6206. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
203. dzień panowania Piotra III Łukasza
Herold, Szymon Grański, 09.04.2019 r. o 19:11:10, tantiemy: 7 434.00 lt
Koniec uskrzydlonych fal
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ju5zB133.png

1v3heuvR.jpg

Rozradowani członkowie załogi Szarej Gryficy

Zawody Skrzydła Fal dobiegły wreszcie końca. Wszystkich siedmiu kapitanów jachtów żeglarskich wyruszających w podróż stanęło w nikolaopolitańskim porcie, nie zawodząc swoich fanów i zdobywając załogom uznanie, kieszenie i konta bankowe pełne libertów oraz parę wieczorów porządnej zabawy. Przepłynąwszy trasę z Markony aż na Awarę, pokonali 1080 mil morskich w ponad 118 godzin. To niesamowite osiągnięcie i im wszystkim należy się gromki aplauz.

Było to także spore przedsięwzięcie organizacyjne, wymagające punktualności i wczesnych pobudek, tak dla uczestników, jak i organizatorów. Wyliczanie czasów, sprawdzanie prawidłowości meldunków i dbanie o to, by nie zrobić jakiegoś przypadkowego błędu zaprzątały uwagę i stresowały, ale ostatecznie dotarliśmy do końca i myślę, że można śmiało powiedzieć, że regaty były wielkim sukcesem. Nawet pomimo braku medialnych reakcji i tylko jednego typowania, dobrze się bawiliśmy i skończyliśmy zadowoleni z tego, że się odbyły. I mamy nadzieję powtórzyć je w niedalekiej przyszłości.

Jaki będzie los propozycji założenia Sarmackiego Związku Żeglarskiego i organizacji kolejnych regat za jakiś czas? Tego do końca nie wiadomo; zależy ilu chętnych znajdzie się do tego, by pociągnąć tę tradycję żeglarską i ugruntować ją prawnie.

Dziękuję wszystkim za interesowanie i miłe komentarze, z jakimi spotkałem się jako organizator. Liczę na to, że będziecie dalej uczestniczyć w życiu sportowym i kulturowym.

Nagrody i podsumowania znajdują się tutaj. Serduszko dane temu artykułowi lub podlinkowanym komentarzom będzie mile widzianym gestem w podzięce za trud podjętej organizacji. Będę Wam za nie bardzo wdzięczny; fundusze posłużą mi do dalszej agregacji aktywności.

Organizator; Wasz,
/—/ Szymon Grański
Ap7HPjqj.png
Dotacje
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Szymon Grański.
Santiago Vilarte von Hippogriff, 09.04.2019 r. o 21:22:14
Te regaty to niezły pomysł. Nie wiem, czy istnieje jakaś wspólna organizacja sarmackich związków sportowych, bo jeżeli nie, możnaby ją utworzyć
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Szymon Grański.
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 09.04.2019 r. o 22:24:07
Gratuluję pomysłu i zarażony pływaniem jak tylko bedę mógł to piszę sie na następne :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Szymon Grański, Joanna Izabela.
Tomasz Ivo Hugo, 10.04.2019 r. o 11:11:42
No nie mogłem się powstrzymać
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany