6180. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
177. dzień panowania Piotra III Łukasza
Park Stołeczny, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, 02.11.2018 r. o 11:59:56, tantiemy: 4 000.00 lt
KWW Inicjatywa Sarmacka - aktywność w serce Sarmacji!
KWW Inicjatywa Sarmacka włączając się aktywny udział w wyborach sejmowych pragnie pobudzić aktywność w Księstwie Sarmacji, która nie jest na najlepszym poziomie. Poniżej przedstawiamy Państwu rozwiązania, które chcemy wprowadzić i powinny między innymi pobudzić aktywność wśród Sarmatów.

Kultura i sport powinna być na jak najwyższym miejscu. Chcemy wspierać działania kulturalne, które są zainicjowane przez Sarmatów, wszelakie instytucje oraz samorządy. Planujemy uruchomić impuls, który zachęci Sarmatów do aktywnego działania w sferze kultury i sportu. Dlatego naszym zdaniem powinniśmy wprowadzić różne ulgi i dotacje dla Sarmatów, którzy aktywnie działają w sferze kulturalnej i sportowej. Mogą to być zniżki, mniejsze podatki, bądź wyższe tantiemy. Wszystko to co oczywiście NIA będzie w stanie wprowadzić . Chcielibyśmy także dać Sarmatom pewnego rodzaje dotacje/wynagrodzenia na twórczość, którą będą realizować.

Aktywna współpraca między samorządami. Rada Ministrów powinna zaangażować taką współpracę, tak aby samorządy mogły między sobą współpracować na różnym polu. Czy to pole kulturalne, albo też i możliwości tworzenia wspólnych rozwiązań mających na celu aktywizowanie i próbę ściągnięcia nowych osób na tory po których porusza się Sarmacja. To powinno być bardzo opłacalne w szczególności dla nowych regionów, które weszły do Sarmacji i mogą mieć obecnie małe problemy komunikacyjne z innymi, co jest wręcz zrozumiałe. Jesteśmy jedną całością, która powinna między sobą zażyle współpracować.

Obecnie widzimy napływ nowych państw do Sarmacji. Ostatnio w Księstwo włączyły się Republika Bialeńska oraz Królestwo Hasselandu. Widzimy pewną tendencję, która jest spowodowana między innymi coraz mniejszą liczbą osób działających w mikronacjach. Jesteśmy za tym aby współpracować na arenie międzynarodowej z innymi i tworzyć pewnego rodzaju koalicję, które będą pracować nad promocją mikroświata w realnym świata, walczyć z demografią spadającą w dół i z innymi sprawami, które są wciąż aktualne w naszych świecie. To jest bardzo ważne! Nie możemy wiecznie patrzeć na przeszłość, ale pozytywnie myśleć o przyszłości!

Wspieranie Księcia w jego bieżących poczynaniach jest bardzo ważnym elementem pracy Rady Ministrów. Nie powinniśmy wiecznie stopować inicjatywy, które mogą nam się w lekki sposób nie podobać. Każda inicjatywa mająca na celu pobudzenie aktywności jest bardzo ważna. Oczywiście jeśli dana inicjatywa, lub kroki w sposób dość mocny uderzają w stronę Sarmatów, będziemy mówić STOP. Jednak w innych sprawach powinniśmy współpracować i wspierać Księcia.
Mikroświat zaczyna kurczyć się. W związku z tym niektórzy Sarmaci posiadają podwójne obywatelstwo, ponieważ czują się przywiązani do więcej niż jednej mikronacji. W obecnych czasach nie powinniśmy patrzeć na nich , jak na osoby niezdecydowane i nie zasługujące na prawa, które większość Sarmatów posiada. Jesteśmy za tym, aby własnie oni też mogli pełnić funkcje publiczne, za wyjątkiem Księcia. Jeżeli chcemy być otwarci i nowocześni, to powinniśmy na to pozwolić. Każda przeszkoda w Sarmacji, będzie powodować, że coraz mniej Sarmatów będzie z nami, a na tym nam nie zależy. Zależy nam na ludziach!

Aktywność też powinna jawić się w inny sposób. Oprócz kultury, sportu, polityki i działalności samorządowej, powinniśmy wspierać miasta narracyjne. Każde takie miasto jest niejako przykładem naszej tożsamości. Dlatego przy pewnych warunkach należałoby pozwolić na wprowadzenie takich miast do systemu. Na może innych prawach, ale wprowadzenie ich. Musimy wspierać takie inicjatywy w jak najszerszy sposób, ponieważ jak to wcześniej wspomnieliśmy - każda przeszkoda, może spowodować odpływ obywateli.

Skoro jesteśmy aktywni, to dlaczego nie powinniśmy dzielić się nią już z nieaktywnymi mieszkańcami? Chcemy wprowadzić pewnego rodzaju biuletyny, które zostałyby wysyłane do nieaktywnych osób. W nich powinniśmy zawrzeć bieżące wiadomości, listę obecnych władz, co w kulturze i sporcie pisczy itp. Chcemy też oferować pomoc przy powrocie, w postaci mentorowania jak i również w formie postaci pieniężnej. Zależy nam na jak najliczniejszej społeczności, więc będziemy walczyć też i o to!

Ostatnie słowo tyczy się systemu gospodarczego. Będzie wspierać Księcia w działaniach mających na celu przywrócenie systemu. Będziemy też chcieli współpracować przy ramach jego i funkcjonalności.

Pamiętajcie! Lista nr 3!
Poz. 1 - Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Poz. 2 - Erik Otton von Hohenburg

Głosując na nas, głosujecie na aktywną Sarmację!
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Ludwik Tomović.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany