6178. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
175. dzień panowania Piotra III Łukasza
Park Stołeczny, Robert Fryderyk, 05.11.2018 r. o 21:32:17, tantiemy: 4 488.00 lt
Sejm LVIII kadencji
Koleżanki, Koledzy, drodzy Wyborcy. Na samym wstępie pragnę Wam bardzo gorąco podziękować za umożliwienie mi zasiadania w Sejmie Księstwa Sarmacji. Bardzo dziękuję za okazane mi poparcie i ogromny kredyt zaufania jakim mnie obdarzyliście. Poparcie, które dzięki Wam zdobyłem umożliwiłoby mojemu komitetowi objęcie dwóch mandatów, szkoda więc, że startowałem sam. Dobrze jednak, że mandatów ów się nie zmarnował i trafił ostatecznie w ręce perspektywicznego, młodego i super zaangażowanego obywatela naszego kraju. Gratuluję moim kontrkandydatom i dziękuję za wyborczą walkę.

Rozpoczynająca się dziś 58. kadencja sarmackiego Sejmu będzie interesująca. Już sam fakt, że aż pięć komitetów zdobyło po jednym mandacie pokazuje, że mamy w Sejmie grupę osób, które reprezentują cały przekrój naszego społeczeństwa - tego, które odważyło się wziąć na siebie odpowiedzialność za Księstwo. To budujące. Ale też ta odpowiedzialność jest ogromna - musimy bowiem pokazać, iż umiemy ze sobą współpracować. Jestem pewien, że w takim składzie będzie to możliwe i czeka nas czas trzymiesięcznej wytężonej pracy pełnej dyskusji. Zgodnie z zapowiedzią kampanijną ubiegam się o stanowisko Marszałka Sejmu. Zależy mi bowiem na tym, by Sejm procedował sprawnie i sprawiedliwie, a każda posłanka i każdy poseł miał równe prawa i obowiązki.

CZk60r2P.png

Jak zapewne niektórzy z Was zauważyli, jeszcze przed rozpoczęciem głosowania, poprosiłem KKW o wypowiedź w sprawie umożliwienia zawarcia koalicji wyborczej między już zarejestrowanymi podmiotami. Świadomie podmiotów tych wówczas nie podawałem, spodziewając się odpowiedzi jaką ostatecznie uzyskałem. Warto jednak, uczciwie, postawić sprawy jasno. Jeszcze przed rozpoczęciem głosowania zawiązała się nieformalna koalicja wyborcza, której dalszym, naturalnym już, kontynuacją będzie powstanie Koalicyjnego Klubu Poselskiego. Klub ów utworzony został dziś, a w jego skład oprócz mnie weszła także posłanka Rihanna Aureliuš-Sedrovski oraz poseł Peter West. Celem KKP jest koordynacja wspólnych działań sejmowych i wspieranie się w realizacji programów komitetów, które w skład koalicji weszły. Jestem wielce szczęśliwy, że taka koalicja powstała i umożliwia nam wszystkim sprawną pracę na rzecz sarmackiego społeczeństwa.

w2I2EC4o.png

Nasza praca rozpoczyna się już dziś. Jesteśmy zdeterminowani poruszać ważne dla Sarmacji i nas wszystkich tematy, dyskutować nad nimi, i wdrażać niezbędne zmiany. Nie zamierzamy tylko siedzieć i czekać na upływ kadencji. Dziękujemy i zabieramy się do pracy!
Dotacje
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Prokrust Zombiakov, 05.11.2018 r. o 21:48:45
Czy KKP ma jakaś wspólna oś programowa w nawiazaniu do niedawno wylistowanych przez Ksiecia Seniora projektow ? (bodajze 7 czy okolo tego)

Czy tez KKP jest jedynie inicjatywa towarzyska ?
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Robert Fryderyk, 05.11.2018 r. o 22:04:03
@Zombiakov oczywiście, że jest "oś programowa". W wielu polach się zgadzamy, mamy też pewne rozbieżności. Klub nie będzie polegał na wymuszaniu wspólnego zdania - tam gdzie będzie ono występowało tym łatwiej pewne zmiany będzie można wprowadzić, tam gdzie nie ma takiej stu procentowej zgody będzie pole do dyskusji. Stawiamy na sprawność. Uprzedzając pytanie - wszystko w swoim czasie. Na pewno wyborcy zauważą co i jak.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Jarosław Wawrzyniak, 06.11.2018 r. o 05:27:03
Cieszę się że mój głos nie poszedł na marne. Powodzenia.
Ten komentarz czeka na serca.
Jarosław Wawrzyniak, 06.11.2018 r. o 05:27:56
Cieszę się że mój głos nie poszedł na marne. Powodzenia.
Lubią ten komentarz: Jarosław Wawrzyniak.
Prokrust Zombiakov, 06.11.2018 r. o 09:28:50
Mój też nie. Przedstawicielka popartego komitetu jest w koalicji :) Teraz trzeba patrzeć na ręce.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Szymon de Canterville.
Rihanna Aureliuš-Sedrovski, 06.11.2018 r. o 10:17:21
@Zombiakov serdecznie dziękuję za zaufanie!
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Timan Demollari, 06.11.2018 r. o 12:58:13
Nie daję serca za pokolorowanie sarmackiego kukuła na złoto.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Robert Fryderyk, 06.11.2018 r. o 12:59:24
@demollari dzięki chociaż zatem za tych kilka lt za komcia.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Gotfryd Slavik de Ruth, 09.11.2018 r. o 12:17:13
Pozostaje tylko pogratulować wyniki i życzyć sukcesów i na tym kierunku. Powodzenia
Ten komentarz czeka na serca.
Peter West, 11.11.2018 r. o 18:12:12
Razem zrobimy wiele!
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany