6146. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
143. dzień panowania Piotra III Łukasza
Zakończenie badań interwencyjnych: Skażenie wody pitnej w Nowym Kotwiczu
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Ekipa naukowa Akademii Sclavńskiej od dnia 11 lipca przebywała w Mirii w związku z prowadzonymi badaniami nad skażeniem wody w Nowym Kotwiczu. W dniu dzisiejszym zapadła decyzja o zakończeniu prac badawczych i powrocie naukowców do kampusu uczelni w Eldoracie. Poniżej znajdą Państwo informację o wynikach tych badań i szczegółach akcji zbierania wody.

9b7WOqQ7.png

Za zły stan wody odpowiada bakteria nazywana pałeczkami Boromeusza (łac. Borromaeus coli), która w dzisiejszych czasach nie występuje w takich ilościach, które mogłyby bezpośrednio zagrażać zdrowiu i życiu ludzi oraz zwierząt. Należy podkreślić, że skażenie wody dotknęło rzekę Miria od jej ujścia na Półwyspie Kotwickim aż do wysokości dopływu Sclavia. Tak duża skala zjawiska zadecydowała o przekazaniu doniesienia do sclavińskiej Waffen-OK o możliwości działania osób trzecich. Służby nieoficjalnie potwierdziły, że za skażeniem stoi zorganizowana grupa przestępcza powiązana z atakami w Angemont. Liczymy, że służby sclavińskie wraz z policją hasselandzką podejmą wspólne wysiłki nad ustaleniem winnych skażenia w Nowym Kotwiczu.

ddQ6CbD0.jpg

Ekipa naukowa od pierwszych chwil w Nowym Kotwiczu podejmowała pilne działania w celu zatrzymania skażenia oraz ograniczenia ilości bakterii. W pierwszej kolejności w ciekach wodnych zasilających rzekę umieszczano środki, które spowodowały zatrzymanie namnażania się bakterii. W kolejnym etapie - co kilkadziesiąt kilometrów biegu rzeki - budowano stacje, których zadaniem było uwalnianie najnowszej generacji biosulfementów, powodujących obumieranie bakterii bez szkody dla innych organizmów żywych. Obecnie możemy mówić o wycofaniu się skażenia wody, przy czym zespół naukowy zaleca lokalnym władzom monitorowanie stanu wody w rzece przez najbliższe dwa tygodnie.

oL253Ta7.jpg

Wraz z badaniami interwencyjnymi kończy się również akcja POMOC DLA MIRII - wyślij wodę do Nowego Kotwicza, w której zbieraliśmy dla ludności Nowego Kotwicza i okolic zapasy wody Sarmatki. Akcja cieszyła się zainteresowaniem nie tylko Sclavińczyków, ale również i mieszkańców innych samorządów. Udało się zebrać 115 butelek wody, przy czym producent wody w ramach swojej pomocy przekazał nam dziesięciolitrowe butelki, więc możemy mówić o zebraniu ponad tysiąca litrów wody. Do tego otrzymaliśmy jeszcze beczkę kukulicy oraz statek z tropicańską tequillą, które... wywołały większe zainteresowanie ludności niż transport wody. Niemniej jednak zarówno woda, jak i trunki, bardzo się przydały.

W imieniu zespołu badawczego chciałbym bardzo serdecznie wszystkim Państwu podziękować za udzieloną pomoc i obywatelską postawę.
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Guedes de Lima, 31.07.2018 r. o 18:13:03
Powinniśmy objąć obowiązkowym programem ochrony zdrowia kobiety w ciąży, które mogły napić się skażonej wody w trakcie rozwoju płodu. To byłoby haniebne dla władz Konsulatu, by dopuścił do wzrostu urodzeń sclavińskich dzieci z defektami spowodowanymi jawnymi zaniedbaniami na wielu płaszczyznach!
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany