6146. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
143. dzień panowania Piotra III Łukasza
Gazeta Hasselandzka, Piotr Paweł I, 02.08.2018 r. o 10:39:17, tantiemy: 4 000.00 lt
Lotnisko w Valtarii
Dyskusje na temat połączenia lotniczego Grodzisk - Angemont i sugestie w sprawie połączeń z Cyberią wywołały żywy oddźwięk w Wicekrólestwie Cyberii.

i19lQ6LP.jpg

Solardyjczycy pozostawili po sobie lotnisko Valtaria i trzy stare samoloty. Lotnisko ma na tyle krótki pas startowy, że mogą tam lądować jedynie maszyny śmigłowe. Jest jeszcze lotnisko wojskowe, obecnie jest tam baza Książęcych Sił Zbrojnych.
- Nasza linia lotnicza Southern Airlines Valtaria Co., zwana jako SAVCO, dysponuje dwoma sprawnymi samolotami - mówi Jan Yervan, prezes SAVCO. - Tak, z prędkością przelotową 300 km/h nie polecą daleko, ale na Cyberię wystarczają. Jednak jesteśmy gotowi współpracować z innymi liniami i gorąco popieramy przebudowę lotniska.
Dyrektor departamentu rozwoju w Sekretariacie Stanu przy Urzędzie Wicekróla, Mikołaj Liss, nie kryje entuzjazmu. - Przebudowa lotniska jest w naszych planach. Lotnisko i port - to przyszły hub transportowy. Możemy wiele zaoferować całej Sarmacji! - podkreśla.
Najnowsze badanie opinii publicznej wykazało, że aż 87% mieszkańców Cyberii chce poprawy stanu połączeń lotniczych i morskich z resztą Hasselandu i Sarmacji.
Dotacje
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany