6210. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
207. dzień panowania Piotra III Łukasza
Trybuna Diuków, Prokrust Zombiakov, 02.12.2018 r. o 00:28:36, tantiemy: 6 568.00 lt
Exposé Namiestnika Starosarmacji
Korupcja ! Nepotyzm ! Faszyzm ! Teutonizm ! To się musi skończyć. Nie będę wskazywał winnych bo wszyscy nimi jesteśmy ale wiele wody musi w Narwii upłynąć nim przewiny zostaną zapomniane. Starosarmacja pamięta ! Starosarmacja domaga się zmian !

Rozpoczynam swoją służbę z wiarą, że nie będą to 3 miesiąca lecz 3 lata. Bez tej wiary nie miałoby to sensu bo trzy miesiące to takie "nic". Spotykamy się więc tu i teraz na progu mojej pierwszej kadencji i porozmawiajmy o jej priorytetach.

Zgodnie z modelem piramidy samorządu będą to informacja oraz administracja. Trybuna Diuków musi odgrywać kluczową rolę we wzmacnianiu starosarmackiej dominacji propagandowej. Krajobraz mediów musi ulec uproszczeniu i konsolidacji kładąc fundament pod kulturę współpracy i współtworzenia większego wspólnego dobra. Trzeba zbudować proste skojarzenia i postawić mentalne drogowskazy które doprowadzą każdego tułacza do Trybuny Diuków. Trybuna Diuków to nasza odpowiedź na nudne czasy !

Tryby administracji mogą skrzypieć, mogą piszczeć a nawet krwawić ale każdy pręt w nie wetknięty zostanie zgięty i złamany a ręka która tego spróbuje zostanie odcięta i rzucona krokodylom. Ministrowie, przywódcy Dzielnic, Burmistrzowie, Urzędnicy oraz wszyscy Obywatele są czołgiem który musi jechać przed siebie. Czasem wolno, czasem pod wrogim ostrzałem ale do przodu. Potrzebujemy nowej Konstytucji która będzie katalizatorem wyzwalającym energię drzemiąca w Starosarmacji. Wierzę, że w ciągu tych 3 miesięcy uda się co najmniej przygotować kompletny projekt wykuty w żarze publicznej debaty.

Nie tylko propagandową prawdą oraz idealnym prawem żyje Lud Starosarmacji. Tradycyjnie siarczyste mrozy atakują nasze ziemie. Niewiele jest rozrywek dostępnych w takich warunkach i dlatego w dziedzinie wychowania fizycznego postawimy na sporty zimowe. Hokej, biegi narciarskie a może również i inne dyscypliny będą filarem o który oprzemy budowę energicznego i zdrowego społeczeństwa. Oczywiście nie zapomnimy o piłce nożnej która w Starosarmacji ma się znakomicie.

Wydaje się, że jesteśmy bezpieczni ale tak na prawdę jesteśmy wystawieni na strzał. Starosarmacja jest infiltrowana przez wrogów a złe cienie gęstnieją w zakamarakach. Potrzebujemy sprawnych służb wywiadowczych. Musimy umieć odpowiedzieć na gresję informacyjną, gospodarczą, militarną a nawet magiczną.

Pracy do wykonania jest więcej niż czasu i ludzi. Jestem przekonany, że dokonamy mądrych wyborów i podejmiemy najważniejsze i najsłuszniejsze z możliwych działania. Przyjdzie dzień, że krytyczna sytuacja na Tropicanie, apokalipsa na Pustkowiach Gellonii a nawet anarchia w Grodzisku zostaną opanowane i zwyciężone.

Szable w dłoń !
Dotacje
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, 02.12.2018 r. o 00:45:09
Wodzu prowadź!
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Alfred Fabian von Tehen-Dżek.
Józef Sowiński, 02.12.2018 r. o 08:13:51
No i jak na tym tle wypadają władze Hasselandu... Propaganda jest iście pierwszej klasy-wskazanie wroga, wezwanie do walki itd... Lekcja widocznie została odrobiona. Oczywiście proszę przyjąć moje gratulacje z wygranej na stanowisko namiestnika Starosarmacji. Życzę powodzenia, a tymczasem chyba pora wracać mi do Hasselandu i uczynić coś w sprawie marazmu...
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Adam Jerzy Piastowski, 02.12.2018 r. o 10:52:13
O ile korupcję, nepotyzm i faszyzm możemy odnieść do ogółu o tyle teutonizm odnosi się już bezpośrednio do KT. Zatem jestem ciekaw, czym dla Starosarmatów jest Teutonizm? I dlaczego musi się skończyć?
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 02.12.2018 r. o 11:58:06
@Sowinski przy tym wypadają słabo. Bardzo słabo, ale może pora to naprawić?

Natomiast nowemu namiestnikowi życzę nie, 3 miesięcy, nie 3 lat, ale 3 wieków rządów w Starosarmacji :D
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Józef Sowiński, 02.12.2018 r. o 12:02:10
@AFvTD Tak, pora na naprawę i mogę zapewnić że już od pewnego czasu działam na tym polu, a niedługo przedstawie efekty mojej pracy.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Januszek von Hippogriff-Pałasz, 02.12.2018 r. o 13:13:12
Życzę, abyś nas Namiestniku prowadził do chwały.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Seweryn Santecki, 02.12.2018 r. o 15:00:26
Czy JO Namiestnik znalazł już sobie potencjalnych współpracowników?
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Prokrust Zombiakov, 02.12.2018 r. o 15:42:19
@AJCartonwhisky - Teutonizm ? Wy tam w Teutonii nie udawajcie, że nie wiecie o co chodzi. To musi się skończyć.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Januszek von Hippogriff-Pałasz.
Prokrust Zombiakov, 02.12.2018 r. o 16:09:30
@Siepacz - tak, znalazłem. Jesteście nimi wszyscy którzy chociaż jednym słowem odzywacie się w dyskusji.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Adam Jerzy Piastowski, 02.12.2018 r. o 22:41:17
@Zombiakov Szanowny Diuku, moja powyższa wypowiedź miała dość prostą formułę wynikającą, naprawdę z ciekawości. Pytania nie mają drugiego dna. Chciałbym, żeby nie tylko Diuk wypowiedział się na ten temat, ponieważ niewiele jest osób waszego pokroju pamiętających zaranie dziejów i (jak się domyślam) mających pewne zdanie na ten temat. Dlatego dość ważnym pytaniem wydaje mi się czym dla Starosarmatów jest Teutonizm? Jak go postrzegają?

Piszecie, że Teutonizm musi się skończyć... Teutonizm, czyli tak naprawdę co wg waszej opinii?

Najlepszym wytłumaczeniem mojej ciekawości niech będzie przykład właśnie sąsiedzki z życia wzięty. Kiedy Czech powie do Polaka, że czeka na niego divka w aucie, więc musi już iść. Tak ten zrozumie zupełnie opacznie jego słowa i w najlepszym wypadku pomyśli sobie o nim nie najlepiej. Podczas gdy divka w języku czeskim znaczy dziewczyna. Obawiam się, że podobnie może być w tym przypadku i najzwyczajniej możemy mieć dwie różne wizje tego samego określenia, a więc chciałbym zbudować nitkę porozumienia, aby lepiej zaznaczyć swoje potrzeby.

Domyślam się, że Diuk chciałby zakończyć pewien etap, wymieniając Teutonizm w tak doborowym towarzystwie użytych przymiotników z wykrzyknikami. Tylko zastanawiam się teraz czy Diuk chciałbym wykreślić to słowo tylko u siebie w Gelloni Starosarmacji i dlatego proklamowane zostało to określenie w expose dotyczące waszej prowincji jako pusty slogan, czy raczej poszukacie jakiegoś konstruktywnego wyjścia i próby ogarnięcia tematu wychodząc poza umowną granice.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Prokrust Zombiakov, 03.12.2018 r. o 00:22:21
@AJCartonwhisky - To nie jest pusty slogan - to jest racja stanu. Z pewnością wyjdziemy poza wszelkie umowne granice aby celu dopiąć. Konstruktywnie trzeba jednak zauważyć, że w obecnej sytuacji nie będzie to najwyższy priorytet - sprawy zewnętrzne są na 8 szczeblu piramidy. Więc póki co Teutonia może spać spokojnie.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Prokrust Zombiakov, 03.12.2018 r. o 00:47:34
Nawet w waszej operze to opiewają...
Quote:
z niezmiennym stoicyzmem szlachtują się z Teutończykami. To są przerażający ludzie, ci z Starosarmacji.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Adam Jerzy Piastowski, 03.12.2018 r. o 09:31:12
@Zombiakov - Dalej Diuk nie odpowiedział na moje pytania. Czyżby hasło Teutonizm nosiło znamiona populizmu?... Ale dobra, już nie męczę pytaniami, bo i tak się nie doczekam. Niech sobie będzie racja, waszego stanu.

Co do cytatu z opery, to jest to sztuka, a żeby zrozumieć sztukę (w dodatku o zabarwieniu historycznym) trzeba wznieść się na wyżyny stając ponad podziałami. Diuk wykorzystuje tutaj cytat, który się dobrze wpisuje, aby poprzeć swoje aspiracje i ambicję do proklamowania walki z Teutonizmem. Tym bardziej populizm.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Prokrust Zombiakov, 03.12.2018 r. o 13:52:56
@AJCartonwhisky - taka już współcześnie moda, że wszystko "nie po naszej myśli" nazywa się populizmem. Zwał jak chciał.
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany