6087. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
84. dzień panowania Piotra III Łukasza
Żołnierz Sarmacki, Julian Fer at Atera, 04.05.2018 r. o 16:49:56, tantiemy: 6 425.00 lt
"Majowy Świt, a przemieszczenie do rejonu "Pusta Studnia"
ZU6X7254.png

Naprzód żołnierze!

5dogx11C.png
Po tej komendzie, która zakończyła odprawę w dniu 20 kwietnia br. w Sztabie Generalnym czym prędzej pożegnałem się z Zastępcą Hetmana-Dowódcą Wojsk Bojowych ppłk. Laurencjuszem MaHi at Aterą i udałem się do Bazy Wojsk Specjalnych w Anheim.

Zgodnie z otrzymanym rozkazem nakazałem kompanii dalekiego rozpoznania przemieścić się w rejon "pusta studnia" oraz prowadzenia rozpoznania w pełnym maskowaniu.

Do wykonania zadania, które objęte zostało całkowitą tajemnicą żołnierze kompanii otrzymali do przetestowania właśnie wyprodukowane w doku KMW w Cracoffi miniaturowe łodzie podwodne Guardian (Strażnik). Ta jednostka pływająca została zaprojektowana do przemieszczenia do 6 osób. Niewielkie rozmiary oraz nieduży ciężar (do 15 metrów, ok. 950 kg) gwarantują całkiem przyzwoite osiągi. W kadłubie mieści się silnik Diesla, który na powierzchni wody pozwoli rozpędzić się do prędkości ok. 35 węzłów (65 km/godz.). Po wynurzeniu, dzięki zainstalowanym pływakom (kadłub podnosi się na wysokość 1,2 m) jednostka zapewnia przyzwoite spalanie paliwa. Pozostałe w wodzie pływaki napędowe (płaty nośne) wykorzystują efekt superkawitacji. Polega on na tym, że wokół nich wytwarzana jest ogromna liczba miniaturowych pęcherzyków powietrza, które tworzą powietrzny bąbel. W ten sposób zredukowane zostaje tarcie - wg Juliet Marine Systems jest ono 90 razy mniejsze niż w przypadku kadłuba zanurzonego w wodzie. W czasie zanurzania łodzi płaty nośne zostają rozłożone płasko i kadłub opada na powierzchnię wody, umożliwiając płynne zejście w morską toń. Potem do napędu zaczyna służyć silnik elektryczny.

nX1Eot1d.jpg

Podczas realizacji zadania w dniach 21.04 - 02.05.2018 r. wszystkie zaplanowane siły i środki pola walki wraz z niezbędnymi zapasami zostały przemieszczone w rejon "pusta studnia" i obecnie stanowią zapas strategiczny do prowadzenia dalszych ewentualnych działań bojowych, humanitarnych lub ratunkowych. Wszelkie działania zostały objęte tajemnicą, a ich ujawnienie może nastąpić nie wcześniej niż po upływie 50 lat.

W ramach prowadzonych działań rozpoznawczych ustalono, że strona Chanatu Kugarii prowadzi rozpoznanie działań Książęcych sił Zbrojnych. W dniu 28 kwietnia br. w Kugarii Jego Wielkość Güjük Chan o godzinie 13:19 tak opisuje rozpoczęcie operacji:
Quote:
Księstwo Sarmacji rozpoczęło szeroko zakrojoną operację „Majowy świt”, której celu w zasadzie nie znam i trudno go odkryć z publicznych oświadczeń, a do czego mogą być prowadzone działania humanitarne lub bojowe zaleciłem już naszym dowódcom szczególną czujność i podjęcie wzmożonej obserwacji działań Księstwa Sarmacji. Chcę wyraźnie podkreślić, że Chanat Kugarski nie prosił Księstwa Sarmacji o żadną pomoc, która jest nam zbędna, gdyż dziejące się u nas procesy idą w coraz lepszym kierunku — w kierunku pokoju. W sprawie podjętej przez Księstwo Sarmacji operacji skontaktowałem się z JKM Robertem Fryderykiem, wyrażając nadzieję, że poprawne stosunki pomiędzy naszymi krajami zostaną utrzymane, a Książęce Siły Zbrojne nie będą interweniować w nasze sprawy. Aktualnie jedynymi siłami zbrojnymi państw trzecich, które na naszym terytorium legalnie mogą przebywać, są siły zbrojne Królestwa Tuyuhun i Rzeczypospolitej Obojga Narodów, na co odpowiednie zgody zostały im wydane i ogłoszone w Jasie. Księstwo Sarmacji takiej zgody nie otrzymało i nie planujemy jej wydawać.

w tym samym dniu tj. 28 kwietnia 2018 roku w Kugarii rozpoczęły się rozmowy pokojowe Forpoczta-Tuyuhun, co skutkowało tym, że Forpoczta Orumiczajska i Królestwo Tuyuhun zawarły pokój.

Jak można było się później przekonać rozmowy były dość owocne gdyż w dniu 3 maja br. padła propozycja zawieszenia broni z Ligą i Forpocztą , którą Chan zaoproponował zawieszenie broni Forpoczcie Orumiczajskiej i Lidze Samoobrony Północy.

Obecna sytuacja w Chanacie Kugarskim przedstwia się tak jak widać na załączonej poniżej mapie:

4Y8RATnA.jpg

PS: Z ostatniej chwili. W Jurcie Pokoju, która jest jakby swoistym podsumowaniem II Kugarskiej Wojny Domowej trwają rozmowy pokojowe: Kugaria, Tuyuhun i RON a Liga, Forpoczta, ŚZNE i Skytja.

(-) sierż. Julian Fer at Atera
Dowódca Bazy Wojsk Specjalnych
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Robert Fryderyk, 04.05.2018 r. o 16:56:23
Brawo żołnierze!
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 04.05.2018 r. o 17:40:49
Kawałek dobrej roboty. Gratuluję.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Dobry artykuł :)
Trzeba też zauważyć, że dużym zagrożeniem dla legalnych władz Chanatu jest Cesarstwo Hu i pokój między Chanem i jego sojusznikami a buntownikami może znacznie ułatwić pokonanie Hu.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Albert Felimi-Liderski, 05.05.2018 r. o 12:37:15
Dobra relacja, dobrze, że mamy informacje z KSZ :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Gotfryd Slavik de Ruth, 10.05.2018 r. o 21:06:57
Działamy tak jak wymaga tego dana sytuacja. Im więcej ćwiczeń tym lepsze wyszkolenie.
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany