6021. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
18. dzień panowania Piotra III Łukasza
Trybuna Diuków, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 01.07.2018 r. o 14:13:04, tantiemy: 8 345.00 lt
Plan rozwoju Grodziska na najbliższe miesiące
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Szanowni

Pewnie wiele z was już wie, że zostałem powołany na stanowisko Burmistrza Książęcego Miasta Grodzisk. Nie było żadnego konkursu, a namiestnik zdecydował się powołać mnie tylko ze względu na to, że się zgłosiłem przed zaplanowanym konkursem. Jednakże, jeżeli ktoś chciałby również rozwijać Grodzisk jestem zawsze otwarty na wszelkie propozycje i starał się będę dochodzić do konsensusów z pomysłodawcami. Nie jestem idealny, więc liczę, że pomożecie. Przejdźmy jednak do planów.

Działania obecne

Najbliższy miesiąc związany z urlopem moim stoi pod znakiem zapytania. Mogą być opóźnienia w dostawie zupy, a także wyczuć będzie można pustki na ulicach. Jednak nie bądźmy złej myśli, bo nie ma sensu tak bardzo rozpaczać. Jeszcze przed urlopem udało się skontaktować z Menedżerem miasta Angemont oraz uzgodnić warunki współpracy. Uchylając rąbek tajemnicy - obaj przedstawiciele miejscy zadecydowali o stworzeniu luksusowej linii lotniczej Grodzisk - Angemont. W tym celu powstanie w Grodzisku nowe lotnisko, przeznaczone specjalnie dla kursów w tym kierunku. Zamówione zostaną dwa nowe samoloty pasażerskie oraz jeden do przewozu towarów ekskluzywnych, głównie trunków produkowanych lokalnie. Szansa na rozwój współpracy pomiędzy Grodziskiem, a Angemontem jest ogromna i wyczuwamy wielki potencjał, który może z tej współpracy wyniknąć. Obecnie czekamy na pojawienie się JO Prokrusta Zombiakowa. W planach jest, aby lotnisko zostało zbudowane w Systemie Gospodarczym "Zyriusz", jednak nie znamy jeszcze opinii przedstawiciela programu.

Kolejnym podjętym krokiem jest nawiązanie współpracy z pobliskim miastem Harz, a dokładniej z jego burmistrzem Peterem Westem, który zdecydował się przyłączyć do współpracy pomiędzy Angemontem i Grodziskiem. Strona Grodziska zaproponowała zarządcy miasta Harz budowę linii kolejowej, do której władze miasta odniosły się pozytywnie. Niedługo zostanie również wytyczona trasa oraz zostaną położone pierwsze tory. Tutaj plan na budowę jest zgoła inny. Jeżeli możliwości oraz odpowiednie osoby pozwolą, dworzec kolejowy zostanie zbudowany w Systemie Ewidencji Gruntów, w sposób identyczny jak budowa Pałacu Książęcego w Eldoracie.

W związku z tym można mówić o współpracy "młodej trójki" - zarządców trzech miast, którzy niedawno objęli posady w miastach, są stosunkowo młodzi w Księstwie i nie pełnili wcześniej podobnych funkcji.

W przypadku obu budów nie zapomnimy o stałej narracji w Trybunie Diuków, gdzie każdy z etapów będzie przedstawiany zbiorczo narracyjnie. Jednocześnie zamierzam przeciwdziałać w przypadku budowy z Zyriuszu natarczywego pisania jedynie krótkich zwrotów, dodając premię dla najbardziej zaangażowanych w budowę (nie mam tu na myśli, kto najwięcej postów napisze, ale czyje będą wartościowsze). Grodzisk zawsze wspierał i wspierać będzie twórczą działalność.

Kolejnym krokiem podjętym przez burmistrza było wstąpienie w szeregi Stowarzyszenia Samorządowców Sarmackich. Obecne plany na działalność z tego frontu nie są klarowne, jednocześnie wolałbym, aby pozostały za mgiełką tajemniczości.

Plany na przyszłość

Plany na następne miesiące nie są jeszcze dokładnie ukierunkowane i może się stać tak, że zmienią się w trakcie. Głównym celem jest ożywienie i stworzenie własnego stylu, tak aby Grodzisk wyróżniał się spośród innych Sarmackich miast. Ostatnio w Grodzisku jest smutno, smętnie i nudno. Zamierzamy to zmienić. Głównie poprzez skierowanie Grodziska w kierunku współpracy z innymi miastami. Jak za czasów starożytnych w nieistniejącym realu wszystkie drogi prowadziły do Rzymu, tak teraz wszystkie kroki będą prowadziły do Grodziska. Nie zamierzamy jednak poprzestawać na wprowadzeniu pojedynczej akcji. Będą one ciągle rozwijane, a wśród nich będzie toczyć się narracja.

Dodatkowo Grodzisk postawi na sport. Jest to jedna z tych dziedzin, o których w samorządzie jest głośno. Mamy przynajmniej 6 aktywnych publicznie drużyn piłkarskich. Można by to w końcu jakoś wykorzystać. Dlatego też możliwe będzie stworzenie Starosarmackiej Ligi Międzysezonowej, która rozgrywałaby się w trakcie przerwy między sezonami w SLP.

Poza tym, już kilka razy próbowałem zorganizować Olimpiadę. Za pierwszym razem na linii Baridas-Garapenia, niestety zgłosiły się dwie reprezentacje, w związku z czym wszystko upadło. Kolejny raz był planowany również w Almerze, jednak przy współpracy z innym sarmackim miastem (nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że był to Eldorat). Niestety nie wyszła nawet wzmianka na ten temat. Do trzech razy sztuka, więc może w Grodzisku się uda?

Kolejnym sportem jest snooker, w którego gra wiele osób w Księstwie. Pochylimy się nad organizacją rozgrywek, a być może nawet powołaniu Sarmackiej Ligi Snookera. Zależy jak bardzo społeczeństwo będzie zainteresowane.

Pochylę się nad jeszcze jednym problemem. Obecnie na koncie bankowym w Grodzisku spoczywa zaledwie 40 tysięcy libertów. W przypadku rozpoczęcia działań, najprawdopodobniej w sierpniu, a może nawet w połowie lipca będziemy walczyć o dotacje samorządowe. Sądzę, że namiestnik z pewnością poprze nasze działania. Najważniejsze jednak, aby zainteresowanie było.

Będziemy szukać wszelkich innych punktów zaczepienia dla rozwoju narracji i współpracy. W dalekiej przyszłości niewykluczone jest również rozpoczęcie współpracy na linii międzynarodowej.

Od autora

Miłego czytania tej ścianki tekstu :) Szkoda, że nie jest dłuższa. :D Postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości jeżeli takowe się pojawią.
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, 01.07.2018 r. o 14:37:04
No nie, a gdzie jakieś obrazki? :P
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 01.07.2018 r. o 15:48:13
@RemigiuszL nie miałem za co kupić, trzeba było opłacić podatek Książęcy :D
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Alfred Fabian von Tehen-Dżek.
Erik Otton von Hohenburg, 01.07.2018 r. o 16:39:20
Może Pan liczyć na moje wsparcie :D
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Guedes de Lima, 01.07.2018 r. o 21:16:28
Stolica się rozwija widzę. :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Aaron Ramsey, 02.07.2018 r. o 21:20:14
A któż zostanie kierownikiem lotniska? Ktoś musi tym się opiekować ;p
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Albert Felimi-Liderski, 03.07.2018 r. o 19:58:38
Powodzenia!
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Leviu Baicç, 05.07.2018 r. o 09:34:56
Samych sukcesów w rozwoju sarmackiej stolicy!
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Tutmozis Grenlandzki, 05.07.2018 r. o 22:18:47
Łał! Długi ten artykół. Że mu się chciało tyle pisać, szacun:)
Ten komentarz czeka na serca.
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 06.07.2018 r. o 06:33:38
To chyba pan nie widział Felietonów Obserwatora :D
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Erik Otton von Hohenburg, 07.07.2018 r. o 16:46:51
Długość artykułu nie ma tak wielkiego znaczenia. Najważniejsza moim zdaniem jest jego merytorycznosc :)
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany