6205. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
202. dzień panowania Piotra III Łukasza
Gazeta Teutońska, Karolina Aleksandra, 31.08.2012 r. o 05:46:59, tantiemy: 0.00 lt
Wieści zza miedzy #1
Seria wydawnicza: Kroniki
wiesci.png

Dzisiaj redakcja uświadomiła sobie, że brakuje jej wiadomości z innych mikronacji. A, zgodnie z logiką Browarczyka, jeśli takowych brakuje, należy zacząć je pisać samemu. Ruszamy zatem z cotygodniową rubryką! Krótko i na temat, bez opinii — co piszczy w trawie u innych?

linia.png

Prezydent Trizondalu, Robert Dąbski-Hans, złożył dymisję ze swojego stanowiska w krótkim, acz treściwym poście.
Quote:
Dzisiaj oficjalnie składam rezygnację z urzędu Prezydenta Trizondalu. Powodem jest brak motywacji, dla mnie było za trudno. Dziękuję.
Obecnie na czele kraju stoi Daniel M. Saryoni, dotychczasowy Wiceprezydent.

linia.png

Dwa emiraty Federacji Al-Rajn — Huwar i Awa sporządziły spisy mieszkańców. Wedle nich, oba emiraty mają w sumie siedemnastu mieszkańców, chociaż należy zauwazyć, że jeden ze spisów jest sprzed miesiąca.

linia.png

W Surmenii w dniach 3-4 września odbędzie się referendum konsultacyjne, w którym Surmeńczycy będą musieli odpowiedzieć na pytanie Czy jesteś za tym, aby Aleksandros Patrikjosigos dalej piastował urząd Archonta (głowy państwa - przyp. red.)? Wyniki będą znane 5 września.

linia.png

Dreamland szykuje się do wyborów do Izby Poselskiej, które odbędą się w dniach 4-10 września. Zgodnie z obwieszczeniem Książęcej Komisji Wyborczej, zgłoszonych zostało trzech kandydatów reprezentujących Klub Republikański i jeden kandydat niezrzeszony. Obecnie trwa kampania wyborcza.

linia.png

W OPM zastanawiają się nad organizacją szczytu polskich mikronacji w tym roku. Mam wrażenie, że po raz pierwszy od kilku lat szczyt jest zagrożony. — napisał diuk Hasselandzki.

linia.png

Nie od dziś wiadomo, że sprawdzone rzeczy są najlepsze. Tą zasadą zaczęły się chyba kierować Austro-Węgry przy odświeżaniu swojej strony głównej. Chwalimy.
Dotacje
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Piotr II Grzegorz, 31.08.2012 r. o 17:57:49
Bardzo cenne! Tego brakowało.
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany