6178. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
175. dzień panowania Piotra III Łukasza
Park Stołeczny, Leszek Roskohard, 02.09.2018 r. o 10:20:18, tantiemy: 1 228.00 lt
Historia Rodu Roskohardów cz.4
Tym razem opiszę wam czym zajmowali się praprapradziadkowie z Linii Taranowskich i Hacyków.

Z Linii Taranowskich miałem Praprapradziadka Bolesława Taranowskiego i
prapraprababcię Alicję Błyszczącą.
Bolesław Taranowski urodził się 29 maja 1866 roku, natomiast Alicja Błyszcząca
urodziła się 16 listopada 1869 roku. Bolesław Taranowski ponadto pochodził z rodziny szlacheckiej. Do szkoły podstawowej poszedł w 1873, jednak rok później niestety musiał ukończyć edukacje, ze względu na wybuch I wojny domowej Ardemii.
Co do Alicji ona nawet była za mała, by pójść do szkoły podstawowej przed wybuchem I wojny domowej Ardemii. Ponadto Bolesław pochodził z Kortanu, a Alicja pochodziła z Belferu. Bolesław Taranowski, gdy osiągnął pełnoletność w
1884, o dziwo nie został wysłany na front i się ukrywał dalej. Jednak już 2 lata później go znaleziono i ostatecznie pod przymusem, musiał brać udział od 1886 roku w I wojnie domowej. Brał udział po stronie prokonsulistów. Jednak w 1888 Kortan się zbuntował i dołączył do strony wojskowej, co ciekawe, Bolesław należał do jednych z tych zbuntowanych osób. Ponadto rok wcześniej, Alicja wyjechała z Belferu, do Kortanu. I tam się zapoznali z Bolesławem. A jaki stopień miał wtedy Bolesław? Ponieważ był z jednym z zbuntowanych wojskowych, to zyskał stopień aż Porucznika(wcześniej miał stopień tylko Kaprala). Pierwszy
raz Bolesław mógł się wykazać w I bitwie pod Bluetarkiem. Udało mu się wtedy powstrzymać atak kawalerii nacjonalistów. Niestety jednak II bitwa pod Bluetarkiem była wygrana przez nacjonalistów i oddział Taranowskiego musiał się wycofać z Bluetarku. Następna była bitwa pod Belferem, gdzie oczywiście Taranowski brał udział w 1891 roku. Jednak tu była bitwa między wojskowymi z karabinami jednostrzałowymi, a nacjonalistami z karabinami powtarzalnymi. Znowu wygrali nacjonaliści, a sam Bolesław został przez nacjonalistów schwytany. I tak Bolesław został osadzony w więzieniu przez nacjonalistów.
Jednak po tym jak Bolesław prosił sąd o ułaskawienie w 1898 roku, to sąd postanowił ostatecznie skrócić karę i rok później go uwolnić. Gdy został wolny, wrócił do swojej Alicji, co ona oczywiście była zadowolona z jego powrotu. Ponadto Bolesław postanowił zostać poetą i zaczął pisać książki. Jednak niestety w 1912 doszło do wybuchu II wojny domowej w Ardemii! Co ciekawe Bolesław był jednym z niewielu przypadków, gdzie myślano jaki stopień mu nadać. Izba wojskowa nacjonalistów sprawdzała, że w prokonsulistach był Kapralem, ale potem jak się zbuntował, dołączając do wojskowych to był Porucznikiem i to nie byle jakim Porucznikiem. Dlatego zadecydowano że
dostanie stopień Starszego Chorążego Sztabowego(najwyższy stopień podoficerski). Następnie brał udział w bitwie pod Kortanem, wygranej przez komunistów! Potem brał udział w bitwie pod Arganem, gdzie ostatecznie wygrali nacjonaliści. Po tej też bitwie Bolesław dostał awans na Podporucznika! Następnie była bitwa pod Belferem z prokonsulistami, gdzie również z nimi wygrali! Potem następnie brał udział w II bitwie pod Nowerdamem, gdzie bitwa była nierozstrzygnięta i Nowerdam miał przez chwile status neutralnego miasta, aż do III bitwy o nią. Wtedy Taranowski zdradził i przeszedł na stronę komunistów. Komuniści byli początkowo do niego niechętnie nastawieni, jednak jeden z komunistów pamiętał jak Bolesław Taranowskich był jednym z tych co się zbuntował i stanął po stronie wojskowych. I tak gdy komuniści zostali przekonani, i powiedzieli że nie pójdzie do więzienia, ale na szkolenie komunistycznych oficerów. Po tym szkoleniu, w 1914 jako Podporucznik komunistów, mógł się wykazać w bitwię o Bluetark. Następnie po tej bitwie dostał awans na Porucznika! W końcu doszło do ostatniej bitwy między komunistami, a nacjonalistami o Poldark! Oczywiście tu też wygrali komuniści i ostatecznie II wojna domowa w Ardemii została zakończona. Wtedy też pozwolono odejść Bolesławowi z służby i dalej mógł pisać. I tak Alicja zmarła w 1929 roku, a on sam zmarł w 1966 roku w wieku 100 lat!

Co do Linii Hacyków, to jednak niewiele wiedziałem, prócz tego że praprapradziadkiem jest Igor Hacyk, a prapraprababcią jest Martyna Sola.

Koniec części 4.
Dotacje
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Ten artykuł lubią: Seweryn Santecki, Nahius Wolfenkopf.
Komentarze
Lubią ten komentarz: Ludwik Tomović.
Joanna Izabela, 02.09.2018 r. o 11:06:02
nie pisałam tego wczesniej ale myslałam, ze sie domyślisz. Zadbaj o wyglaď tekstu bo aktualna forma jest malo przystępna.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, 03.09.2018 r. o 22:19:07
wyjustować, dać odstępy i będzie git :)
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany