6204. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
201. dzień panowania Piotra III Łukasza
Żołnierz Sarmacki, Januszek von Hippogriff-Pałasz, 26.11.2018 r. o 20:22:03, tantiemy: 7 498.00 lt
Jesienna Mgła-2018 czołgiem przez rzekę
q3q33CTF.png

W ramach zadania, które otrzymałem w dniu 23 listopada 2018 roku będąc w trakcie realizacji szkolenia unitarnego prowadzonego przez Zastępcę Hetmana-Dowódcę Wojsk Bojowych gen. bryg. Laurencjusza Ma Hi at Aterę miałem zaplanować przeprawę wodną czołgów przez rzekę. Zadanie zostało zaplanowane do realizacji w ramach prowadzonego ćwiczenia z wojskami pod kryptonimem "Jesienna Mgła-2018".

Tego samego dnia udałem się do koszar do 150.batalionu pancernego w ZOMMERLAND i przeszedłem szkolenie dotyczące przeprawy przez specjalnie do tego celu wybudowany basen, który stanowi element szkolenia podstawowego w zakresie pokonywania przepraw wodnych. Basen jest wyposażony w hydrauliczny system odprowadzania wody, który w razie błędu umożliwia eliminację błędów, których nie należy powielać w terenie.

Pierwsze czołgi przeszły chrzest bojowy bardzo dawno, a stale rozwijana technika wojskowa cały czas zaskakuje nas wdrażanymi rozwiązaniami, które są udoskonalane. Jak wiemy czołgi zostały stworzone z myślą o walce na lądzie, ale w warunkach bojowych często zdarza się tak, że na trasie przemarszu wojsk nawet gdy są wybudowane mosty to są one celowo niszczone by spowolnić przeciwnika. Wcześniej gdy dochodziło do kontaktu z wodą to załodze czołgu woda wpływała do wnętrza, dlatego czołgi mogły pokonywać tylko miejsca dość płytkie.

Ostatnio udoskonalono przeprawy i stały się stosunkowo bezpieczne przy użyciu rur powietrznych, które jednocześnie stanowią drogę ewakuacyjną dla załogi w czasie gdyby woda w jakimś miejscu zaczęła przedostawać się do zanurzonego pod jej powierzchnią czołgu oraz stanowią kanał powietrzny. Na wierzchołku rury staje dowódca czołgu, który łączy się z kierowcą przez interkom i podaje mu kierunek, w jakim ten olbrzym ma zmierzać pod wodą. Czołg obowiązkowo musi zostać także uszczelniony i zabezpieczony przed zalaniem przez wodę.

Przed rozpoczęciem przeprawy nakazałem rozpoznanie terenu i obowiązkowy pomiar głębokości rzeki w miejscu przeprawy. Przed samą przeprawą przeprowadziłem instruktaż w zakresie prawidłowego przygotowania czołgów i sprawdziłem, czy wszystkie aparaty tlenowe, którymi dysponuje załoga są sprawne gdyż testowany Leopard 2A4 to 55-tonowy kolos. Nim się zanurzy się i przejedzie po dnie rzeki, czy innego zbiornika wodnego, załoga musi dokonać prawidłowego montażu elementów wyposażenia do jazdy pod wodą.
V148O9Xj.jpg
Przygotowanie Leoparda 2A4 do przeprawy

Po przygotowaniu czołgu do przeprawy jedyne co pozostało to dostać się poprzez wyznaczony chorągiewkami tor wodny na drugi brzeg rzeki. zadanie zostało wykonane, a czołgi przeprawiły się na drugi brzeg bez niespodzianek.

eexrZ68h.jpg
Na drugi brzeg

Po pokonaniu przeprawy załogi czołgów otrzymały kolejne zadania do realizacji w ramach prowadzonego ćwiczenia, więc już wkrótce ciąg dalszy zmagań czołgistów w ramach szkolenia poligonowego.

(-) rekrut Januszek Pałasz
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Januszek von Hippogriff-Pałasz.
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 26.11.2018 r. o 20:58:39
Oby tak dalej. Powodzenia Rekrucie :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Laurencjusz Ma Hi at Atera.
Januszek von Hippogriff-Pałasz, 26.11.2018 r. o 20:59:35
@MaHi
Bez pomocy pana Generała na pewno by mi się nie udało.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Januszek von Hippogriff-Pałasz.
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 26.11.2018 r. o 21:00:33
Wszyscy musimy sobie pomagać ;)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Januszek von Hippogriff-Pałasz.
Gotfryd Slavik de Ruth, 26.11.2018 r. o 21:53:42
Również dołączę do grona pochlebców. Dobrze i treściwie opisane, zadanie jakie wam powierzono :) Oby więcej takich publikacji, z waszej strony.
Lubią ten komentarz: Gotfryd Slavik de Ruth.
Januszek von Hippogriff-Pałasz, 27.11.2018 r. o 07:34:52
Dziękuje panie Generale.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Januszek von Hippogriff-Pałasz.
Julian Fer at Atera, 28.11.2018 r. o 12:00:57
O ile mnie pamięć nie myli to całkiem znajome miejsce o głkegokości ok. 4m :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Januszek von Hippogriff-Pałasz.
Adam Jerzy Piastowski, 29.11.2018 r. o 14:54:14
Brakuje mi jakiegoś wierszyka w tekście, ale mimo to widzę postęp. Życzę wam żeby tylko czołgi nie pordzewiały za bardzo po tych manewrach.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Januszek von Hippogriff-Pałasz, 29.11.2018 r. o 15:14:12
@AJCartonwhisky
Może następnym razem. ☺
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany