6204. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
201. dzień panowania Piotra III Łukasza
Gazeta Niepokorna, Michelangelo Piccolomini, 23.12.2018 r. o 12:38:21, tantiemy: 2 713.00 lt
Krótka piłka 2/2018
Seria wydawnicza: Krótka piłka
2Pa45.jpg

D
ziś Redaktor Naczelny nie ma zbyt dużo czasu, to wypuszcza "Krótką piłkę" zamiast planowanych "Wieści ze stadionów" oraz "Szpilki w tyłek". Jak zwykle subiektywnie i nieco niepokornie.

Wielkie derby Bialenii

N
a początku derby Bialenii. Legia Lisendorff wygrała u siebie z Unią Wolnograd 3-2 (2-1). Wynik ten był do przewidzenia, gdyż Legia jest drużyną bardziej doświadczoną, dodatkowo znajduje się w fotelu lidera SLP Trzeciej Klasy. Niemniej mecz był niezwykle interesujący i zacięty. Spotkanie zaiste godne meczu derbowego. Legia umocniła się na pierwszym miejscu, a Unia pozostała na miejsu trzecim. Oby bialeńskim drużynom dalej się wiodło i obie awansowały do wyższej klasy rozgrywkowej.

Wielki Sabat Yule

K
ościół Mazdaistyczny świętował w ostatnich dniach Wielki Sabat Yule. Święto stworzenia rozpoczyna nowy rok mazdaistyczny - 1 rok nowej ery mazdaistycznej. Prócz rodzinnych spotkań, strojenia drzewek, palenia kłody i jedzenia wieprzowiny, odbyły się również koncerty i centralna uroczystość w wolnogradzkiej Atasz Kade. W jej trakcie JBN Katolikos Andrzej wyróżnił najaktywniejszych duchownych awansem na wyższy stopień, jak również podziękował za wysiłek włożony w budowę Kościoła. Wszyscy modlili się także o nawrócenie innowierców.

Kolejne "zatwardzenie" Rotrii

P
aństwo Kościelne Rotria miało się zmieniać. Zwołano Sobór, obiecywano wielkie zmiany. Jak wyszło? Jak zawsze. Sobór zamarł, sam kraj zmienił się w "aguronację" - zakony rycerskie puszczają posty z obrazkami bez żadnych komentarzy. Kardynał Wilhelm Orański stwierdził, że nie ma czasu na mikronacje, że go nie kręcą i musi sobie odpocząć. Odszedł, ale pewnie wróci w lutym na konklawe i swoją "mądrością i doświadczeniem" będzie wybierał nowego Patriarchę. Sam Patriarcha Sylwester też nieaktywny, nigdy specjalnie nie był, a co najgorsze sam z tego "śmieszkował". Kardynał Albert Orański również stwierdził, że mikronacje go już nie interesują. Rotria to zatem trup, składający się ze zgniłych członków, których mikronacje już nie interesują. Zainteresują z pewnością, jak będzie konklawe, bo wygodnie jest usadowić swój tłusty zad na patriarszym stolcu i napawać się swoimi przeszłymi (czasem wątpliwymi) osiągnięciami. Życzę innowiercom z Rotrii, aby na tym konklawe został jednak wybrany ktoś, kto, za przeproszeniem drodzy czytelnicy, wypieprzy leniów z eksponowanych stanowisk raz na zawsze.
Dotacje
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Januszek von Hippogriff-Pałasz, 23.12.2018 r. o 12:45:16
Zgniła Rotria.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Andrzej Swarzewski, 23.12.2018 r. o 13:01:21
A ja życzę Rotryjczykom przede wszystkim nawrócenia! ;)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Józef Sowiński, 23.12.2018 r. o 13:23:10
Ehh... Rotria- państwo mojej wiary! A do Sarmacji nawet biskupa nie wyślą. Kiedyś pojawił się pomysł by Rotria stała się jak prawdziwy Kościół społecznością złożoną z różnych mikronautów pod egidą patriarchy i zamiast bawić się w państwo z dyplomacją, wojskiem, obywatelstwem itd przyjąć za wzór prawdziwy kościół- wtedy było by to całkiem ciekawe-jak zostałyby zorganizowane takie struktury/parafie/dekanaty/misje itd... Ot w Suderlandzie na przykład mają nuncjusza z Rotrii...
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Michelangelo Piccolomini, 23.12.2018 r. o 13:34:40
@Sowinski Tak było, ale do tego potrzeba aktywnych duchownych. A w Rotrii wykształciła się zadufana w sobie elita, która osiągnęła szklany sufit i uważała się wręcz za bogów (Orańscy zwłaszcza, Medyceuszue). Przestało im się cokolwiek "chcieć". Nie chciałbym, aby Kościół Mazdaistyczny podzielił los Rotrii.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Januszek von Hippogriff-Pałasz, 23.12.2018 r. o 14:00:42
Rotria była, już nima. Jakby coś robili.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Tadeusz von Hippogriff-Brus, 23.12.2018 r. o 15:12:59
Szkoda Rotii
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Michelangelo Piccolomini, 23.12.2018 r. o 15:17:42
@TadeuszBrus Szkoda, bo to mikronacja z 10 letnią historią, która zagubiła się przez nadmierną pychę tych, którzy zawładnęli ją dla siebie. Może też pomysły się wypaliły? Warto, żeby @TMancini wrócił do Sarmacji, to może byśmy coś wspólnie uradzili.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Tomasz Mancini, 30.12.2018 r. o 06:06:49
@Piccolomini ja to się już raczej na 100% wypaliłem
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany