6179. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
176. dzień panowania Piotra III Łukasza
Park Stołeczny, Santiago Vilarte von Hippogriff, 27.03.2019 r. o 08:25:42, tantiemy: 4 705.00 lt
Sarmackie szachy - co za nami, co przed nami
W
zakończonym w poniedziałek turnieju szachowym, zorganizowanym na inaugurację działania klubu Olimpia-Unia Grodzisk, zwyciężył Santiago Vilarte, zdobywając komplet 4 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Ivan von Lichtenstein, a na trzecim Alfred Fabian von Tehen-Dżek. Obaj zgromadzili po 2 pkt. i zdecydowała partia bezpośrednia między nimi. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrody pieniężne.

7yTy9e8T.jpg
W trakcie rozgrywki

Przede wszystkim, trzeba ocenić na plus, że rozgrywki szachowe w Sarmacji zostały reaktywowane, po okresie marazmu, spowodowanym brakiem aktywności BLS. Organizacyjnie, wydaje się, że formuła turnieju „każdy z każdym”, jak i pozostawienie graczom swobody wyboru platformy do gry były dobrym pomysłem. O wiele większym wyzwaniem byłoby zorganizowanie turnieju na żywo.
Czy jest szansa na stworzenie regularnych rozgrywek krajowych? Chciałbym w to wierzyć. Rozegranie 10 partii turniejowych zajęło mniej więcej 2 tygodnie. Gra systemem „mecz i rewanż” lub mecze grane np. do 3 wygranych partii mogą zająć niewiele więcej. Ewentualnie, gdyby udało się namówić do gry graczy z innych krajów, można zorganizować rozgrywki w formacie pucharowym.
I to jest właśnie następny krok: mecz międzykrajowy lub turniej indywidualny między wieloma nacjami. Jak wiadomo, relacje KS z Dreamlandem są dość chłodne, także z powodu sprawy Scholandii, ale biorąc pod uwagę ogólną aktywność i wielkość poszczególnych v-nacji, to tam najprędzej znajdziemy chętnych do rozgrywek. Wokół meczów można stworzyć ciekawą narrację w postaci relacji dziennikarskich, wywiadów z zawodnikami „na gorąco” po partii itp.
Dotacje
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Szymon Grański, 27.03.2019 r. o 08:41:25
Swego czasu uczestniczyłem w turniejach szachowych i gry w warcaby, a i teraz chętnie bym się połasił na trochę gry. Pewnie nie już tak sprawnej, bo się zestarzałem, ale zawsze to człowiekowi przyjemniej. Cieszę się, że mamy takie inicjatywy i gratuluję zwycięskiemu autorowi!
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Szymon Grański.
Santiago Vilarte von Hippogriff, 27.03.2019 r. o 08:55:47
@Vann
Im więcej graczy tym lepiej ;) Z sześcioma aktywnymi można już zmontować całkiem fajną ligę, jak i reprezentację. W wolnej chwili zapraszam też na pw na partyjkę lub dwie
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Ludwik Tomović, 29.03.2019 r. o 23:48:37
W szachy nie umiem ale w warcaby bym pograł :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Ludwik Tomović.
Santiago Vilarte von Hippogriff, 01.04.2019 r. o 19:45:34
@LudwikTommo

w takim razie zapraszam do zapisu do Olimpii-Unii Grodzisk, gdzie mamy sekcję warcabów (aczkolwiek na razie teoretycznie, bo nie ma ona jeszcze członków). W razie czego, na pw u mnie :)
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany