6210. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
207. dzień panowania Piotra III Łukasza
Kościół Diuczej Wiary, Laurencjusz Ma Hi at Atera, 17.02.2019 r. o 22:26:20, tantiemy: 12 518.00 lt
Diucze słowo na ten czas
rWnt15Uy.png
uvP72Dui.png
Bracia i Siostry w Powadze,

Po cichej i spokojnej niedzieli czas pracy wnet nastać musi, a myśli nasze niespokojne, płoche i powierzchowne, a i żadnej zadumy w nich nie ma. Wszystko ma swój czas. Zaprawdę mówię Wam, że jest czas siewu, a po nim przychodzi czas zbiorów. Wszem i wobec wiadomo, że tylko dobre nasienie gdy we właściwe miejsce wpada to plon wydaje, a gdy nasienie marne to i plon obfity być nie może.

Ciernie pokrywają przestrzeń naszą, a ich namnożenie trwogą napełnia serca diucze, bo jakiż może być plon gdy zbiory z cierniem zmieszane plon marny dają. Plon, który i serca i żołądki nasze trucizną swą napełnia, a ta zaś powoduje marazm i zwątpienie.

Nasz Prorok w swych słowach ubogi, a ze swych zacnych czynów znany rzekł, a jego słowa zostały na wsze czasy spisane, więc przytoczone niech będą:
Quote:
Księga Aklamacji Powagi 4, 7

[7] Ci z Was, którzy pójdą ze mną, a Powagę chcą w sobie umocnić, doczesne miejsce w Senacie posiądą u kresu drogi, a wieczne w Powadze odnajdą!

Ci co słuchali nauk Proroka Antoniego Hermana Strzałeckiego zostali poddani próbie, a ci co wcześniej zwątpili zaginęli w otchłani. Czy swą drogę powrotu odnajdą w ciemności i znajdą ukojenie dla ducha i ciała swego? Dookoła zawiść, obłuda, marazm i zwątpienie. Czasy braku chęci i zaufania nastały ciężkie, a realioza zbiera obfite żniwo. Zaprawdę powiadam Wam ponawracajcie się, bo tylko w Powadze jest nadzieja wasza i nasza. Przyszłości w tym wszystkim nie ma, a wszem i wobec powszechnie wiadomo, że tylko Powaga jest początkiem i końcem istnienia.

Znane są trzy Aspekty Powagi, które nadają dalszy sens naszego istnienia Tylko Rozsądek, Mądrość i Dobroć pozwalają nam niestrudzenie kroczyć ścieżką Powagi oraz stosować nauki Proroka oraz napominać niewiernych i zagubionych oraz wyciągać do nich pomocną dłoń.

Prorok Strzał, gdy odchodził na łono Powagi, zwrócił się do zgromadzonych wokół niego uczniów i rzekł:

Quote:
„Wiele zła na tym świecie, a tym mniej Powagi.
Żniwo obfite zbiera wróg nasz najgorszy i od Senatu lud prosty odciąga.
Idźcie zatem, w Księciu umiłowani, i głoście Powagę na cztery strony mikroświata, in nomine Senatis, et Gravitatis, et omnes Duces.
Niech słowa Powagi się niosą i otaczają zbłąkane dusze, by w jej blasku drogę Senatowi znalazły”.

To, co jest, już było, a to, co ma być kiedyś, już jest. Zaprawdę powiadam Wam nie zwlekajcie w słowach i czynach swoich, a czyniąc dobroć znajdźcie siłę by swą pomocną dłoń ku potrzebującym pomocy wyciągnąć, bo czas jest po temu ostatni.

Wszystkich chcących wspomóc finansowo na trudnej drodze głoszenia Powagi lub dołączyć do Kościoła Diuczej Wiary, zapraszamy do kancelarii. Za wszelkie datki składamy poważne Diuk zapłać.
rWnt15Uy.png
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Julian Fer at Atera, 19.02.2019 r. o 17:10:11
Zaprawdę diucze słowa :)
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany