6020. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
17. dzień panowania Piotra III Łukasza
Baridajski Związek Piłki Nożnej, Timan Demollari, 20.10.2018 r. o 12:49:15, tantiemy: 13 289.00 lt
Podsumowanie 1. kolejki V-mundialu
XVIII V-mundial w Teutonii i Baridasie wystartował w minioną środę. Przyjrzyjmy się zatem sytuacji w tabelach poszczególnych grup. Nie obyło się bez zaskakujących rezultatów!

Grupa A
Tropicana-Baridas (Estadio de Major Bravo {Ciuad de Bravo}) 1-1
Dreamland-Scholandia (Morski Grom {Almera}) 4-1

Już w pierwszym meczu grupy A doszło do solidnej niespodzianki. Debiutująca na mistrzostwach Tropicana zatrzymała obrońców tytułu dzięki pięknej bramce Arnoldo Yeste. Mistrzowie zdołali odpowiedzieć tylko trafieniem Andresa Obradora. Taki wynik pokazuje, że rywalizacja w tej grupie wcale nie musi być tak jednostronna jak się wydawało.

Zupełnie inny przebieg miał mecz między Dreamlandem a Scholandią. Gol van Nistelrooya w szóstej minucie od razu pokazał kto rządzi na boisku. Rzeczony napastnik wpisał się zresztą jeszcze raz na listę strzelców, podobnie jak jego koledzy Berger i Antranikyan. Bramkę pocieszenia dla Giallonerich strzelił Rybarczyk. Wysoka wygrana dała piłkarzom Michaelusa pierwsze miejsce w grupie.

Grupa B

Sclavinia - Loardia (Stadion Altbork) 1-2
Elderland-Starosarmacja (Stadion Republiki {Cracoffia} 2-3

Najciekawiej było właśnie na stadionach grupy B. W meczu wicemistrzów Ligi Mikroświatowej Sclavinii z kolejnym debiutantem Loardią faworyt mógł być tylko jeden. Dość prędko, bo w 7 minucie, Ümit Gül dał Sclavinii prowadzenie pięknym strzałem z rzutu wolnego. I gdy już wydawało się, że Jednorożce dowiozą prowadzenie do końcowego gwizdka, Loardyjczycy uderzyli. Najpierw w 85 minucie Schemmel pokonał głową Kaliciaka, a chwilę później zamroczonych Sclavińczyków dobił Vanderhaeghe. Sensacja stała się faktem.

Przynajmniej równie interesujące było starcie postawionego na nogi tuż przed startem v-mundialu Elderlandu z reprezentacją Starosarmacji. Do przerwy mogło się wydawać, że będzie to rutynowe zwycięstwo Sarmatów, którzy w pierwszej połowie strzelili dwa gole za sprawą Delatorre i Caranguejo, ale po zmianie stron nominalni gospodarze ruszyli do ataku. Gwiazdą był legendarny Caminero - najpierw sam strzelił gola kontaktowego, a potem doskonale obsłużył zaledwie dwucegłowego (!) McLeana i było 2-2. Gdy zdawało się, że Elderland pójdzie za ciosem, kontuzji doznał ich bramkarz Eskil Thuresson. Sarmaci zwietrzyli szansę i nie kto inny jak Delatorre pokonał niedoświadczonego Quertę, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo w meczu-horrorze.

Grupa C
Trizondal - Republika Suderlandu (Stadion im. Bohaterów Maja {Srebrny Róg}) 5-0
Bialenia - Hasseland (Stadion im. Buntowników, banitów i patriotów {Złoty Gród}) 0-2

W grupie C niewiadoma jest tylko jedna - kto z dwójki Trizondal-Hasseland zajmie pierwsze miejsce. Minimalnie bliżej tego celu są na razie Trizondalczycy, którzy rozbili Suderland 5-0. Hat-trickiem popisał się w tym meczu napastnik Theodor Wirth.

Nieco więcej problemów napotkali Hasselandczycy, którzy stoczyli dość wyrównany bój z Bialenią. Decydująca okazała się forma znakomitego obrońcy Nialla Slatera, który strzelił dwie bramki z rzutów wolnych. Dobra forma tego zawodnika to znakomita wiadomość dla wszystkich kibiców akutalnych wicemistrzów v-świata.

Grupa D
Wandystan-Teutonia (Arena Marduk {Margon}) 1-2
Slawonia-Brodria (Auterra Statastádion) 3-0

O meczu otwarcia zameldujemy szerzej w osobnym artykule, gdy tylko wytrzeźwieje nasz teutoński reporter. Tu zatem krótko - działo się! Faworytem był zawsze silny Wandystan, ale na korytarzach siedziby LWZPN szeptano z pewnymi obawami o meczu z gospodarzem. Jak się okazało - nie bez podstaw. Prowadzenie dla Wandejczyków zdobył zgodnie z planem Jarosław Tymbarski, ale po przerwie okazało się, że piłkarze Leszczyńskiego nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Ataki przyniosły skutek w końcówce meczu, bramki zmęczonym Wandejczykom strzelili Warman i González. Znakomity początek dla gospodarzy, falstart dla jednego z faworytów.

W meczu zaawansowanych wiekowo reprezentacji górą Slawonia i to całkowicie jednostronnym widowisku. Wynik był jasny już po 4 minutach, bo tylko tyle czasu potrzebowali Slawończycy by strzelić dwa gole (autorstwa Bishopa i Tomeiego). Po przerwie Thunman dorzucił kolejne trafienie, ale mimo wielu kolejnych sytuacji wynik nie uległ zmianie.