6178. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
175. dzień panowania Piotra III Łukasza
Kościół Diuczej Wiary, Vladimir ik Lihtenštán, 01.12.2018 r. o 17:44:11, tantiemy: 9 429.00 lt
Galeria ikonodulów, wydanie pierwsze
rWnt15Uy.png
uvP72Dui.png
Bracia i Siostry w Powadze,

Nie w każdym sercu ludzkim lektura pism poważnych zachęci do godnego uwielbienia Proroka tudzież postępowania w zgodzie z Jego naukami. Niektórzy bowiem wymagają zewnętrznych objawów kultu, wizualizacji sacrum, dlatego Kongregacja ds. Kultu Diuczego i Dyscypliny Senatu postanowiła o pierwszym wydaniu niniejszej Galerii ikonodulów. Miejmy nadzieję, że wraz z rozwojem naszej Wspólnoty doczekamy się następnych wydań poszerzonych o kolejne postaci Miłych Powadze i Diuków Kościoła.

gDS44u2N.jpg

Ikona Antoniego Hermana Strzałeckiego, Pierwszego Senatora Kościoła Diuczej Wiary, Wielkiego Prorok i Głosiciela Powagi przedstawia naszego Mistrza w pozie triumfatora, który strzeże wejścia do Wiecznego Senatu wszelkiej Niepowadze i Hucpie. Przed tym wizerunkiem zaleca się kontemplacje nad własnym postępowaniem i zachowaniem, by światło Nauk Strzałowych wykorzeniło w sercu wszelkie niegodne myśli i pokusy.


5fDMx1Z6.jpg
Cudowna Ikona Miłego Powadze Boromeusza Irmina, patrona rodziny ukazuje nam tego niezłomnego apostoła Teutończyków i chlubę ludu baridajskiego z zatroskaną miną. Nieustannie bowiem poświęca się on swojemu patronatowi. W lewej ręce dzierży księgę pism poważnych, dlatego oddający się diuczej lekturze wierni są mu szczególnie bliscy. Ikona przechowywana w Świątyni w Abvienolheimie (Palatynat Lichtensteinu w Królestwie Teutonii) zasłynęła na cały mikroświat licznymi cudami. Każdy, kto zanosi modły przed abvienolheimskim wizerunkiem, może liczyć na odnalezienie zaginionego wuja, ciotki, rodzeństwa lub rodziców. Nie powinno więc dziwić, że Miły Powadze Boromeusz Irmin roztacza swą protekcję również nad wspólnotą jako taką, szczególnie nad całym Kościołem.

6Tbi6YTw.jpg
Cudowna Ikona Diuczessy Kościoła Karoliny von Lichtenstein, Karmicielki, patronki browarnictwa i turystyki pieszej znajduje się w Grodzisku. Sama postać Diuczessy Tysiąclecia spowija woal licznych cudów, których dokonywała i jak zaświadczają współcześni, wciąż dokonuje. W 2000 roku podczas wielkiej suszy w stolicy Księstwa Sarmacji zabrakło wodny pitnej. Ludzie opowiadają, że wydzieli Diuczessę rozdającą orzeźwiające i pożywne piwo na ulicach miasta, choć w tym samym czasie przebywała na konferencji naukowej w Eltdorfie. Cud bilokacji poświadczali również jej najbliżsi współpracownicy. Ponoć jako kanclerz rządu potrafiła jednocześnie odbywać spotkania ze swoimi ministrami i angażować się społecznie w Srebrnym Rogu. Jako zagorzała propagatorka kolejnictwa zagrzewała robotników linii Almera-Auterra do wytężonej pracy, dzięki czemu linia i dworce ukończone zostały w jeden tydzień! Z kolei jako patronka turystyki pieszej leczy uciążliwe nagniotki i haluksy.

Wszystkich chcących wspomóc finansowo na trudnej drodze głoszenia Powagi lub dołączyć do Kościoła Diuczej Wiary, zapraszamy do kancelarii. Za wszelkie datki składamy poważne Diuk zapłać.
rWnt15Uy.png
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Henryk Leszczyński, Piotr III Łukasz.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Januszek von Hippogriff-Pałasz, 01.12.2018 r. o 17:56:54
Niech żyję i rozwija się Kościół Diuczej Wiary! Oby w moim mikrożyciu nie doszło do upadku Świętego Kościoła i braci w Powadze.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Krzysztof Czuguł-Chan, 01.12.2018 r. o 18:49:46
Diuczessa Karmicielka nie ma swoich atrybutów!
odpowiedz
Julian Fer at Atera, 01.12.2018 r. o 18:59:43
Quote:
Diuczessa Karmicielka nie ma swoich atrybutów!
Ja tam jeden z nich dostrzegam w prawej dłoni ;)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, 01.12.2018 r. o 20:31:17
No to już wiem do kogo wznosić modły w sprawie zaginionej wypłaty.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Januszek von Hippogriff-Pałasz.
Jakub Norbert Führlitz, 02.12.2018 r. o 00:02:57
@JanuszekPalasz Przepraszam, ale jeszcze się nie orientuję w stu procentach. Jest możliwość, aby zostać włąconym do wspólnoty Diuczej Wiary?
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Vladimir ik Lihtenštán, 02.12.2018 r. o 07:42:17
Każdy, kto w swym sercu odnajduje Powagę, jest mile widziany we wspólnocie Kościoła.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Prokrust Zombiakov, 03.12.2018 r. o 00:27:31
W przyszłym roku zamiast Halloween będziemy obchodzić Diuki Wins a dzieci będą się przebierały na Diuków i Diuczessy.
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany