Sarmacka Liga Piłkarska, Michał Michaelus, 08.09.2018 r. o 14:18:19, tantiemy: 17 207.00 lt
Polonia i Słoniki zaskakują w Pucharze
Seria wydawnicza: 32 sezon
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.

Walka o Puchar SLP wkracza w decydującą fazę. W środę zacznie się ćwierćfinałowa rywalizacja, do której stanie 5 zespołów z Ekstraklasy oraz po jednym reprezentancie pozostałych poziomów rozgrywkowych, w tym największa sensacja dotychczasowych rund - trzecioklasowa Polonia Czarnolas.

Postawa czarnoleskiej Polonii to jak narazie największe pozytywne zaskoczenie obecnej edycji Pucharu. Podopieczni Przemka Przemka pokazali kto obecnie rządzi w Czarnolesie dwukrotnie ogrywając lokalnych rywali. Największą sensacją było wyeliminowanie w Pierwszej Rundzie półfinalisty poprzedniej edycji rozgrywek i jednej z najlepszych ekip Ekstraklasy - FC Czarnolas. W pierwszym meczu u siebie Poloniści skutecznie zagrodzili dostęp do bramki i dowieźli do końca wynik bezbramkowy. W rewanżu na Arenie auf Schwarzwald w 36. minucie wyprowadzili cios i po golu Armindo Souto prowadzili na wyjeździe. Utytułowanego rywala było stać tylko na doprowadzenie do wyrównania - w 61. minucie po rzucie rożnym wyrównał Maximilian Behrmann. W 1/8 finału Polonia trafiła na innego lokalnego rywale - Powagę. I tym razem w pierwszym meczu gole nie padły. W rewanżu na stadionie Polonistów nie było już jednak wątpliwości kto jest lepszy - Drużyna Przemka wygrała pewnie 3:0, a dla zwycięzców gole strzelali dwukrotnie Armindo Souto i raz Leonardo Burrachaga. Czy Polonia może jeszcze namieszać w Pucharze? Jest to prawdopodobne, bowiem w ćwiefćfinale trafia na Słoniki.

Ekipa z Sodomii także zaskakuje w obecnej edycji Pucharu. Występujący obecnie w Drugiej Klasie zespół Anatola Grążela odprawił już dwóch reprezentantów najwyższej klasy rozgrywkowej. W Pierwszej Rundzie wyższość Słoników uznać musiał FC Grodzisk, a o losach całego dwumeczu zdecydował gol Steve Moyesa z 86. minuty pierwszego spotkania. W rewanżu w stolicy padł bezbramkowy remis. W 1/8 finału drużyna także jeden gol, tym razem zdobyty przez Aldaira Espregueirę w 82. minucie rewanżu, zdecydował o wyeliminowaniu pogrążonej w kryzysie Grabarnii Grodzisk.

Faworyci do zdobycia głównego trofeum przeważnie mają w tym sezonie pod górkę. Świadczą o tym choćby wyniki z 1/8 finału. Broniące trofeum Anioły były tylko o bramkę lepsze od Bullace. Synowie okazali się lepsi od eldorackiego Betonu, ale tylko dzięki jednej bramce więcej strzelonej na wyjeździe. Hrabia Ruhnhoff, finalista poprzedniej edycji Pucharu, odprawił grodziskiego Hetmana dopiero po rzutach karnych. Nawet Krasnoludy mimo gładkiego ogrania Osadzonych w dwumeczu 5:0, w Pierwszej Rundzie męczyli się z LKS-NK Troyanowitze wygrywając ostatecznie jedną bramką. Nie po raz pierwszy okazuje się, że rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami.

Ćwierćfinałowe starcia zapowiadają się więc niezwykle interesująco. W dwóch ekstraklasowych parach Republikanie zmierzą się z Aniołami, a Synowie z Hrabiami. Liderujące obecnie Ekstraklasie Krasnoludy zmierzą się z drugą siłą Pierwszej Klasy - Lotosem Trizopolis. Z kolei w konfrontacji największych sensacji obecnej edycji Pucharu zagrają liderzy Drugiej i Trzeciej Klasy - Słoniki Sodomia i Polonia Czarnolas.

Wyniki 1. Rundy:

FC Rotor (2. Klasa) - Anioły Grodzisk (E-Klasa) 2:3 i 0:3
KS Diuki Gideny (3. Klasa) - RVT Hrabia Ruhnhoff (E-Klasa) 0:2 i 1:4
Polonia Czarnolas (3. Klasa) - FC Czarnolas (E-Klasa) 0:0 i 1:1
Eadan Port Eagle (3. Klasa) - Lotos Trizopolis (1. Klasa) 1:1 i 0:1
LKS-NK Troyanowitze (3. Klasa) - FKK Rantiochskie Krasnoludy (E-Klasa) 2:1 i 0:2
SKSV Loardia Auterra (1. Klasa) - Osadzeni Grodzisk (1. Klasa) 1:2 i 1:0
Kumkwaty Wałbrzych (1. Klasa) - Futbolfeaan Auterra (1. Klasa) 0:0 i 0:0 karne 4:3
Powaga Czarnolas (1. Klasa) - Margońskie Konie (1. Klasa) 0:0 i 3:0
Vienna FC (E-Klasa) - Hetman Grodzisk (1. Klasa) 1:3 i 2:1
FC Bullace (E-Klasa) - WW Laviva Fer (2. Klasa) 0:1 i 2:0