6146. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
143. dzień panowania Piotra III Łukasza
Firenza Corporation BTK, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, 27.07.2018 r. o 22:13:15, tantiemy: 5 803.00 lt
Kosmiczne Apogeum #2: Halo! Wracaj!
Wyobraźnia i chęć zdobycia tego co niezdobyte i odkrycia tego co nie odkryte napędza rozwój a jeśli ktoś twierdzi że czegoś nie da się zrobić, wystarczy znaleźć kogoś kto o tym nie wie, przyjdzie i to zrobi. Jeśli nie dążysz do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągniesz, dlatego też udaje się osiągać tak wiele.

Dzisiaj można zaobserwować zaćmienie księżyca(przynajmniej tam gdzie nie ma chmur). Jest to najdłuższe zaćmieni w tym stuleciu, więc nic tylko oglądać, ale w zasadzie o co chodzi z tymi zaćmieniami?

5b2a810da6357_o,size,272x170,q,71,h,e1f629.jpg
Zaćmienie Księżyca – zjawisko astronomiczne powstające, gdy Ziemia znajduje się między Słońcem a Księżycem będącym w pełni i Księżyc „wejdzie” w stożek cienia Ziemi. Niby prosta i przyjemna definicja ale... co to znaczy że księżyc jest w pełni? Znaczy to tyle że jest w określonej fazie a czym są te fazy?
Faza Księżyca określa oglądaną z Ziemi część Księżyca oświetloną przez Słońce. Ponieważ Słońce oświetla zawsze (poza zaćmieniami) tylko połowę powierzchni Księżyca, jego fazy są rezultatem oglądania tej połowy pod różnymi kątami spowodowanymi różnymi położeniami Słońca, Ziemi i Księżyca względem siebie.

362px-Mond_Grafik.svg.png
Teoretycznie ta definicja również jest prosta, ale można z niej wyciągnąć o wiele więcej np. jak określić kąt między ziemią a księżycem? jak za pomocą tego kąta określić odległości między tymi ciałami niebieskimi i co mają rodzynki do prędkości światła? Dlaczego nic co ma masę nie jest w stanie jej przekroczyć?( z wyjątkiem teoretycznych tachionów) Wbrew pozorom wszystko jest w jakiś sposób ze sobą połączone, trzeba tylko owe połączenie znaleźć.

Można się rozpisać o cząstkach elementarnych, stanach kwantowych itp. jednak na razie lecimy na księżyc!

Dzisiaj:

- Zatańczymy w przestrzeni kosmicznej.
- Zrobimy dziwną orbitę.
- Zamontujemy za słabą antenę.
- Pogwałcimy zasady aerodynamiki.

Dotacje
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 27.07.2018 r. o 22:41:09
Tak trzymaj. Powodzenia :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Mateusz von Thorn-Chojnacki, 27.07.2018 r. o 23:19:51
Fajne :) Bardzo przyjemny film.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Aaron Nerling.
Hewret von Thorn, 27.07.2018 r. o 23:48:08
Pod księżycem widoczny jest Mars. W międzyczasie w postaci szybkiego i jasnego punktu na niebie przelatuje Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Miłej i udanej nocy życzę. ;)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Peter West, 30.07.2018 r. o 08:15:24
Ciekawe ;)
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany