6114. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
111. dzień panowania Piotra III Łukasza
Gazeta Hasselandzka, Piotr Paweł I, 09.10.2018 r. o 20:24:11, tantiemy: 3 611.00 lt
V-NEKSJALIZM
Wszystkoizm stosowany – tak w polskim przekładzie “Misji międzyplanetarnej” Alfreda Eltona van Vogta (1912-2000) określono neksjalizm (nexialism). Radzę przeczytać tę książkę...
Z pozoru – typowa powieść science-fiction, zawiera jednak bardzo ciekawą ideę nauki, łączącej – w celach praktycznych – wszystkie inne nauki. Dzięki neksjalizmowi bohater książki, dr Elliot Grosvenor pokonuje najrozmaitsze obce istoty… a także swych przeciwników na pokładzie statku kosmicznego.
Tak naprawdę neksjalizm – choć z pewnością nie w czystej postaci – nie jest nam obcy; wiele wynalazków mogło mieć miejsce dzięki połączeniu informacji z różnych dziedzin wiedzy. Jednak z formalnego punktu widzenia takiej nauki nie ma, nawet, jeśli są w świecie instytutu i organizacje, które czerpiąc z van Vogta określają się jako neksjalistyczne.
My natomiast możemy pokusić się o stworzenie naszej własnej, mikronacyjnej wersji neksjalizmu – a byłby nią v-neksjalizm. Mikronacyjny wszystkoizm stosowany. Teoria i praktyka mikronacji.
Dlatego w przeszłości na Hasselandzkiej Królewskiej Szkole Wyższej powstał Instytut Neksjalizmu. I dlatego też obecnie, w Hasselandzkiej Akademii Nauk, ten Instytut został odtworzony. Rozpoczynamy badania neksjalistyczne - a potem też studia neksjalistyczne. Zapraszamy do współpracy inne uczelnie v-świata! Stworzymy mikronacyjną naukę, v-neksjalizm!

Pierwowzór tego artykułu można znaleźć tu:
https://gazetahasseladzka.wordpress.com/2013/09/09/v-neksjalizm/
Dotacje
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Peter West, 11.10.2018 r. o 20:49:52
Super:)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, 11.10.2018 r. o 21:48:13
nic z tego nie rozumiem, ale udam że jest inaczej elo.
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany