6087. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
84. dzień panowania Piotra III Łukasza
Żołnierz Sarmacki, Laurencjusz Ma Hi at Atera, 27.04.2018 r. o 21:55:16, tantiemy: 10 617.00 lt
"Majowy Świt", a sytuacja w Chanacie Kugarii
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ZU6X7254.png
p7rTZ3MU.png
W dniu 19 kwietnia 2018 r. w Sztabie Generalnym Książęcych Sił Zbrojnych odbyło się spotkanie w sprawie napiętej sytuacji w Chanacie Kugarskim. W tajnych rozmowach, które prowadził Hetman Wielki Generał Korony Gotfryd Slavik de Ruth oraz Szef Sztabu Wiceadmirał Tytus Aureliusz-Chojnacki i Zastępca Hetmana-Dowódca Wojsk Bojowych podpułkownik Laurencjusz MaHi at Atera. W czasie rozmów ustalono sposób alarmowania KSZ oraz ustalono dalszy sposób postępowania oraz ze względu na powagę sytuacji zrezygnowano z wydzielenia oficera łącznikowego do współpracy z Jego Książęcą Mością. Hetman Wielki ustalił, że sam będzie informował Księcia gdyż jako Miecznik Koronny ma uruchomione stałe łącze z głową państwa sarmackiego.
Po omówieniu strategicznych spraw związanych z przygotowaniem i utrzymaniem w gotowości jednostek wojskowych KSZ otrzymałem polecenie wydania nakazu stawiennictwa personelu Książęcych Sił Zbrojnych. W związku z planowanym szczególnym użyciem KSZ z uwzględnieniem działań humanitarnych lub operacji bojowych wraz z zaangażowaniem wojsk specjalnych i pancernych, lotnictwa, a także marynarki wojennej oraz zabezpieczeniem przez Książęcą Żandarmerię Wojskową. Ustalony został również kryptonim operacji pod nazwą "Majowy Świt".

Przeprowadzono wstępne działania wywiadowcze związane z rozpoznaniem terenu przyszłych ewentualnych działań KSZ oraz prowadzono działania rozpoznawcze związane z bieżącą sytuacją polityczną w Kugarii.
Quote:
ddti60NO.png
Kugaria (pełna nazwa: Chanat Kugarski) – państwo wirtualne powstałe 21 grudnia 2014 r. Założycielem państwa był Kubilaj ze szczepu Mekarigutyrijczyków, którego nawiedzili bogowie Nieba w Ojmyk Burta głosząc, że zostanie Panem Wielkiego Stepu i rozpocznie jednoczenie wszystkich jego ludów. Akt ten uznaje się za oddanie władzy przez bogów Nieba na ziemi kugarskiej pierwszemu władcy, zwanemu odtąd Kubilaj Chanem.

thOWETA1.png
Mapa poglądowa terytorium Kugarii.

W kolejnej fazie podejmowanych działań w tajemnicy w teren wysłana została kompania dalekiego rozpoznania z Bazy Wojsk Specjalnych w Anheim oraz okręt podwodny, który nakazany rejon miał osiągnąć w pełnym zanurzeniu. Żołnierze otrzymali zadanie do przemieszczenia się w rejon "pusta studnia" oraz prowadzenia rozpoznania w pełnym maskowaniu.

Po oficjalnym wystąpieniu Jego Książęcej Mości Roberta Fryderyka, który w dniu 24 kwietnia br. zaoferował pomoc Jego Wielkości Güjükowi Chanowi, władcy Kugarii oraz zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z odprawy wydałem Rozkaz Nr 177/2018 w sprawie podniesienia stopnia gotowości bojowej w trybie alarmowym. W związku z tym, że w dyspozycjach określone zostało by nie ujawniać w pełni dalszych podejmowanych działań to dalsze zadania zostały przekazane do Kancelarii Tajnej.

Następnego dnia tj. 25 kwietnia br. nasz urzędujący w kugarii ambasador Prześwietny Remigiusz hrabia Lwowski von Hochenhaüser przedstawił bieżącą sytuację w Chanacie Kugarskim wraz planem ewakuacji północnych prowincji tego kraju.

Obecnie większość sił i sprzętu Książęcych Sił Zbrojnych znajduje się w drodze do wyznaczonych rejonów wyjściowych do dalszego działania. Ze względu na duży dystans jako pierwsze Bazę Książęcej Marynarki Wojennej w Cracoffi, która mieści się na terenie Królestwa Baridasu opuściły okręty, których dowódcy otrzymali tajne szyfrogramy dotyczące poszczególnych scenariuszy planowanych do prowadzenia działań humanitarnych lub bojowych.

j2M5IPj3.png

Do Bazy Sił Powietrznych, która mieści się w Puncie nocami na pokładach transportowców przemieszczany jest sprzęt pancerny i artyleria samobieżna oraz różnego rodzaju zabezpieczenie logistyczne (zapasy żywności, paliwa, amunicji itp.) oraz pododdziały piechoty morskiej i spadochroniarzy. W chwili obecnej ze względu na dużą koncentrację sił i środków w najbardziej wysuniętym terytorium Księstwa Sarmacji porządku pilnuje Książęca Żandarmeria Wojskowa pod dowództwem podpułkownika Tomasza Liberi, a w mieście zarządzono zaciemnienie o ograniczono poruszanie się (szczególnie nocą).

Bieżąca sytuacja w Chanacie Kugarskim przedstawiona została na poniżej zamieszczonym zdjęciu poglądowym.

y1JlT40w.png

(-) ppłk Laurencjusz MaHi at Atera
Zastępca Hetmana-Dowódca Wojsk Bojowych
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Laurencjusz Ma Hi at Atera.
Gotfryd Slavik de Ruth, 27.04.2018 r. o 22:08:27
Jak widać operacja "Majowy Świt" ruszyła. KSZ podjęły działania, zgodne z wytycznymi dla tego typu operacji.
Ten komentarz czeka na serca.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, 27.04.2018 r. o 22:30:46
Primo, KSZ ma trochę nieaktualne mapy (chodzi mi o tę pierwszą)

Secundo, nie jestem ambasadorem w Kugarii ;)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Prokrust Zombiakov, 27.04.2018 r. o 23:10:13
No... już myślałem, że mnie coś ominęło. Ja jestem ale się ewakuowałem na czas kryzysu.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Tutmozis Grenlandzki.
Robert Fryderyk, 28.04.2018 r. o 07:13:52
Życzę Naszym Wojskowym cierpliwość i stalowych nerwów, spokojnego morza i powietrza, powrotu w zdrowiu! Salut!

PS. Ambasadorem w Kugarii jest Jaśnie Oświecony Diuk Prokrust Zombiakov.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Julian Fer at Atera, 28.04.2018 r. o 10:43:31
@RemigiuszL
po linkach widać, że primo to początki z Micropedii, a aktualna napa Kugarii, Sarmacji i Baridasu leży w Kancelarii Tajnej.

Sekundo to wynik wojny informacyjnej i ewakuacji Ambasadora, bo każdy szpieg, czy korespondent jest teraz potrzebny :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Albert Jan Maat.
Tutmozis Grenlandzki, 28.04.2018 r. o 10:44:46
Oby ta kampania zakończyła się szczęśliwie. Powodzenia Żołnierze KSZ!
Ten komentarz czeka na serca.
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 28.04.2018 r. o 11:21:08
@JulianF Panie Sierżancie proszę nie upubliczniać tajemnic służbowych :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Thimoteus ik Hohentsolern, 29.04.2018 r. o 00:43:51
Ale wy wiecie, ze Kugaria nie chcę waszej pomocy w tej chwili, i nie ma zamiaru wydać wam pozwolenie na wejście wojsk?
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Vladimir ik Lihtenštán, 29.04.2018 r. o 07:17:30
@RCA Macki grodziskiego imperializmu są dobre, ale imperializm palatynacki jest zły?
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Robert Fryderyk, 29.04.2018 r. o 07:24:24
@Vladimir ale co operacja KSZ ma wspólnego z imperializmem? Serio proszę mi wskazać bym mógł się odnieść szerzej.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Vladimir ik Lihtenštán, 29.04.2018 r. o 07:31:34
@RCA Sarmacja pcha się tam, gdzie jej nie chcą.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Albert Jan Maat.
Robert Fryderyk, 29.04.2018 r. o 08:14:36
@Vladimir to fałszywa teza. Sarmacja nie pcha się tam gdzie jej nie chcą. Sarmacja nie pcha się do Kugarii, było to nader jasno wyrażone w moim oświadczeniu. Operacja Majowy Świt jest operacją, która zakłada gotowość do niesienia pomocy humanitarnej, podjęcia działań bojowych (gdyby zaistniała taka potrzeba), a jej główny cel to ćwiczenia i koordynacja działań i obserwacja wydarzeń w Kugarii. Okręty i wojska KSZ nie znajdą się nigdzie na terytorium Chanatu Kugarskiego, o ile Chanat Kugarski o to nie poprosi. KSZ są formacją w stałej gotowości do podejmowania działań nie tylko wojennych, ale także misji stabilizacyjnych i pokojowych.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, 29.04.2018 r. o 12:50:51
@Vladimir @Wrigley Niektórzy chcą. A poza tym jest tam już dwóch obywateli Sarmacji, co najmniej jednego Kugarowie identyfikują z Księstwem, niestety nie za bardzo o co go oskarżyć, a Prefektura działa jak działa :/ Tak więc wizerunkowo i tak tracimy, mimo że wzmiankowany obywatel służy Dreamlandowi.
odpowiedz
Gotfryd Slavik de Ruth, 29.04.2018 r. o 16:08:51
Nie dawno nas kratkowano że nie reagujemy na sytuację międzynarodowe...teraz jak reagujemy to krytyka bo się wtrącamy.
Dla jasności my tylko sie szykujemy do działania, złożono ofertę pomocy i na to się szykujemy. Ćwiczenia nikomu nie zaszkodzą a tylko poprawia nasza sprawność. Nie naruszamy tez niczyjej granicy, trzymamy sie wód międzynarodowych.
A co do tzw wtrącania się to przez taka politykę jednego z Was...mamy i bałagan na poludniu. Będę z naszych sąsiadów pobrzękuje szabelką...i tu też musimy reagować by bronić naszych granic.
Tak wiec roboty mamy sporo i to na wielu kierunkach.
Ten komentarz czeka na serca.
Niegosław Sarewicz, 29.04.2018 r. o 19:34:35
Do tyld ostatnich z klawiatur
Bronić będziemy diuka
Aż się rozpadnie dzika z gór
Kugarska zawierucha
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany