6178. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
175. dzień panowania Piotra III Łukasza
Park Stołeczny, Piotr III Łukasz, 13.11.2018 r. o 19:12:00, tantiemy: 3 500.00 lt
SLP - Pasterze Eldorat po sezonie
Nie powiem, jestem w miarę zadowolony z postępów drużyny a łatwo nie było z tymi przeklętymi starcami. Tym niemniej, osiem do przodu - to jest coś. I choć dwa do tyłu... to mnie to nie martwi w ogóle, bo to zawodnicy, którzy właśnie odpadli (i dlatego ich odpuściłem). Cała reszta, mniej lub więcej, do przodu. To cieszy.

3BaN93Ky.jpg

Co dalej? Armandino Tarracha, nasz sztandarowy obrońca, był wielokrotnie wybierany do jedenastki kolejki i został uznany najlepszym zawodnikiem sezonu! Klub dostał kasę, Armandino piątkę od trenera i wszyscy są szczęśliwi. Opuścił nas Amadeu Bastos, dosyć przeciętny napastnik, ale od dawna w drużynie, można powiedzieć - odeszła legenda. Niech się dobrze bawi.

Klub dostał też kasę za zajęcie drugiego miejsca w lidze. Niby nie za dużo, ale cieszy. No i jeszcze parę groszy za to, że czterokrotnie byłem wybierany Menedżerem Kolejki. Kwota jeszcze mniejsza, ale co tam, ważne, że nie trzeba płacić. Za ten artykuł w końcu też się należy.

Z końcem kolejnego sezonu odejdzie kolejna legenda klubu, obrońca. Przewidywałem to (to ten drugi, który był na minusie, obok tego, co odszedł) więc się nie martwię. Choć w najlepszym meczu miał 16 cegiełek, to lata świetności już dawno za nim. Cóż, nie będziemy inwestować, ale nie wyrzucamy, bo jako rezerwowy, w razie czego, zawsze będzie mógł wejść.

6j51Derg.jpg

A jak nam w ogóle poszło w sezonie? Całkiem dobrze! Straciliśmy zaledwie siedem goli, zdobyliśmy zaledwie szesnaście. Kończymy na drugim miejscu w tabeli za niezagrożonymi Słonikami. Na koniec prawie zostaliśmy dogonieni - przez dwa lub trzy ostatnie mecze nie ustawiłem taktyki, nie miałem kiedy. I głowy do tego. Wygraliśmy osiem meczy, zremisowaliśmy pięć a porażki spotkały nas trzy. Gdyby nie te ostatnie mecze... To kto wie? Na pewno i tak bylibyśmy drudzy, ale może z większą przewagą niż dwa punkty nad trzecią drużyną. Z drugiej strony, po co nam większa przewaga, skoro i tak miejsca by to nie zmieniło...

W każdym razie nasze fanki się cieszą a to najważniejsze.
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Zbyszko Gustolúpulo.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany