6210. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
207. dzień panowania Piotra III Łukasza
Baridajski Związek Piłki Nożnej, Timan Demollari, 22.11.2018 r. o 13:57:31, tantiemy: 10 370.00 lt
C-c-c-cambios
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Praca baridajskiego sztabu wre. Piłkarze odchodzą, piłkarze przychodzą. Czas więc napisać kilka słów o jednych i drugich.

Nie ma już z nami Jarvisa McImage'a. Tu zatrzymajmy się na chwilę, bo, choć na ostatnich mistrzostwach nie zagrał już ani razu, to mówimy przecież o jednej z prawdziwych sław baridajskiej reprezentacji. 150 spotkań, 40 bramek, 32 asysty (czyli niemal w co drugim meczu miał udział przy golu), 51 razy w jedenastce kolejki. Jego fenomenalne rzuty wolne nie raz i nie dwa przesądziły o wynikach ważnych meczów. Na szczęście Jarvis zdołał wychować w kadrze godnych następców, jeśli chodzi o ten element. McImage naturalnie trafia do Jedenastki Wszech Czasów* reprezentacji Baridasu i sądzę, że pozostanie w niej na zawsze.

A941y295.jpg
Jarvis McImage dziękuje oklaskującym go kibicom
Po sezonie v-mundialowym, spełniwszy swe marzenie o złotym medalu karierę zakończył Enzo Furrante. Bardzo mocny obrońca, przed którym trząsł portkami każdy napastnik. Mimo to, Enzo był kluczową postacią jedynie w poprzednim sezonie Ligi Mikroświatowej, na v-mundialu wchodził głównie z ławki na tzw. pilnowanie wyniku.

Pożegnaliśmy też pierwszego bramkarza Thadée Meynarda. Absolutnie jeden z najlepszych kiperów w reprezentacyjnej piłce, w reprezentacji 85 meczów, 43 razy w jedenastce kolejki. Nie mam już danych o czystych kontach i procencie obronionych strzałów, ale z pewnością były to okolice całkiem godnych 80%. Tadek nie kończy jeszcze kariery piłkarskiej, jak sam mówi, mimo 36 lat na karku ma zdrowie i papiery żeby bronić do czterdziestki. Jego również witamy w Jedenastce Wszech Czasów. Przypomnijmy highlight kariery - nie dość, że obronił dwa strzały w konkursie rzutów karnych w finale V-mundialu z Hasselandem, to jeszcze sam pokonał bramkarza przeciwników. Po prostu leyenda.


zgQpK5at.jpg
Thadée Meynard dyryguje obroną w finale V-mundialu z Trizondalem (4-0)
W reprezentacji nie zobaczymy już jedynego szesnastocegłowca Guillermo Stábile, który po mistrzostwie świata zdecydował się szukać nowych wyzwań. Federacja Baridajskiego Tryktraka zaproponowała zapłacenie sowitej kwoty odstępnego, więc nie ma problemu - życzymy Guillermo wszystkiego dobrego i na tym polu. Decyzja z naszej strony może nieco szokująca, ale w zasadzie nigdy nie potrzebowaliśmy takiego piłkarza, do zakupu zmusiły nas powołania mocnych dziadków Dreamlandu. Typowy wyścig zbrojeń. Teraz wolimy odzyskać część środków i budować kadrę dla naszych następców.

Po tych odejściach zostało nam raptem 14 piłkarzy, a to trochę mało (choć nie przeszkodziło sprawić towarzyskiego łomotu Trizondalczykom 3-0). Do pierwszej reprezentacji z młodzieżówki awansowaliśmy Grigorija Karakachanowa Jr-a, z którym wiążemy solidne nadzieje. Niestety, Grisza jest synem swojego ojca - leń okropny, ale zrobimy z niego jeszcze republikanina. W reprezentacji otrzymał numer 13, z którym jego ojciec biegał jeszcze w różowych barwach Chodź Się Ruchać G-W-S.

LY7U338I.jpg
Karakachanow Jr. na treningu reprezentacji u-19

To jednak ciągle mało, więc ruszamy ze sztabem w trasę objazdową po klubach RPB w poszukiwaniu bardziej doświadczonych graczy. Kto wie, może na jakiś stadion też dotrzemy?

* trzeba było 1 z 10, żebym dowiedział się, jak to się pisze.
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Januszek von Hippogriff-Pałasz, 22.11.2018 r. o 14:08:28
Niech mają dobrą emeryturke.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Timan Demollari.
Defloriusz Dyman Wander, 22.11.2018 r. o 14:33:13
FRENTE A FRENTE CON ESTRANOS / CAAAAMBIOS!
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Timan Demollari.
Julian Fer at Atera, 23.11.2018 r. o 14:29:45
Wysokie C :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Timan Demollari.
Tadeusz von Hippogriff-Brus, 25.11.2018 r. o 10:50:42
Moglibyście stworzyć wątek na forum na ten temat, bo według mnie to jest ciekawe.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Tadeusz von Hippogriff-Brus.
Timan Demollari, 25.11.2018 r. o 11:31:09
@TadeuszBrus Ależ jest tutaj.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Tadeusz von Hippogriff-Brus, 25.11.2018 r. o 20:57:54
@demollari dziękuje za info
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany