6146. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
143. dzień panowania Piotra III Łukasza
Ostatni Bastion Teutonizmu, Wojciech Hergemon, 29.07.2018 r. o 11:55:30, tantiemy: 9 747.00 lt
Gelloński zamach
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Dzisiaj, w godzinach porannych, Regenta Królestwa Teutonii od przedwczesnej, tragicznej śmierci uratowało tylko zamiłowanie do fauny teutońskiej. Otóż zmierzając do pałacu królewskiego Regent zobaczył nagle wyjątkowo rzadki gatunek chrząszcza – Jelonka Rantochiańskiego przechodzącego przez jezdnię.

Niewiele myśląc Regent gwałtownie schylił się, tak aby rzeczonego chrząszcza przenieść na trawnik. Tylko dzięki temu kula snajpera minęła go o włos (w zasadzie ich, bo nie trafiła ani Jelonka ani Regenta). Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez Ostatni Bastion Teutonizmu Regent nie poniósł żadnych obrażeń.

Wszystkie konferencje i spotkania z udziałem Regenta lub innych wysokich funkcjonariuszy Królestwa Teutonii zaplanowanego na najbliższe dni zostały odwołane. Regent obecnie urzęduje na zabarykadowanym Zamku Zielnyborskim.

Ktoś za tym wszystkim oczywiście stoi. Porzucone, zabagnione gumofilce świadczą niewątpliwie o gellońskim rodowodzie snajpera. Gellończycy w swoich podłych działaniach byli zawsze wyjątkowo mało subtelni. Natomiast żaden gelloniec nie byłby w stanie przecież przygotować, a tym bardziej przeprowadzić takiej operacji.

Naturalnym wydawało się, że trop prowadzić będzie do Grodziska. Jednak, najnowsze deszyfratory wywiadu teutońskiego odkryły zaszyfrowany przekaz zawarty w depeszy przesłanej do Teutonii przez niejakiego Helwetyka Romańskiego.

Nowożytna historia Teutonii jest niewątpliwie czytelnikom Ostatniego Bastionu Teutonizmu znana. Krótko więc wystarczy przypomnieć, że rzeczony będąc dawno temu Księciem Sarmacji dostrzegał już wyraźne symptomy upadku i rozkładu. Korzystając jednak z pomocy czarnych magów ze Scholandii doprowadził do połączenia z Cesarstwem Teutonii, co miało stanowić remedium na jego nieudolne rządy.

Kolejne lata to haniebna historia deteutonizacji, przymusowej sarmatyzacji i prześladowań Teutończyków, w tym ob. Regenta i przodków ustępującego Króla. Mimo tych licznych podłości Naród przetrwał – jeszcze silniejszy niż zawsze. Spójrzmy jednak na odszyfrowaną wiadomość.
1OlUBH45.png
Niewątpliwie jest to odzew przesłany do wszelkiej maści agentów, śpiochów i pożytecznych idiotów poukrywanych na terenie Królestwa. To ich działania doprowadziły do przymusowej abdykacji Króla, dzisiejszego zamachu, a także innych akcji, których skutki dopiero poznamy.

Redakcji, z uwagi na trwającą blokadę informacyjną, nie udało się skontaktować z Regentem, redaktor naczelny jednakże w jego imieniu nawołuje – musimy razem stawić odpór złu! Są osoby, które będą nam niezmienne systematycznie szkodzić. Zło przybiera różne formy, lecz wszystkie wycelowane są w Naród! Pamiętajmy o tym.

Jednocześnie redakcja prosi czytelników o wsparcie teutońskiego wywiadu i dalsze poszukiwanie ukrytych przekazów w zaszyfrowanej depeszy.
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Helwetyk Romański, 29.07.2018 r. o 12:42:54
<3
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Helwetyk Romański, 29.07.2018 r. o 13:08:57
cwKGg72p.png
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, 29.07.2018 r. o 15:35:48
A w Teutonii jak widać coraz gorzej z refleksem. Myślicie, że na jaką okazję w Gellonii od czterech miesięcy buduje się Wienskodrom?! :P
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Adam Jerzy Piastowski, 29.07.2018 r. o 22:22:18
Nie wiem co Wielmożny Wicehrabia bierze, ale ja też poproszę! x2
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, 29.07.2018 r. o 23:01:21
Jak się człek zamachnie to go potem w krzyżu łupie!
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Peter West, 30.07.2018 r. o 08:13:32
Świetny artykuł! Brawo :)
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany