6210. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
207. dzień panowania Piotra III Łukasza
Żołnierz Sarmacki, Józef Sowiński, 30.11.2018 r. o 20:34:46, tantiemy: 6 582.00 lt
Okręty Hasselandzkie w Sarmacji- patrolowce
Na mocy traktatu o przyłączeniu Hasselandu do Sarmacji nie tylko Sarmacki Książę zyskał coś nowego (czytaj kolejny tytuł Króla Hasselandu do i tak długiej listy) ale i Książęce Siły Zbrojne. Na podstawie wyżej wymienionego zdarzenia cała Królewska Armia Hasselandu (KAH) przeszła pod dowództwo struktur Książęcych Sił Zbrojnych.

Jedną z formacji składających się na były KAH była Marynarka Wojenna. Prawie wszystkie jej 21 okrętów wojennych (mniejsze i większe) prócz wysłużonych już pancerników Książę Zayam i Hasseland oraz pancernika obrony wybrzeża Long Huo, które to zostały włączone w skład Gwardii Hasselandzkiej, przeszły w służbę Książęcej Marynarki Wojennej. W serii artykułów „Okręty Hasselandzkie w Sarmacji” postaram się przedstawić statki, które przeszły w skład KSZ, ich historie oraz zadania jakie spełniają.

lUQdBVZK.png
Organizacja Królewskiej Marynarki Wojennej, która jest w trakcie reorganizacji


Okręty typu Nordkapp oznaczane dawniej w Hasselandzie jako patrolowce P-100 są najlżejszymi statkami, które pływały w KAH. Były one najświeższym nabytkiem Królewskiej Marynarki Wojennej. Zostały nam podarowane 4 P-100 od Republiki Bialeńskiej, gdy to w zamian za nie władze Hasselandu borykając się z problemami natury finansowej i w związku ze zmianami w doktrynie obronności zrezygnowały z utrzymania lotniskowca Valtaria wymieniając go na nie. Początkowo były one poza strukturą KMW dopiero po reorganizacji armii w roku 2017 i po aneksji Cyberii weszły w skład VI eskadry I Floty Cyberyjskiej. Nadano im numery ewidencyjne: K101, K102, K103 i K104. Obecnie cumują w porcie Valtaria.

r66rcDDx.jpg
Patrolowce cumujące w Valtarii

Podstawowym uzbrojeniem patrolowców jest 1 armata Bofors kal.57 mm, karabiny maszynowe kal. 12,7 mm oraz bomby głębinowe. Posiadają również na swoim pokładzie lądowisko dla śmigłowców. Ich długość to 100 metrów, szerokość-14.5 a zanurzenie- 5,7m. Maksymalna prędkość patrolowców to 21 węzłów. Załogę stanowi 52 osoby.

Zadania jakie spełniają patrolowce to m.in.:
  • ochrona granic morskich,
  • patrolowanie i zapewnienie bezpieczeństwa na wodach terytorialnych Wicekrólestwa Cyberii,
  • zapewnienie wsparcia w transporcie morskim KMW.

Swoje zadania patrolowce te wykonują w różny sposób. Jeśli chodzi o patrolowanie wód terytorialnych czynią to zazwyczaj w pojedynkę. Gdy wykryją zagrożenie to dowódca takiego okrętu decyduje o tym, jakie działania zostaną podjęta w zależności od zdarzenia.
Patrolowce mogą również uczestniczyć w misjach ratunkowych. Przykładowo mogą zostać wysłane do pomocy innemu okrętowi lub gdy życie obywateli na statkach przebywających obecnie w rejonie działań VI eskadry I Floty Cyberyjskiej zostanie zagrożone.

Ochrona granic morskich. Te zadanie jest najtrudniejsze- jeśli na wody cyberyjskie zawita obcy statek, okręty KMW zostają wysłane na „przywitanie” takiego przybysza. Zazwyczaj jest to przypadkowe naruszenie granic i kończy się na wymianie radiowej i odprowadzeniu obcego okrętu do bezpiecznej strefy poza granicami morskimi Cyberii (jeśli nie posiada bandery Sarmackiej). Inaczej jest w wypadku gdy statek naruszający morskie terytoria Księstwa Sarmacji nie odpowiada. Wówczas kapitan jednostki KMW w porozumieniu z przełożonym zdecyduje o tym, jakie środki zostaną podjęte. W najgorszym przypadku może zostać otworzony ogień do wrogiej jednostki po uprzednich strzałach ostrzegawczych.

2TsmPgy7.jpg
Patrolowiec na morzu

Ostatnim zadaniem patrolowców z szóstej eskadry jest wsparcie w transporcie morskim KMW. Na czym ono polega? Zazwyczaj rozumie się to jako eskortowanie innych statków. Jeśli wymaga tego chwila mogą stanowić część innej eskadry okrętów transportowych i stanowić ich osłonę, bądź jako samodzielna formacja wziąć pełną odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa statków, które mają strzec.
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Józef Sowiński.
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 30.11.2018 r. o 20:40:57
Niewiele jest danych dotyczących Armii Hasselandu, a w czasie reorganizacji KSZ dobrze spojrzeć na Królewską Marynarkę Wojenną oczami osoby zasłużonej dla tego kraju.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Januszek von Hippogriff-Pałasz, 30.11.2018 r. o 20:43:34
I kto by pomyślał, że mamy taką a nie inną marynarkę wojenną. :-)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Januszek von Hippogriff-Pałasz.
Józef Sowiński, 30.11.2018 r. o 20:44:26
Zasłużonej... Za dużo powiedziane. Raczej tylko pracującej dla Króla i Królestwa małymi czynami.
odpowiedz
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 30.11.2018 r. o 20:47:24
Quote:
I kto by pomyślał, że mamy taką a nie inną marynarkę wojenną. :-)
Właśnie taką, a w związku z dołączeniem do Sarmacji Hasselandu i biorąc pod uwagę ostatnią wypowiedź Naczelnika Bialenii reorganizacja KSZ jest nieunikniona.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Józef Sowiński, 30.11.2018 r. o 20:52:15
Miejmy nadzieje, że reorganizacja dokona się jak najszybciej bo czym bardziej to odwleczemy tym gorzej dla żołnierzy, księstwa i samych Sarmatów.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Januszek von Hippogriff-Pałasz, 30.11.2018 r. o 20:54:24
Quote:
Quote:
I kto by pomyślał, że mamy taką a nie inną marynarkę wojenną. :-)

Właśnie taką, a w związku z dołączeniem do Sarmacji Hasselandu i biorąc pod uwagę ostatnią wypowiedź Naczelnika Bialenii reorganizacja KSZ jest nieunikniona.
Musi dojść, ale jak jest potrzebna to trzeba. Musi być ład i porządek szczególnie w KSZ.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Julian Fer at Atera, 01.12.2018 r. o 11:52:18
Specjalistów ds. Marynarki Wojennej nigdy nie za wiele.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, 01.12.2018 r. o 20:52:07
Sporo piechoty morskiej GJ!
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Gotfryd Slavik de Ruth, 03.12.2018 r. o 21:37:15
Gratuluje dobrego artykuły, ostatnim czasem -zalewamy Sarmatów. Tekstami o Armii, i dobrze niech wiedzą co się u nas porabia.
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany