41. dzień panowania Piotra III Łukasza
Baridajski Związek Piłki Nożnej, Timan Demollari, 04.11.2018 r. o 22:26:38, tantiemy: 12 736.00 lt
Podsumowanie fazy grupowej V-mundialu
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Trudno w to uwierzyć, ale to już koniec fazy grupowej. Jesteśmy o trzy mecze od poznania nowego mistrza v-świata. Tymczasem zapraszam na krótkie podsumowanie ostatniej kolejki fazy grupowej, z którego dowiecie się, które osiem reprezentacji zmierzy sie już w środę w ćwierćfinałach, a która ósemka może się już pakować do domów.

Grupa A
Scholandia-Dreamland 0-4 Estadio de Major Bravo, Ciuad de Bravo
Baridas-Tropicana 2-0 Morski Grom, Almera

Dreamland, żeby marzyć jeszcze o pierwszym miejscu w grupie, musiał pokonać Scholandię. Umówmy się - nie było to przesadnie trudne zadanie i Dreamlandczycy nie mieli z wywiązaniem się z niego najmniejszych kłopotów. 4-0 to w zasadzie najniższy wymiar kary i to pomimo dość rezerwowego składu. Bramki strzelali von Morland, Mitter, Mestrović i Yimee.

Mistrzowie świata z Baridasu również nie mogli kalkulować, tylko wygrana z wyeliminowaną już Tropicaną gwarantowała im utrzymanie pierwszego miejsca. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Tropicańczycy sensacyjnie urwali Baridasowi punkty. Powtórki z rozrywki nie było, Błękitni pokonali piłkarzy Gustolupulo 2-0 po golach Lizarazu i Valdresa. A zatem Baridas wygrywa grupę o punkt przed Dreamlandczykami.

Grupa B
Starosarmacja-Elderland 3-2 Stadion Republiki, Cracoffia
Loardia-Sclavinia 1-2 Stadion Altbork, Altbork

W grupie B kwestia awansu była już jasna przed tą kolejką - pierwsze miejsce zdobyli Starosarmaci, a drugie Sclavińczycy. Mimo to ostatnie spotkania grupowe nie zawiodły. Po tradycyjnym horrorze Starosarmaci pokonali Elderland 3-2. Strzelanie dla piłkarzy Vhrisa rozpoczął Holton w 11 minucie, ale niespełna dziesięc minut później odpowiedział trafieniem Hosmann. Ten sam napastnik dał Elderlandczykom prowadzenie. Po przerwie wyrównał Pinzón. W tym czasie trenerzy obu ekip zdecydowali się też na zmiany, po których przewaga Sarmatów tylko rosła. I w końcu w 85 minucie swojego drugiego i decydującego gola strzelił Holton.

Sclavińczycy w starciu z Loardią musieli radzić sobie bez zawieszonego na to spotkanie za złamanie embarga transferowego Roberta Fryderyka. Selekcjoner Jednorożców zasiadł na trybunach altborskiego stadionu. Nie przeszkodziło to jednak jego piłkarzom w rewanżu za sensacyjną porażkę w pierwszej kolejce. Loardianie zagrali tak jak na całym turnieju - z początku dobrze, gola w 6 minucie strzelił Vanderhaeghe, ale z biegiem czasu ich impet słabł. W 21 minucie wyrównał Geddie, a kwintesencją gry Loardian była końcówka meczu - z czerwoną kartką wyleciał z boiska van Buyten a po chwili zwycięstwo Jednorożcom dał niezawodny Ümit Gül.

Grupa C
Suderland-Trizondal 0-6 Stadion Cesarza Jakoba, Zielnybor
Hasseland-Bialenia 4-0 Stadion im. Buntowników, banitów i patriotów, Złoty Gród

W grupie C też już wszystko było jasne, pozostała tylko walka o jak najlepszy bilans na koniec fazy grupowej, który miał wpływ na rozstawienie. Trizondalczycy podtrzymali swoją sławę najbardziej brakomstrzelnej drużyny miażdżąc Suderland aż 6-0. Po dwa gole zdobyli Ho i młody Høgh, po jednym dorzucili Wirth i Füst. W efekcie Trizondal kończy rywalizację w grupach z kompletem zwycięstw.

Swoje zrobił też Hasseland, ogrywając Bialenię, która jeszcze teoretycznie mogła zrównać się punktowo z rywalami. Wysoką wygraną 4-0 zapewniły trenerowi VAT-owi bramki Gavriloiu, Ahlina, Jenkinsa i Winthera.

Grupa D
Teutonia-Wandystan 0-0 Stadion Bohaterów Maja, Srebrny Róg
Brodria-Slawonia 0-5 Stadion Hołdu Narodu Teutońskiego wobec licznych wdzięków Katarzyny Hergemon-Euskadi, Eltdorf

W hitowym starciu grupy D w bezpośredniej walce o pierwsze miejsce starły się zespoły Teutonii i Wandystanu. Osłabieni bramkiem trenera Wandejczycy postawili na obronę. Mimo fanatycznego dopingu kibiców zgromadzonych w komplecie na Stadionie Bohaterów Maja w Srebrnym Rogu, głebokiej wandzkiej defensywy nie byli w stanie sforsować Teutończycy i już po raz trzeci na tym turnieju zremisowali bezbramkowo. Taki wynk dał Wandejczykom pierwsze miejsce w grupie, Teutończycy muszą zadowolić się drugim miejscem.

W drugim meczu tej grupy Slawończycy pokonali dawnych hegemonów a dzisiejszych outsiderów z Brodrii aż 5-0. Dwa gole zdobył Haag, a po jednym Thunman, Pecjak i Guterres. Zwycięstwo dało Slawończykom idealnie symetryczny bilans 2 zwycięstw, 2 remisów i 2 porażek. 8 punktów jest najlepszym wynikiem z zespołów, które zajęły trzecie miejsce, ale (naturalnie) nie wystarczyło do awansu.

Dziś rano doszło do "wylosowania" par ćwierćfinałowych. Oto one:

Sclavinia-Trizondal Ritterstadion, Ruhnhoff

Teutonia-Starosarmacja Estadio de Dragones, Gidena

Hasseland-Baridas Estadio de Major Bravo, Ciuad de Bravo

Dreamland-Wandystan Arena Marduk, Margon

Jak widać, czekają nas szalenie ciekawe mecze. Poczynając od meczu najlepszych jak dotąd Trizondalczyków z wicemistrzami Ligi Mikroświatej Sclavinią przez starcie znakomitych szkoleniowców sarmackich Leszczyńskiego i Vhrisa, powtórkę finału poprzedniego v-mundialu Hasseland-Baridas na pojedynku wandzkich szkoleniowców Dreamland-Wandystan kończąc.

Nie ma już miejsca na błędy, przegrywający odpada. Zapraszamy serdecznie do śledzenia dalszej rywalizacji!