6233. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
230. dzień panowania Piotra III Łukasza
Trybuna Diuków, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 03.05.2018 r. o 16:34:01, tantiemy: 8 754.00 lt
Kuryer Koronny 3/2018
GLmivVDv.png
Witam was serdecznie w trzecim już wydawanym spod mojej ręki wydaniu Kuryera Koronnego. Mamy majówkę, pogoda dopisuje i na starcie liczę, że będziecie czytać to wydanie dopiero w przyszłym tygodniu, nie marnując czasu w trakcie tej przepięknej majówki. Ja jednak mając dłuższą chwilę nadrabiam zaległości, ostatnie wydanie Kuryera było trzy tygodnie temu, jednak liczę, że uda nam się to wszystko ładnie zebrać. Miłej lektury.
Polityka

Najważniejszym wydarzeniem polityki naszej Starosarmacji jest Sejmik Koronny zwołany pod koniec kwietnia. Obradom przewodniczył Książę-Senior Tomasz Ivo Hugo. W trakcie obrad został wybrany nowy Marszałek Sejmiku, ktorym został Poważany Peter West.

Podczas obrad Namiestnik Prowincji Prześwietny Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser zdał sprawozdanie z jakże owocnych rządów w prowincji.

Po wyborze na Marszałka Poważany Peter West zakasał rękawy i przeszedł do swoich obowiązków. Otworzył wątek Kuluary w którym można zgłaszać propozycje kolejnych punktów nad którymi będą obradowali delegaci, a także przedstawił porządek obrad..

W trakcie sejmiku przeprowadzona została już debata i głosowanie nad projektem zmian w konstytucji dotyczących ślubowania poselskiego. Nie obyło się bez wpadki, jednak na początku każdemu się zdarzy. Niestety projekt nie uzyskał wymaganej większości głosów i nie został przyjęty.

W międzyczasie został również wydany dekret namiestnika dotyczący nagród za aktywność. Po wydaniu bardzo aktywnie wzrosły wskaźniki aktywności w SISSie.

Kultura i społeczeństwo

Najważniejszym wydarzeniem na które warto poświęcić więcej miejsca w artykule jest I Sobór Powszechny Kościoła Diuczej Wiary w Czarnolesie. To podniosłe wydarzenie organizowane przez I Senatora JO Krzysztofa Czuguł-Chana z okazji osiągnięcia przez kościół dużej liczby wiernych (25) oraz przekroczenia przez forum KDW połowy tysiąca postów. Sobór rozpocznie się dopiero za tydzień, jednak już teraz rozpoczęły się przygotowania do uroczystości.

Trwa również budowa Wienskodromu. Prace osiągnęły już 35%, więc nadal jest mnóstwo pieniędzy do zarobienia, a zarobić na pracy można krocie. Każda pomocna dłoń się przyda. Jest to obecnie jedyna inwestycja realizowana w Zyriuszu, więc nie ma zbytnio w czym wybierać. Liczymy jednak, że niedługo to się zmieni.
Sport

Najpierw wspomnieć należy o wątku, jaki specjalnie założyła sobie starosarmacka drużyna z ekstraklasy - FC Czarnolas. Czekamy na informacje i z pewnością będziemy śledzić dokonania tej świetnej drużyny.

Powaga Czarnolas bez problemu przegrała z jedną z najsilniejszych drużyn - Aniołami Grodzisk. Pomimo pierwszego remisu, po bramce samobójczej nie udało się przechytrzyć i zwyciężyć Powadze z Aniołami w dwumeczu. Jednak nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. W przyszłości pójdzie drużynie z Czarnolasu lepiej. Spadek nie wchodzi w rachubę - mam nadzieję, że trener potwierdzi.

Piraci z Tropicany mają zastój i niestety nie wiemy, jak poszło im w ostatnich meczach.Dotrwaliśmy do końca. Sądzę, że wyszło całkiem zgrabnie. W przypadku pominięcia czegoś, proszę zdać relację w komentarzu. Zawsze to dodatkowa informacja, a i obywatele będą wiedzieć więcej, i minister propagandy się czegoś nowego dowie. Dziękuję za uwagę.
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Susanne Delfina Kierkeller, 04.05.2018 r. o 11:24:42
Życzę panu Westowi owocnej pracy, gratuluję dobrego dekretu i nie mogę się już doczekać, aż przyjadę do Czarnolasu na Sobór!
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Albert Felimi-Liderski, 04.05.2018 r. o 11:52:39
Dobra robota, każda informacyjna pozycja w sarmackiej prasie jest na wagę złota :)
odpowiedz
Krzysztof Czuguł-Chan, 04.05.2018 r. o 12:07:08
Chciałbym tyle postów na forum KDW :)
odpowiedz
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 04.05.2018 r. o 22:43:38
@piwniczak awww, pomylka redaktora. Ale prasa koloryzuje, pol tysiąca lepiej brzmi niż pół setki :D
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Krzysztof Czuguł-Chan.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, 04.05.2018 r. o 23:10:18
@piwniczak @AFvTD Redaktor nie na darmo jest jednocześnie ministrem propagandy ;D
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany