6180. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
177. dzień panowania Piotra III Łukasza
Park Stołeczny, Leszek Karakachanow Sr, 15.10.2018 r. o 20:36:07, tantiemy: 6 854.00 lt
Korespondecja z v-mudnialu: Ciuad de Bravo
Wasz ulubiony korespondent Murawy i Walki, Stefan Corega, dziś prosto z Ciuad de Bravo, gdzie w lokalnych tramwajach i na Estadio de Major Bravo konsumował baridajski pakiet prasowy i przygotował krótkie podsumowanie nadchodzących zmagań. W Teutonii, gdzie będzie grała Sborna, jeszcze pakietu nie dostarczyli.

Na początek pokażmy niezłe logo obecnego mundialu: logo. Wielkie brawa dla organizatorów za podjęcie się wysiłḱu dla mikroświata!

UL194Q2e.png

Mimo że w pierwszym koszyku znalazły się Sclavinia, Baridas, Wandystan i Elderland, faworytami są Baridas, Mandragorat i Dreamland. Sclavinię pogrąża aktywność w kratkę byłego już sarmackiego księcia, a Dreamland znakomicie wykorzystał sezon w niższej lidze do zbudowania siły. Jeżeli chodzi o wartość drużyny, to w tym momencie odskoczyły te trzy drużyny o 16 milionów engelsów transferowych od peletonu. Już w pierwszej rundzie Baridas zmierzy się z Dremlandem, więc emocje gwarantowane już wtedy. Do tego drugi szereg szkoleniowców to same wybitne postacie światowej v-piłki, kibice opuszczać będą tylko mecze z zombie-zespołami czyli Brodrią, Bialenią i antycznym (średnio 33 lata) Suderlandem. Do tego ćwierćfinały są losowane nie wg drabinki, a wg małych punktów więc sztaby będą musiały mocno kalkulować.

Indywidualnie poziom ligi jest bardzo wysoki. Dotychczas wyniki 19- i 18-cegłowe wykręcało 5 wandejczyków, 4 baridajczyków i Orlan Boroja (Starosarmacja) ale wiadomo że Aborcjusz Pupka czy Seamus McNally są już po szczycie kariery. Cegłowo najlepsi są Ra Ambrogio i Stewart Cusack (Dreamland), Guillermo Stábile (Baridas) i Teodor Thunman (Slawonia), ale oni są świeżo powołani i nie mają szalenie ważnej czerwonej gwiazdki zgranego reprezentanta (w reprezentacjach monarchofaszystowskich- serduszka). I tylko Konstantina Pliutau (Brodria) szkoda, bo mógłby być megagwiazdą v-mundialu.

Ciężko jest analizować składy, bo kto wie, czy o zwycięstwie nie zdecyduje brutalność graczy, zgranie, forma czy średnia wieku. Mimo trudności organizacyjnych, rywalizacja zapowiada się miodnie!

Przedruk z Murawy i Walki
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Piotr III Łukasz, Ludwik Tomović.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Piotr III Łukasz.
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 15.10.2018 r. o 20:38:45
Powodzenia ;)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Piotr III Łukasz, 16.10.2018 r. o 20:13:32
Będę śledził z przejęciem :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Piotr III Łukasz.
Defloriusz Dyman Wander, 16.10.2018 r. o 23:20:26
Zacna depesza, komendancie Stefanie.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Piotr III Łukasz.
Michał Michaelus, 19.10.2018 r. o 18:54:45
No to walka ruszyła na dobre!
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Piotr III Łukasz.
Gotfryd Slavik de Ruth, 19.10.2018 r. o 21:27:07
Emocje są nieodzownym elementem, tego piłkarskiego święta :)
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany