6146. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
143. dzień panowania Piotra III Łukasza
Obserwator Sarmacki, Michael Wolferine, 10.08.2018 r. o 10:14:24, tantiemy: 10 718.00 lt
Obserwator Zagraniczny - Wydanie #1
Seria wydawnicza: Obserwator Zagraniczny
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
dxm2YJln.jpg

W
Obserwatorze Sarmackim rozpoczyna się nowa seria wydawnicza: Obserwator Zagraniczny. Zarządcą serii jest redaktor działu Zagranica Michael Wolferine. Owa seria wydawnicza będzie swego rodzaju biuletynem, na którego łamach opisane zostaną aktualne wydarzenia w mikroświecie.

Cała seria wydawnicza będzie wydawana nieregularnie, ale zazwyczaj w tygodniowych odstępach. Pojawią się też wydania specjalne.

Życzymy miłego czytania!

JKM Daniel von Witt, Elderland i Chamberlain

Od kilku dni na forum Dreamlandu panuje lekkie zamieszanie. Daniel von Witt, zgodnie z zarządzeniem wydanym przez Ministra Spraw Zagranicznych p. Chamberlaina, został ponownie uznany za persona non grata. Pierwsze uznanie za persona non grata zostało wydane 28 lipca, a zniesione 2 sierpnia.

Niestety, JKM von Witt nie nacieszył się zbytnio wolnością z powodu wydania kolejnego zarządzenia o nadaniu statusu "osoby niepożądanej" dnia 07.08.2018 po godzinie 16. Wraz z zarządzeniem zablokowano jego konto.

Wszystko zaczęło się od decyzji Elderlandu o wsparciu Rządu Tymczasowego powołanego w trakcie powstania lipcowego w Republice Bialeńskiej. Elderland, jako jedno z państw przynależących do Wspólnoty Korony Elbruzów, nie mógł podejmować samodzielnych decyzji dyplomatycznych z powodu zależności od centrali Wspólnoty - Królestwa Dreamlandu.

Wtedy centralne władze Wspólnoty podjęły stosowne działania, odrzucając wsparcie ze strony Elderlandu, a również po rozmowie z JKM Danielem von Wittem nadały mu status persona non grata. Następnie usunięto Królestwo Elderlandu z WKE, likwidując ich forum na stronie KD.

Plus: Daniel von Witt jeszcze tego samego dnia, tj. 7 sierpnia 2018 roku, został odwołany ze statusu "niechcianego", a sam Chamberlain podał się do dymisji, zostając odwołanym przez Premiera Rządu Królewskiego 8 sierpnia 2018 roku.
Zaprzysiężenie II Prezydenta Unii Trzech Narodów

W Unii Trzech Narodów 7 sierpnia od godziny 18:00 do 20:40 odbywała się uroczystość przekazania władzy przez I Prezydenta UTN Kaspara Waksmana Prezydentowi-elektowi Michaelowi Wolferine'owi.

Podczas jej trwania można było wysłuchać hymnu Unii - Pieśni Trzech Narodów - a również zobaczyć siłę Policji Muratyckiej, której przemarsz odbył się przed oficjalnym zaprzysiężeniem i przekazaniem tronu. Wszystko odbyło się wzorowo, charakter ceremonii był bardzo oficjalny, jednakże nie zabrakło żartów ze strony nowego Prezydenta.

Nowy Prezydent podczas przemówienia, które zostało zaplanowane w harmonogramie wydarzenia, nie czytał z kartki, tylko z głowy. Unijczycy dość bardzo wspierali na duchu następcę, między innymi wiwatami, brawami i klaskami. Wykrzykiwali wraz z nim słowa przysięgi.

Na koniec goście zagraniczni mogli zabrać głos. Do obywateli UTN przemówił JE xavery z Monarchii Austro-Węgierskiej. Od 20:40 miała miejsce kolacja dla gości zagranicznych i władz Unii Trzech Narodów.
Administratorat Dyskordii i I Konsylium Narodowe

Od dnia 15 lipca do 8 sierpnia 2018 roku odbywało się I Konsylium Narodowe w Administratoracie Dyskordii. Miało ono na celu ustalenie ustroju i praw kardynalnych (konstytucji/ustawy zasadniczej) Dyskordii.

Niestety z powodu niewielkiej aktywności obradujących Konsylium zamknięto po niespełna miesiącu. W obradach Konsylium uczestniczyło 8 osób. Dokładna lista widnieje tutaj.

/-/ Michael Wolferine
Redaktor działu Zagranica
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Helwetyk Romański, Król Patryk I Labacki.
Piotr Paweł I, 10.08.2018 r. o 14:02:01
Sytuacja w Dreamlandu przypomina operę mydlaną. Pytanie, czy wystarczy mydła?...
Ten komentarz czeka na serca.
Michael Wolferine, 10.08.2018 r. o 14:47:21
Wie Pan, kiedyś myślano nad rozwiązaniem, żeby robić mydło z ludzi. No ale, wyszli jak Zabłocki na mydle.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Adam Jerzy Piastowski.
Eddard Noqtern, 10.08.2018 r. o 16:03:54
Fajny materiał. Ciekawym pomysłem byłoby zastąpienie flag z logo na te mikronacyjne.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Michael Wolferine, 10.08.2018 r. o 16:21:36
@Enoq Moje umiejętności pozwalają na co najwyżej dodanie napisu do loga.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Michael Wolferine.
Daniło de la Vega, 10.08.2018 r. o 19:15:38
Wspólnota Korony Ebruzów była organizacją zrzeszającą równoprawne państwa będące monarchiami. Elderland nie był zależny od Dreamlandu, ani jego polityki. Był jedynie zależny od Korony Dreamlandzkiej reprezentowanej przez Króla Dreamlandu i Elderlandu Alfreda. Próba podporządkowania Elderlandu Dreamlandowi przez Króla Alfreda skończyła się zakończeniem unii personalnej i likwidacją WKE (to dwa osobne akty, unia mogła trwać bez WKE i odwrotnie).
Ten komentarz czeka na serca.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, 10.08.2018 r. o 21:18:09
Quote:
Wie Pan, kiedyś myślano nad rozwiązaniem, żeby robić mydło z ludzi. No ale, wyszli jak Zabłocki na mydle.
Gwoli ścisłości pomysł ten wykorzystano praktycznie co najmniej dwa razy w historii realnej - w rewolucyjnej Francji i w III Rzeszy. Tak więc żart dość niesmaczny.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Michael Wolferine, 10.08.2018 r. o 21:37:41
@RemigiuszL Owszem, trochę niezbyt mi wyszedł, no ale prawdą jest, że niezbyt im to wyszło.
A Panu Daniło dziękuję, bo opierałem się na historii od znajomych mi osób i zgodzili się z wersją. Sprawdzałem ją nawet i nawet nie zauważyłem, że inaczej się potoczyło.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Robert Fryderyk, 11.08.2018 r. o 12:17:32
Pierwsze koty za płoty. Bardzo się cieszę, że OS wzbogaca się o nowy dział i aktywność informującą o wydarzeniach za granicą. Oby tak dalej! Brawo.
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany