6205. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
202. dzień panowania Piotra III Łukasza
Gazeta Niepokorna, Michelangelo Piccolomini, 28.04.2019 r. o 10:59:51, tantiemy: 6 923.00 lt
List Pasterski Opata Teplickiego na Niedzielę Miłosierdzia A.D. 2019
2Tr9R.png

Umiłowani Bracia i Siostry!

Kilka dni temu nastąpiła długo wyczekiwana decyzja Jego Świątobliwości Piusa Leona I Patriarchy Rotrii, aby na terytorium Księstwa Sarmacji powołać jednostkę Kościoła Rotryjskiego. Jako, że nie mamy podpisanej umowy, Patriarcha zdecydował się na utworzenie opactwa terytorialnego pod zarządem Towarzystwa Jezusowego ze mną na czele. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tak szerokim odzewem ze strony Sarmatów w sprawie lokalizacji siedziby opactwa i budowy klasztoru. Ostatecznie odpowiedziałem na zaproszenie JE Prezydenta Federacji Slawonii i postanowiłem, aby siedziba opactwa znajdowała się w Teplicach obok katedry pw. św. Dominika. Opactwo będzie zatem Opactwem Teplickim. Wkrótce wydam pierwsze dekrety, już teraz mogę powiedzieć, że wraz ze mną pracę duszpasterską prowadzić będzie o. Januszek von Hippogriff-Pałasz SJ. W najbliższych dniach postaram się założyć także profil Opactwa w ramach sarmackich instytucji. Proszę w tym celu o składanie ofiar - na razie na moje prywatne konto. Jeżeli pojawi się instytucja, to materiały prasowe przestaną być kreowane z profilu mojej gazety.

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Posłuchajmy nieco na ten temat. Źródło
Quote:
Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). W wielu objawieniach Pan Jezus określił nie tylko miejsce święta w kalendarzu liturgicznym Kościoła, ale także motyw i cel jego ustanowienia, sposób przygotowania i obchodzenia oraz wielkie obietnice. Największą z nich jest łaska „zupełnego odpuszczenia win i kar” związana z Komunią świętą przyjętą w tym dniu po dobrze odprawionej spowiedzi (bez przywiązania do najmniejszego grzechu), w duchu nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, czyli w postawie ufności wobec Boga i czynnej miłości bliźniego. Jest to – jak tłumaczy ks. prof. Ignacy Różycki – łaska większa od odpustu zupełnego. Ten polega bowiem tylko na darowaniu kar doczesnych należnych za popełnione grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samychże win. Najszczególniejsza łaska jest zasadniczo również większa niż łaski sześciu sakramentów z wyjątkiem sakramentu chrztu: albowiem odpuszczenie wszystkich win i kar jest tylko sakramentalną łaską chrztu świętego. W przytoczonych zaś obietnicach Chrystus związał odpuszczenie win i kar z Komunią świętą przyjętą w święto Miłosierdzia, czyli pod tym względem podniósł ją do rzędu „drugiego chrztu”. Przygotowaniem do tego święta ma być nowenna polegająca na odmawianiu przez 9 dni, poczynając od Wielkiego Piątku, Koronki do Miłosierdzia Bożego. Święto Miłosierdzia Mojego wyszło z wnętrzności [Moich] dla pociechy świata całego (Dz. 1517) – powiedział Pan Jezus do Siostry Faustyny.

Na dzisiejsze święto oraz na cały tydzień udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa. +

ks. prał. dr net. Michelangelo Piccolomini SJ
Opat Teplicki
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Tomasz Mancini, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Tadeusz von Hippogriff-Brus, 28.04.2019 r. o 11:43:57
Amen.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Emmanuel Redrick, 28.04.2019 r. o 11:48:49
Nieistniejące bojówki kościoła Powagi jh zmuż jadą się rozprawić z tą Diecezją
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Emmanuel Redrick, 28.04.2019 r. o 11:59:42
Autokorekta...
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Laurencjusz Ma Hi at Atera.
Henryk Leszczyński, 28.04.2019 r. o 13:02:24
to w slawonii czy w sarmacji?
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Julian Fer at Atera, 28.04.2019 r. o 14:45:35
W imieniu gospodarza zapraszam do Gideny na obiad :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Ludwik Tomović.
Michelangelo Piccolomini, 28.04.2019 r. o 16:32:46
@leszcz Slawonia stanowi część Konsulatu Sclavinii, a ta część Księstwa Sarmacji. Natomiast zasięgiem Opactwo Teplickie obejmie całość Księstwa.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Tadeusz von Hippogriff-Brus.
Michelangelo Piccolomini, 28.04.2019 r. o 17:12:06
Bardzo dziękuję za wszystkie tantiemy - one płyną na konto Opactwa.
odpowiedz
Tomasz Mancini, 30.04.2019 r. o 02:56:07
Rotryzm w Sarmacji.. O temperaturze, o mores..
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Januszek von Hippogriff-Pałasz, 30.04.2019 r. o 15:17:32
@TMancini Może, a może nie. Czas zobaczy.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Michelangelo Piccolomini, 30.04.2019 r. o 16:26:11
@TMancini Czas najwyższy.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Gotfryd Slavik de Ruth, 30.04.2019 r. o 20:26:26
Czyby w Sarmacji, zmieniło się podejście do Religi. Zawsze unikano, jasnych i konkretnych deklaracji...a tu widzę, taki pozytywny odzew.
Ten komentarz czeka na serca.
Roland Heach-Romański, 01.05.2019 r. o 21:05:02
A tymczasem w Niebie:
Bóg Ojciec: Jezusie brodaty, to ja się produkuję kilka tysięcy lat, rozumiesz, potopy - nie potopy, zarazy - nie zarazy, klątwy - nie klątwy, sieję zgrozę i grozę, rozumiesz i raz, raz jeden pojechałem na szczupaki do Edenu, a ty z kolegami z kółka rybackiego co? Imprezka, trochę wina, parę razy coś chlapnąłeś i to wszystko Lucjanowi na młyn...
Syn Boży: Ale tato!
Duch święty: (uderza się w czoło [tzn. taki ma zamiar, ale jak wiadomo nie ma dłoni]).
Koniec.

- M. Koterski, Adasia Miałczyńskiego powrót z wesela, czyli historia teologiczna we dwu tablicach prozą
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany