtenstein, wiedząc, że diuk Kwazi nie da mu spokoju, przychylił się do jego wniosku i przyjął sugestie Rektora Teutońskiego Instytutu Historii Sławomira Chojnackiego- de Ruth. Tym sposobem Eryk z Margon stał się Erykiem z Marduk. Legendy lożowe przeczytać można od wczoraj na stronie LRT w DSG: Mit o Fulgencjuszu Walecznym oraz Mit o Eryku z Marduk.

* * *

|ZAPOMNIANA INICJATYWA| Vladimir Iwanowicz von Lichtenstein przedstawił w Komnacie Tronowej stary projekt proklamacji "Magnum Domus" spisanej jeszcze dla króla Michaela von Lichtensteina, który zakładał podział Kancelarii Królewskiej na urzędy funkcjonale i urzędy ceremoniale (Honorowa Gwardia Lwia oraz Biała Wieża Królewska). Król Mateusz Wilhelm stwierdził, że projekt taki chodził mu już po głowie i z pewnością wykorzysta proklamację "Magnum Domus".

* * *

|ATRAKCYJNOŚĆ TKWI W RÓŻNORODNOŚCI| Wciąż trwa ankieta zorganizowana przez Vladimira Iwnanowicza von Lichtensteina. Wypełnione kwestionariusze (na tej stronie) można wysyłać do Vladimira do dwudziestego czwartego września. Wyniki zostaną najprawdopodobniej ogłoszone dwudziestego piątego września.

--- TANIEC, KOBIETY I ŚPIEW - ZJAZD TEUTOŃSKI ---

W dniach od dwunastego do czternastego września odbył się Zjazd Teutoński w realnym Krakowie (który przecież nie istnieje). Udział wzięli: Król Mateusz Wilhelm, Krzysztof Kwazi, Sławomir Chojnacki- de Ruth oraz Mateusz von Lichtenstein- Iontz. Wiemy, że spotkanie tych wysoko postawionych notabli było suto zakrapiane alkoholem. Sławomir Chojnacki- de Ruth obiecał fotorelację w Gazecie Teutońskiej. Redakcja dopilnuje...
--- PROPAGANDA ---

Po co Ci inne samorządy, skoro możesz wybrać Teutonię? W Teutonii zawsze dzieje się wiele, w Teutonii zawsze możesz się rozwijać i spotkać ludzi, którzy Ci pomogą. U nas nie ma marazmu, u nas nie ma nudy, u nas gości tylko dobra zabawa!
--- GARŚĆ PLOTEK ---

|UCIEKINIERZY ZZA MURU| Na loardyjskie tereny Królestwa Teutonii wciąż przedostają się uciekinierzy z Baridasu. Dobroduszni chłopi teutońscy udzielają im schronienia i ułatwiają przedostanie na Wyspy. "Nie możemy pozostawać obojętni na cierpienie tych ludzi" - mówi pani Helga, która uratowała już dziesięciu Baridajczyków przed reżimem zza muru.
* * *

|DIUK KWAZI I TAJEMNICZA GELLONKA| Przed dwoma dniami diuk Kwazi był widziany w objęciach tajemniczej Gellonki n ulicach Srebrnego Rogu. Wczoraj jedyny świadek tego zdarzenia został znaleziony martwy przez naszą redakcję. Na jego piersi leżała jedynie karteczka z krótkim tekstem: "I tak kiedyś wszyscy umrzemy..."
Dotacje
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Yutte Pónkrokk.
Albert Felimi-Liderski, 19.09.2014 r. o 17:23:43
Boże. "Bully'ego Felimi- Liderskiego". Ile razy mam powtarzać?
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Vladimir ik Lihtenštán, 19.09.2014 r. o 17:24:59
Nie denerwujcie się, bo to niezdrowe :*
odpowiedz
Defloriusz Dyman Wander, 19.09.2014 r. o 18:21:04
XVI Sesja Senatu
Listę otwiera Rihanna
Śpiew kwitnącej paproci
Helwetyk Romański docenia
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Defloriusz Dyman Wander, 19.09.2014 r. o 18:21:05
XVI Sesja Senatu
Listę otwiera Rihanna
Śpiew kwitnącej paproci
Helwetyk Romański docenia
odpowiedz
Vladimir ik Lihtenštán, 19.09.2014 r. o 18:39:51
XVI Sesja Senatu,
Na horyzoncie wstaje
Wstaje nowe słońce,
Rihanna bez krawatu!

Śpiewają paprocie,
Wróżą Teutonii nowe
Zwycięstwa różowe,
Helwetyk kocha paprocie?...

To Książę- Senior śpiewa,
Słowiczym głosem
Trzęsie trzosem,
To on jest paprocią...
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Marek von Thorn-Chojnacki, 19.09.2014 r. o 19:41:45
Brawa świetne, czekamy na więcej
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Mateusz Wilhelm, 19.09.2014 r. o 22:17:32
ja zdecydowanie czekam przede wszystkim na zdjęcia z Krk;d
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Gotfryd Slavik de Ruth, 20.09.2014 r. o 19:12:15
Witam
Jak zawsze Vladek w przystępny sposób przedstawiam najważniejsze wydarzenia z życia Królestwa :)
Ten komentarz czeka na serca.
Adunaphel Kovall, 20.09.2014 r. o 20:49:11
Wszystko pięknie i wyraźnie przekazane, czekam na następne artykuły :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Tomasz Liberi, 20.09.2014 r. o 22:02:08
Czytam z przyjemnością :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Yutte Pónkrokk, 22.09.2014 r. o 21:33:34
Naprawdę bardzo fajny tekst. Można się dowiedzieć wszystiegoco się dzieje w teutonii. Brawo!
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany