6178. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
175. dzień panowania Piotra III Łukasza
Park Stołeczny, Piotr III Łukasz, 25.10.2018 r. o 17:46:59, tantiemy: 3 318.00 lt
Debata na polu elekcyjnym
QYkxe4Zf.jpg

Na początku chciałbym podkreślić, że nie mam do nikogo pretensji. Gdybym chciał je mieć, to też bym ich nie miał a debatę zorganizowałbym sam. Zastanawiam się nad jedną rzeczą - kogo, poza dwoma kandydatami, tak naprawdę obchodzi elekcja?

9TTY43pD.jpg To bardzo smutne spostrzeżenie. Smutne o tyle, że wydaje się, iż wyniki elekcji są przesądzone (przy czym - nie mam pojęcia w jaki sposób). To oczywiście całkowicie normalne, że ktoś ma jakieś preferencje. Ale gdy ogół społeczeństwa nie jest zainteresowany kto stanie na czele państwa, które zamieszkuje... Coś wydaje się być nie tak. Coś, fundamentalnie, idzie źle. I to, poza brakiem aktywności, widzę jako największe zagrożenie dla trwania Księstwa.

Czy warto się tym przejmować? Patrzę na Księstwo trochę jak na swoje dziecko, choć spośród wszystkich Ojców Założycieli zasłużyłem się najbardziej przypadkowo. Przypadkiem też napisałem pierwszy post na LDKS. Ani to było planowane, ani jakieś wyjątkowe. Ale mimo wszystko brałem w tym udział, rozmawialiśmy o gospodarce, o tym, jak to powinno wyglądać. I dosyć długo wyglądało!

Obecny marazm mnie nie przeraża, może nieco przewrotnie w kontekście poprzedniego akapitu. Bywały gorsze w naszej historii. Ale brak zainteresowania elekcją jest czymś, co się spotyka zdecydowanie rzadziej. Jeżeli dla większości te wybory są przesądzone - to jeszcze pół biedy. To nie musi oznaczać braku zainteresowania. Ale jeżeli nie?

Nie działam w żadnych klikach i koteriach, więc jeżeli elekcja jest przesądzona - to z pewnością nie na moją korzyść. Ale, paradoksalnie, wolałbym już w ten sposób. Kandydować bez szans na powodzenie, ale tak, aby było jeszcze gdzie mieszkać. Kto wie, czy nie jesteśmy ostatnią mikronacją, która żyła. O wegetacji nie warto wspominać. Z drugiej strony, może się okazać, że wegetacja to wszystko, na co nas stać.

p4UtiZf0.jpg Tylko dwóch kandydatów napisało artykuł, aby przedstawić siebie i swój program wyborczy. Tylko dwóch kandydatów (tych samych!) założyło temat na forum. W jednym jest pięć wiadomości, w moim dziesięć. Do mojego kontrkandydata padły dwa pytania, udzielono odpowiedzi. Do mnie - w zasadzie jedno. W artykułach sytuacja wygląda podobnie. Do mojego kontrkandydata padło jedno pytanie, pojawiła się odpowiedź. Do mnie, przyjmijmy, że trzy, oczywiście również pojawiły się odpowiedzi.

Dzisiaj rozmawiałem dosyć długo przez telefon z pewnym prominentnym Sarmatą (i nie, nie był to Jego Książęca Wysokość Piotr Mikołaj). Pytał, kto kandyduje. Kiedy podałem listę, wskazał zwycięzcę. Co ciekawe, nie był to nikt, kto by się chociaż trochę postarał, przedstawiając swoją kandydaturę.

Takie to smutne refleksje mnie nachodzą. Zaczyna pojawiać się pytanie, czy w ogóle warto? Jednak mogę bez zastanawiania się powiedzieć, że warto. Warto się starać, aby potem mieć czyste sumienie. Poza tym, kilka osób wyraziło mi swoje poparcie. Mniej lub bardziej wyraźnie, mniej lub bardziej entuzjastycznie, ale jednak. A tego, że ktoś chce mnie wesprzeć, nie mogę sobie zlekceważyć. Dlatego - pomimo wszystko - będę trwał w tym wyścigu do końca. Do zobaczenia na polu elekcyjnym!
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Marceli z Ossolińskich Bordoński.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Piotr III Łukasz, 25.10.2018 r. o 17:48:07
Taka tam, debata bez debaty.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Piotr III Łukasz.
Marceli z Ossolińskich Bordoński, 25.10.2018 r. o 18:51:04
Jesteście Ojcem Założycielem, a nam dziś na tronie potrzeba kogoś kto nam przypomni ideały, które były fundamentami przy tworzeniu Sarmacji, kogoś kto zawróci nas z tej drogi destrukcji i wzajemnego podgryzania. Dziś trzeba nam Księcia z doświadczeniem, spokojem i mądrością i mam nadzieję, że wygracie. :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Konrad Jakub, 25.10.2018 r. o 19:20:26
@MarcelideBO Śmiem twierdzić, że dalszy spokój to kolejne łopatki ziemi wsypywane do grobu z trumną Sarmacji.
odpowiedz
Marceli z Ossolińskich Bordoński, 25.10.2018 r. o 19:21:58
@KonradFriedman nie zrozumieliście o jaki spokój chodzi
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Marceli z Ossolińskich Bordoński.
Piotr III Łukasz, 25.10.2018 r. o 19:24:06
@KonradFriedman @MarcelideBO

O, to możemy zacząć debatę!

Spokój to nie ospałość, spokój to nie niemrawość, spokój to nie flegmatyczność, spokój to nie rachityczność, spokój to nie rozmamłanie, spokój to nie apatyczność i wreszcie spokój, to nie gnuśność.

Spokój jest bardzo ważny. Książę nie może dać się wyprowadzić z równowagi. Książę musi być wyważony, musi równo, niezależnie od wzajemnych animozji czy zaszłości, traktować mieszkańców.

Proszę nie mylić spokoju z tym, co obecnie panuje w Księstwie!
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Piotr III Łukasz, 25.10.2018 r. o 19:41:40
jb88D8BU.jpg

A nawet się nie rozgrzałem!
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Piotr III Łukasz, 26.10.2018 r. o 16:29:49
Idq5Dc1V.png

P
ierwsza niedotrzymana obietnica wyborcza?
Ile ich jeszcze będzie?
Czy chcemy, aby były?
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Antoni Kacper Burbon-Conti, 26.10.2018 r. o 20:54:40
Ja chciałbym skierować do Szanownego Kandydata pytanie. Miałem nadzieję, iż padnie to pytanie przy okazji debaty, ale jako że debata sama w sobie padła, pytam indywidualnie. Republika Bialeńska - protektorat Księstwa - jak Szanowny Kandydat zapatruje się na dalsze losy Bialeńczyków?
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Piotr III Łukasz, 26.10.2018 r. o 21:22:35
@Antoni Życzę Bialenii wszystkiego najlepszego, jak każdej nacji która znalazła się w tej czy innej formie w Księstwie Sarmacji. Poglądy mam liberalne i wyznaję zasadę - żyj i daj żyć innym. Wierzę, że jesteśmy razem budować coś dobrego.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Piotr III Łukasz.
Prokrust Zombiakov, 27.10.2018 r. o 21:42:51
Jako świadomy mieszkaniec Księstwa zagłosowałem na Ł.N.
Potrzebujemy działań a nie paragrafów.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Piotr III Łukasz, 27.10.2018 r. o 22:09:41
@Zombiakov Chciałbym podziękować za zaufanie i zapewnić, że nie zostanie ono zawiedzione - co obiecałem, tego dopełnię.
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany