6179. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
176. dzień panowania Piotra III Łukasza
Gazeta Niepokorna, Janush Sundajski, 08.04.2019 r. o 10:30:25, tantiemy: 5 905.00 lt
Podsumowanie ostatnich dni #2
Seria wydawnicza: Podsumowanie ostatnich dni
Niedawno w Księstwie odbyły się wybory.

Pierwsze, które dotyczyły wszystkich Sarmatów to wybory do sejmu LX kadencji. Zostały już zakończone. Wyniki wyborów można znaleźć tutaj.

Drugie, to wybory na Namiestnika Starosarmacji. Został nim po raz czwarty Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser. Kilka dni później opublikował akt I Konfederacji Solskiej, w której przedstawił przyszłe działania prowincji. Jednym z nich jest chęć stworzenia jednej i niepodzielnej Sarmacji, do której dąży Starosarmacja.

Trzecie i ostatnie to wybór Konsula Sclavinii. Zgłosił się tylko jeden kandydat, którym był Marceli z Ossolińskich Bordoński. Zdobył wystarczające poparcie i objął to stanowisko.

Kolejną ważną informacją ze Sclavinii jest uchwalenie nowej konstytucji. To wydarzenie miało miejsce 2 kwietnia, jeszcze przed wyborem Konsula.

Wystarczająca ilością podpisów zarządzono referendum w sprawie opróżnienia tronu książęcego. Jednak pewien czas po tym Książę Senior Helwetyk Romański został wybrany na Regenta Księstwa i poinformował naród Sarmacki o złym stanie zdrowia monarchy. Pod obwieszczeniem wiele Sarmatów pisało życzenia powrotu do pełni sił dla Księcia. Referendum jest zaplanowane na 20 kwietnia.

Na zakończenie jeszcze trzeba powiedzieć o dosyć kontrowersyjnej sprawie. Król Pelandii negatywnie wyrażał się o Sarmacji. Powodem tego miało być nierozpatrzenie wniosku o pieniądze na start. Tę mocną dyskusję można znaleźć na Forum Centralnym.

To już wszystkie wydarzenia jakie udało się zgromadzić. Życzymy czytelnikom miłego dnia!

Napisał: Janush Sundajski
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Santiago Vilarte von Hippogriff.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Santiago Vilarte von Hippogriff, 08.04.2019 r. o 13:49:23
Pelandia powinna zostać uwieczniona w sarmackiej kulturze przez jakieś idiomy. Np. tyle, co Pelandczyk napisał - bardzo mało
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Janush Sundajski, Michelangelo Piccolomini.
Rihanna Aureliuš-Sedrovski, 09.04.2019 r. o 21:23:36
Krótko i zwięźle. Forma jak najbardziej akceptowalna, tak samo i treść.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Gotfryd Slavik de Ruth, 19.04.2019 r. o 22:11:32
W dzisiejszych czasach, ilość informacji.Sprawia że nie nadarza się za nimi...zatem takie streszczenia są w 100% warte uwagi.
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany