6207. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
204. dzień panowania Piotra III Łukasza
Gazeta Teutońska, Karolina Aleksandra, 16.04.2013 r. o 09:06:37, tantiemy: 0.00 lt
Abdykacja24: Spokoju niet
Seria wydawnicza: Kroniki
Wrzucam tu, bo dodawanie artykułów w ZW nie działa.

Dopiero wróciłeś do Sarmacji po dłuższym urlopie? Nie masz pojęcia, co się dzieje wokół Ciebie? Zajrzyj tutaj!.

Wydawałoby się, że po powołaniu Regenta można zacząć oddychać z ulgą. Najwidoczniej jednak nie do końca...
CZWARTEK, 11 KWIETNIA

8:35 — następca tronu, JKW Mikołaj diuk Wiśnicki, publikuje na forum parę słów od siebie, w których m. in. apeluje o zamknięcie sprawy abdykacji i afer okołoabdykacyjnych. “Czas powrócić do normalnej, spokojnej zabawy w Księstwie.

18:40 — Kazelot Hamilton otwiera na forum wątek, w którym pyta, kto zostaje w Sarmacji.

19:04 — Albert Felimi-Liderski rezygnuje z aktywności w Księstwie.
PIĄTEK, 12 KWIETNIA

00:04artykuł refleksyjny, skierowany do odchodzących, autorstwa Tomasza Ivowego Hugo Karakachanow-Paca.

12:38 — Michał Michaelus alarmuje proroczo o tym, że strona główna nie działa. Alarm zostaje odwołany, inni Sarmaci bowiem nie mają problemów z tym.

17:44 — Jeremiasz Winchester pyta na forum: “Może ktoś wytłumaczyć co się dzieje że po kliknięciu na Aplikacje w menu, przenosimy się do lustrzanego świata?" Ludzie na IRCu odnotowują, że poszczególne elementy Złotej Wolności zaczynają znikać. JKW Piotr II Grzegorz przyznaje się do tego, że usuwa pliki, które samodzielnie stworzył, z powodu roszczeń z tytułu praw autorskich.

18:37 — Paulina Paweł Ciupak ogłasza zamiar odejścia z Księstwa Sarmacji. ”Próby wyłączania systemu, używając którego marnowałam swój realny czas, mogąc go przeznaczać na inne, bardziej produktywne rzeczy, i do którego wygenerowałam całkiem sporą ilość kontentu, traktuję jako osobiste splunięcie mi w twarz.”

18:39 — Regent Matwiej diuk Skarbnikow wystosowuje oświadczenie, w którym potwierdza, że Złota Wolność została wyłączona. “Nie płaczcie. Nie było to znowu takie zajebiste.

19:49 — Sejm wybiera Andrzeja Swarzewskiego na stanowisko Marszałka. Teraz to on jest najwyższą oficjalną władzą w Księstwie. Pracę zaczyna od uporządkowania listy posłów oraz obywateli. Zostaje także wydane obwieszczenie o opróżnieniu tronu.

20:15PiSMOK wraca, tym razem na forum, z komiksem komentującym wydarzenia dnia.

20:57 — Sejm przechodzi do wyboru Kanclerza. Jedyna, póki co, kandydatka na to stanowisko – Karolina von Lichtenstein – deklaruje stworzenie Rządu Technicznego. ”Wydaje mi się, że najlepszą opcją będzie uporządkować sprawy, uspokoić nastroje, etc., a potem spróbować zacząć od nowa — ponowne wybory do Sejmu i nowa kadencja. To byłoby po prostu najlogiczniejsze, zwłaszcza po odpadnięciu niemalże połowy składu Sejmu.”

21:00 — Jakub Morze informuje o powstaniu Wszechpartyjnej Obywatelskiej Akcji Ocalenia Narodowego. “W tej trudnej dla całej Sarmacji sytuacji jaką jest obecna jej sytuacja, proszę wszystkich obywateli i mieszkańców, jako organicznik i działacz społeczny, o zjednoczenie w działaniu do przywrócenia porządku.

21:48 — nowi posłowie — Damian Arped-Suchomsky, Patrik Arped-Iwanowicz i Katiuszyn Rewoluty Lepki — składają ślubowania poselskie.

21:59następca tronu składa przysięgę książęcą. W przemówieniu wspomina m. in. o Sejmie, systemie gospodarczym, a także o planowanej koronacji. ”Dość już patrzenia wstecz, komentowania co się wydarzyło, a co nie. Teraz najwyższa pora działać.” Regencja się kończy, mamy Księcia.

22:12 — Złota Wolność zaczyna wracać za sprawą Avrila von Levengothona i Matwieja diuka Skarbnikowa. Obecnie strona wygląda nieco inaczej niż przed wyłączeniem, jednak podstawowe funkcje działają.

22:38 — dla odmiany, ktoś wraca. W wątku na forum Michał Jerzy Hass wita się ze wszystkimi. ”Na drżących nogach przekraczam granicę v-ojvzyzny, choć w tej chwili wygląda ona jak granica absurdu.”
TYDZIEŃ, KTÓRY ZMIENIŁ SARMACJĘ, ZMIENIA JĄ DALEJ...

PS. Zapomnielibyśmy wspomnieć — w Gellonii i Starosarmacji trwa konkurs na mem. Zapraszamy do tego wątku na porcję śmiechu oraz zachęcamy do zgłaszania własnych memów!
Dotacje
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Karolina Aleksandra, Ignacy Urban de Ruth.
Katiuszyn Rewoluty Lepki, 16.04.2013 r. o 22:46:17
Staaaaaaaaaaare
Ten komentarz czeka na serca.
Karolina Aleksandra, 16.04.2013 r. o 22:48:27
W ramach uzupełnienia wrzuciłam ;)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
John Rasmusen, 16.04.2013 r. o 23:25:15
Karolina odgrzewasz starocie ;p
odpowiedz
Jurand Swarzewski, 16.04.2013 r. o 23:26:04
Ładny ten Twój nowy Avek.
Lubią ten komentarz: Jeremiasz Winchester.
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, 17.04.2013 r. o 07:56:24
BYŁO
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany