Gazeta Niepokorna, Michelangelo Piccolomini, 15.12.2018 r. o 19:57:16, tantiemy: 6 764.00 lt
Wieści ze stadionów 1/2018
Seria wydawnicza: Wieści ze stadionów

Kolejne zwycięstwa bialeńskich klubów w SLP!

S
obotni wieczór 15 grudnia 2018 r. przyniósł kolejne zwycięstwa bialeńskich zespołów, które rozgrywają swój pierwszy sezon w Trzeciej Klasie Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Lider tabeli - Legia Lisendorff pewnie wygrała z Olympiakosem Karyeas 2-0. Mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby sędzia Travis Tee uznał gola dla Olympiakosu, którego strzelił w 5 minucie Jacek Faliszewski. Tak się jednak nie stało i w 39 minucie na prowadzenie wyszła Legia po golu Andriego Aschenbrennera. Wynik ustalił w 60 minucie Esteban Fonseca.

Radość kibiców Legii Lisendorff
Źródło

U
nia Wolnograd również ponownie odniosła ligowy sukces. Po pięknym spotkaniu w stosunku bramek 2-0 pokonała u siebie Dyskobolię Czarnolas. Gole zdobywali napastnicy drużyny - w 40 minucie Valiancin Sacunkievich i w 50 minucie Ivan Jebiewdenko. Dzięki zwycięstwu Unia awansowała na 3 miejsce w tabeli, która jest niezwykle ciasna u swojego szczytu.

Kibice Unii Wolnograd fetują zwycięstwo
Źródło

N
iezwykle interesująco zapowiadają się mecze pucharowe obu bialeńskich drużyn, które odbędą się w środę. Prawdziwym piłkarskim świętem w Republice będą jednak przyszłotygodniowe derby Legia Lisendorff - Unia Wolnograd. Derby Bialenii na stadionie im. Tomasza I w Lisendorffie zgromadzą zapewne wielu kibiców. Pozostali Bialeńczycy przerwą przedświąteczne przygotowania, by zasiąść przed telewizorami i kibicować swoim faworytom. Niech wygra lepszy!