6206. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
203. dzień panowania Piotra III Łukasza
Gazeta Teutońska, Karolina Aleksandra, 07.04.2013 r. o 12:05:26, tantiemy: 0.00 lt
Abdykacja24: Co się tu stało?
Seria wydawnicza: Kroniki
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Dla wszystkich tych powracających z weekendowych urlopów, którzy są wstrząśnięci widokami na stronach Księstwa i nie wiedzą, co się tak właściwie, do jasnej ciasnej scholandzkiej, stało; a także dla tych, którzy byli w Sarmacji cały weekend, ale wciąż nie są do końca pewni, co się dzieje — stworzyliśmy kalejdoskop wydarzeń. W razie braków, prosimy o uzupełnienia w komentarzach.
ŚRODA, 3 KWIETNIA

22:52 — rozpoczęcie oficjalnej debaty nad kandydaturą ex-prefekta Chojnackiego na Sędziego, zgłoszonej przez Księcia; koalicja lewicy stanowczo oponuje.

23:16 — przedsmak abdykacji w wykonaniu rezygnującego Ministra-Prezydenta Paulusa Buddusa, który w swoim oświadczeniu błędnie użył słowa "abdykacja".
CZWARTEK, 4 KWIETNIA

22:28 — po debatach obywatelskich i sejmowych rozpoczyna się głosowanie nad ustawą o likwidacji głosów ważonych. Powszechnie wiadomo, że Książę jest przeciwny zniesieniu głosów ważonych, m. in. ze względów systemowych.
PIĄTEK, 5 KWIETNIA

ok. 10:00Dziękuję posłom za psucie systemu wyborczego, mimo dużego uzasadnienia dlaczego głosy ważone są, także w ujęciu systemowym. Bez sensu. — pisze Książę na Ćwirku, komentując głosowanie.

23:03 — Książę wyraża swój zdecydowany sprzeciw wobec poprawek do ustawy obywatelskiej złożonych przez Rząd. — W ogóle z obecnym rządem chyba za dużo pola współpracy nie widzę. Projekty te uderzają drobnymi ciosami we wszystko co sarmackie i oparte na tradycji zarazem. (...) OBECNE UPRAWNIENIA MONARCHY NIE BĘDĄ ANI O JOTĘ ZMNIEJSZONE ZA MOJEGO PANOWANIA. (...) TAK dalej być nie może. Suwerenem jest naród. Wiem, że nikt nie lubi stosowania szantażu i nie o szantaż tu chodzi. Ja po prostu nie będę marionetką w rękach przesiąkniętych ideologią niszczenia zastanego porządku za wszelką cenę. Skoro Naród jako suweren chce zmian - go znaczy, że chce zmian na tronie.

23:19 — Ivo diuk Karakachanow Śr., po wypowiedzi Księcia w Sejmie, zrzeka się obywatelstwa, stanowiska poselskiego i deklaruje odejście z Sarmacji. — Rząd poszedł w pizdu teraz może JKM obszczywać kolejne murki. W wątku na forum rozpoczyna się polemika między diukiem a Księciem. — Szkoda... za dużo tu niepotrzebnych emocji... nie tylko u Iva. — komentuje Katiuszyn Lepki.
SOBOTA, 6 KWIETNIA

01:51Jak Książe wspomniał - WSZYSTKO należy do uprawnień Księcia, więc czego byśmy nie zrobili - będzie w nie godzić. (...) Książe wypowiedział wojnę - będzie ją miał.pisze Prezerwatyw Tradycja Radziecki.

02:05 — wyżej wymieniony publikuje artykuł o zmorze monarchofaszyzmu.

02:13Książę Piotr II Grzegorz ogłasza akt abdykacji. Wedle prawa, aby abdykacja była formalnie ogłoszona w Dzienniku Praw, potwierdzić ją musi Marszałek Sejmu, następnie zaś teoretycznie nowym Księciem powinien zostać wyznaczony przez Sejm następca tronu, JKW Mikołaj diuk Wiśnicki.

03:07 — Gauleiter Kakulski rozpoczyna ankietę pytającą o kadencyjność Księcia oraz określenie czasu sprawowania urzędu przez niego. Zdecydowana większość mieszkańców opowiada się przeciw.

godziny poranne — w wątku z aktem abdykacji pojawiają się apele obywateli o przemyślenie sprawy. — Cóż, o nic nie będę apelował. Oczywiście wszelakie decyzje podjęte pod wpływem emocji są złe. Ale żadna ze stron nie jest tu mniej winna. — pisze Michał mar. Michaelus.

11:04JKW Michał Feliks składa w Sejmie wniosek o wycofanie zgody na wskazanie JKW diuka Wiśnickiego jako następcy tronu.Sporo wody przelało się w Narwi od tamtego czasu. Aktywna wówczas osoba, jaką był diuk, jest dziś w sferze społeczno-politycznej nieaktywna całkowicie. — uzasadnia wniosek. Aby wycofać zgodę, w głosowaniu tajnym w Sejmie musi być pięć głosów za tym. Jeśli wniosek przejdzie, wówczas Sejm powinien zostać rozwiązany i przeprowadza się nowe wybory. Nowowyłoniony Sejm z kolei ma za zadanie wybrać Księcia spośród ogółu obywateli sarmackich.

11:30 — Marszałek Sejmu, JKW Michał Feliks, ogłasza głosowanie narodowe nad apelem do Jego Książęcej Mości, które ma potrwać do wtorkowego wieczora.Myślę, że Jego Książęcej Mości należy się z naszej strony wsparcie w formie silnego politycznego mandatu zaufania, dlatego będę zachęcał do poparcia apelu.

13:10Oczywiście WKW ma racje, że obecnie nie mam czasu tak dużo, jak kiedyś, zwłaszcza w momencie powołania na Następcę Tronu. — wypowiada się w Sejmie diuk Wiśnicki. — Jeśli zaś chodzi o moją całkowitą nieaktywność to WKW hiperbolizuje. W momencie rezygnacji z urzędu Kanclerza wycofałem się z życia politycznego tylko i wyłącznie w Sarmacji pozostając nadal (...) Dlatego o to akurat WKW martwić się nie musi. Ja nadal w Księstwie jestem i pozostać zamierzam.

13:29Według mojej interpretacji prawa wiosek ten wydaje się być i tak bezprzedmiotowy, tak więc mleko się rozlało i mamy nowego Księcia. Nie jest to kandydat moich marzeń, ale cóż. — podsumowuje markiz Michaelus w Sejmie.

18:03 — Mikołaj diuk Arped-Muzyk zwraca się z oficjalnym zapytaniem do Marszałka Sejmu o mandat diuka Karakachanowa Średniego (wedle prawa, Marszałek winien stwierdzić opróżnienie mandatu oraz przekazać go kolejnemu posłowi z listy wyborczej). — Po rozmowach z posłem Karakachanowem Średnim otrzymałem informację, że rezygnację posła należy potraktować jako skuteczną z chwilą zakończenia prac sejmowych nad obecnie zgłoszonymi projektami. — odpowiada JKW Michał Feliks.

19:50Uważam, że już tyle razy Sarmacja przechodziła zmianę monarchy (i to, delikatnie rzecz ujmując, w znacznie gorszej otoczce politycznej), że zmiana kolejna w aktualnej sytuacji nie stanowi podstaw do paniki. Niech wszyscy robią co do nich należy i nic złego nikomu się nie stanie. — wypowiada się JKW Daniel Łukasz.
NIEDZIELA, 7 KWIETNIA

00:00 — rozpoczęło się głosowanie narodowe nad apelem do JKM. Obecnie frekwencja ledwie sięga 50%.

Książę Piotr II Grzegorz obecnie w swojej sygnaturze posiada podpis "książę senior". Wydaje się więc, że decyzja o abdykacji jest już przesądzona i nie zmienią jej nawet wyniki głosowania.
Dotacje
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Sorcha Raven.
Mirosław Kryński, 07.04.2013 r. o 12:14:17
Choć nie wesoły, to opis dokładny, zawiera najważniejsze kwestie poruszane w ciągu ostatnich kilku dni, szczególnie wczorajszego, felernego dnia.
Lubią ten komentarz: Goglez Pajzano, Młynek Kawowy.
Prokrust Zombiakov, 07.04.2013 r. o 12:26:03
"..Po rozmowach z posłem Karakachanowem Średnim otrzymałem informację, że rezygnację posła należy potraktować jako skuteczną z chwilą zakończenia prac sejmowych nad obecnie zgłoszonymi projektami..."

Trochę nie poważne. Zrzec się obywatelstwa i mandatu ... ale dopiero po przeforsowaniu kilku bubli.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Mirosław Kryński.
Sorcha Raven, 07.04.2013 r. o 13:24:03
Sytuacja patowa i szczerze powiem niespodziewana, ale jak napisałam na forum, każdy ma jakiś procent cierpliwości... JKM cierpliwość się już wyczerpała, czemu się nie dziwię i tak uważam, że jest bardzo tolerancyjnym władcą, a poza tym wkład pracy jaki został przez niego wniesiony należy docenić, bo czy ci "krzykacze" coś w tym kierunku zrobili?
Nie! Najlepiej kłapać dziobem, poganiać, ponaglać, robić wyrzuty, próbować zmniejszyć uprawnienia monarchy, aż wreszcie stworzyć chaos i uaktywnić złe emocje...
Zawrzało... zagotowało się... poszedł dym i mamy teraz sytuację nieciekawą...
Ja tylko chciałabym wierzyć, że jest jeszcze choć cień nadzieji na zmianę decyzji o abdykacji, w innym przypadku czarno to widzę...
odpowiedz
Henryk Leszczyński, 07.04.2013 r. o 14:57:16
znakomite.
odpowiedz
Teodozjusz Azoramath-Arped, 07.04.2013 r. o 15:35:39
Moja żona Karolina na Księżną!
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Mikołaj Jan, 07.04.2013 r. o 21:16:49
Jak zwykle wysokiej klasy sprawozdanie ;)
Ten komentarz czeka na serca.
Gotfryd Slavik de Ruth, 07.04.2013 r. o 22:42:33
Witam
Faktycznie udane sprawozdanie, w przystępny sposób przyswoiłem sobie wiedzę o niedawnych wydarzeniach...
Ten komentarz czeka na serca.
Jakub Bakonyi, 07.04.2013 r. o 23:27:19
Dziękuję za rzetelny raport. ;)
Lubią ten komentarz: John Rasmusen.
Karolina Aleksandra, 07.04.2013 r. o 23:39:56
Cieszę się niesamowicie, że się raport podoba :). Co do komentarzy hr. Liberi i mar. Azoramatha-Arped, dziękuję. To naprawdę miłe, ale w obecnej sytuacji nieco na wyrost — następcę tronu już mamy, zgodnie z wypowiedzią JKM Piotra II Grzegorza w Sejmie.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Tomasz Ivo Hugo, 07.04.2013 r. o 23:52:50
Kurcze, wszystko fajnie opisane, ciekawa synteza. A tu na koniec tendencyjny klops "00:00 — rozpoczęło się głosowanie narodowe nad apelem do JKM. Obecnie frekwencja ledwie sięga 50%."
Po 12 godzinach od ogłoszenia głosowania (pomijam tematykę), to jest "ledwie". Niektórzy między północą a gdzieś 8 rano w niedzielę robią inne, ciekawsze rzeczy (śpią, imprezują itp.). Nie minęła doba, a już ponad 3/4 obywateli zagłosowało. Aż? Tylko? Ledwie?
odpowiedz
Lubią ten komentarz: John Rasmusen.
Karolina Aleksandra, 07.04.2013 r. o 23:56:35
Quote:
A tu na koniec tendencyjny klops "00:00 — rozpoczęło się głosowanie narodowe nad apelem do JKM. Obecnie frekwencja ledwie sięga 50%."

Pisząc to zdanie, miałam bardziej w myślach ostatnie wybory, gdzie po otwarciu głosowania frekwencja była — jeśli dobrze kojarzę — wyższa. Niewątpliwie termin głosowania na to wpływ miał, nie zaprzeczam. Ale po prostu stwierdzam fakty. Może w niefortunny sposób, ale cóż. Dzięki za wytknięcie :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Tomasz Ivo Hugo, 08.04.2013 r. o 00:02:57
Słowo "ledwo" akurat tutaj raczej nie mieści się w "stwierdzaniu faktów". Gdyby to był koniec głosowania, to ewentualnie ;)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Tomasz Ivo Hugo, 08.04.2013 r. o 00:03:27
No i gdybyś napisała, dlaczego "ledwo" wg Ciebie, jak to wyjaśniłaś w komentarzu ;)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: John Rasmusen.
P.N.W, 08.04.2013 r. o 21:26:17
NIC SIĘ NIE STAŁO
SARMACI NIC SIĘ NIE STAŁO
NIC SIĘ NIE STAAAŁO
SARMACI NIC SIĘ NIE STAAAŁO
Ten komentarz czeka na serca.
Jakub Morze, 08.04.2013 r. o 22:28:43
Smutne lecz prawdziwe
Ten komentarz czeka na serca.
Misza "JK" Korab-Kaku, 09.04.2013 r. o 01:45:22
test
test
odpowiedz
Misza "JK" Korab-Kaku, 09.04.2013 r. o 02:25:05
PONIEDZIAŁEK, 8 KWIETNIA

Godziny nocne Według relacji świadków Książę/Książę Senior Piotr II Grzegorz na kanale IRC zachowuje się w sposób "ekscentryczny i budzący wątpliwość co do trzeźwego oglądu sytuacji".
JKW Piotr Mikołaj pozbawia Piotra II Grzegorza dostępu do serwera oraz przekazuje nowe hasła telefonicznie Marszałkowi Sejmu Michałowi Feliksowi.
11:34Piotr II Grzegorz publicznie żąda przywrócenia dostępu do serwera do godziny 18. Określa przy tym Piotra Mikołaja uzurpatorem.
Trwa dyskusja czy podjęte działania były słuszne. Zdania są podzielone.
13:15 "Spokojnie, lada moment sobie stąd idę". Jakiś czas później JKW Piotr Mikołaj zrzeka się mandatu Posła, a mandat obejmuje Ignacy bar. Chojnacki de Ruth.
18:06 W związku z niewypełnieniem żądania przywrócenia dostępu do serwera Piotr II Grzegorz żąda wyłączenia skryptów stworzonych przez Niego do wtorku 9 kwietnia do godziny 18. W przypadku nie podjęcia działań zapowiada "powzięcie działań przepisanych przez prawo"
20:47
JKW Michał Feliks przekazuje hasło do serwera Piotrowi II Grzegorzowi "po uprzedniej rozmowie telefonicznej i wyjaśnieniu wątpliwości".
[21:56] Marszałek Sejmu Michał Feliks skraca debatę o wycofanie zgody na wskazanie następcy tronu. Głosowanie rozpocznie się o północy. Nie będziemy wiedzieć jak zagłosowali poszczególni posłowie, lecz na bieżąco możemy kontrolować wynik. Do wycofania zgody potrzebna jest większość bezwzględna. Co ciekawe w obawie o możliwość manipulacji (-red) głosowanie odbywa się poza głównym serwerem Księstwa Sarmacji.
WTOREK, 9 KWIETNIA
0:00 Rozpoczęło się głosowanie nad wycofaniem zgody na wskazanie następcy tronu.
02:12 Bieżące wyniki - 3 z 9 posłów zagłosowało ZA wycofaniem zgody, brak głosów PRZECIW i WSTRZYMUJĄCYCH. Poseł Michaelus publicznie oświadczył, że nie weźmie udziału w głosowaniu.
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany