6205. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
202. dzień panowania Piotra III Łukasza
Sarmacki Związek Szachowy, Santiago Vilarte von Hippogriff, 07.05.2019 r. o 22:05:31, tantiemy: 5 385.00 lt
Sarmackie szachy pod jednym dachem
Dzisiaj oficjalnie zarejestrowano Sarmacki Związek Szachowy. Mam(y) nadzieję, że w przyszłości będzie rzeczywiście przydatny dla klubów i graczy, a poniżej parę słów o planach na najbliższe miesiące.

Przede wszystkim, związek będzie organizował ligę. Zakładam dwa sezony w ciągu roku: letni (styczeń/luty-czerwiec) i zimowy (październik-grudzień). Zimowy będzie kończył się tuż przed Bożym Narodzeniem. Okres lipiec-wrzesień będzie przerwą, bo zakładam, że w tym czasie aktywność i tak będzie niższa.
Liga będzie się składała z dwóch części: turniejów i meczów indywidualnych. Te pierwsze - będzie ich kilka i pkt. z nich będą się sumowały do tabeli końcowej. Mecze mają być opcją uzupełniającą. Będzie można zaprosić do gry dowolnego gracza z tabeli i pkt za to będą doliczane. Na te mecze będą limity wliczania, żeby nie zdominowały one turniejów.
Z kolei Baridajsko-Slavińska Liga Szachowa, która niedawno powstała, stanie się częścią ligi ogólnokrajowej. Będzie turniejem w formacie „Baridas&Sclavinia Open”. Być może analogicznie stworzymy inne regionalne „Openy”. Dzięki temu unikniemy dublowania się.
Lfty6rC9.jpg
Oczywiście, na tym pole do aktywności związku się nie kończy:
-pomoc finansowa – jeśli zgromadzi wystarczające fundusze, to będzie mógł wspierać finansowo nagrody na turniejach, a być może również fundować stypendia dla graczy, którzy będą notować spore postępy. Ewentualnie będzie opcja pomocy dla klubów, które znajdą się w jakichś nadzwyczajnych kłopotach.
-szkolenie – jeśli będzie zainteresowanie treningami tematycznymi, o których pisałem na forum, to w ramach związku będzie ich więcej.
-mecze międzynarodowe – na razie to mało realne, bo poza Austro-Węgrami brak wystarczającej liczby szachistów, a ci z AW z kolei są mało aktywni, ale będziemy działać w tym kierunku.
-mecze z innymi klubami w sieci? – to może być ciekawa opcja. Na portalu chess.com, gdzie część z naszych szachistów ma konta, można założyć klub i wyzwać inny na mecz. Możemy w ten sposób, grając, fajnie promować Sarmację, ale trzeba będzie do tego trochę więcej zawodników.
3u9lx3q0.png
Przykład meczu
-partie pokazowe? – jest wiele rodzajów szachów, nie tylko te „klasyczne”. Przy okazji różnych wydarzeń mogę zaproponować wzbogacenie narracji o pokazową partię np. grając z komputerem w szachy losowe lub szachy we czwórkę. Oczywiście, nie każdy skojarzy o co w ogóle w tym chodzi ;) ale choćby wizualnie będzie to fajnie wyglądać.

Santiago Vilarte von Hippogriff,
prezes Sarmackiego Związku Szachowego
Dotacje
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Erik Otton von Hohenburg, 07.05.2019 r. o 22:11:55
Widzę że sport świetnie się rozwija, jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem rozmachu przedsięwzięcia. Przy organizacji zawodów międzynarodowych warto byłoby uwzględnić Dreamland sam miałem przyjemność wziąść udział w organizowanych tam rozgrywkach.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Tadeusz von Hippogriff-Brus.
Santiago Vilarte von Hippogriff, 07.05.2019 r. o 22:16:49
@HochErik

zaprosiłbym Dreamland, pytanie tylko czy to będzie mile widziane przez RM :P
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Erik Otton von Hohenburg, 07.05.2019 r. o 23:12:11
@SantiVilarte mimo wszystko nadal warto próbować, bo i tak wszystkich szachistów i tak nie wyłapiemy i nie osądzimy :P
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Erik Otton von Hohenburg, 07.05.2019 r. o 23:13:59
* "mimo wszystko nadal warto próbować, bo i tak wszystkich szachistów wyłapiemy i nie osądzimy :P"
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Santiago Vilarte von Hippogriff.
Tadeusz von Hippogriff-Brus, 08.05.2019 r. o 07:31:38
@SantiVilarte zaskakujesz mnie. Jak mnie nauczysz grać w szachy na wyższym poziomie niż nowicjusz (na którym właśnie się znajduje), to będę grał.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Tadeusz von Hippogriff-Brus.
Januszek von Hippogriff-Pałasz, 08.05.2019 r. o 07:36:57
@SantiVilarte Dobrze się zapowiada. :-D
odpowiedz
Piotr III Łukasz, 09.05.2019 r. o 10:50:49
Ja zawsze uważałem, że nie umiem grać w szachy. Bo nie umiem. Znam zasady, ruchy figur etc. Ale żadnych otwarć, sprytnych manewrów, nic... więc nawet nie próbuję.
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany