6087. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
84. dzień panowania Piotra III Łukasza
Park Stołeczny, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, 26.04.2018 r. o 23:12:44, tantiemy: 3 926.00 lt
Młodość, Różnorodność, Doświadczenie - cele na najbliższą kadencję
Drogie Sarmatki!
Drodzy Sarmaci!


Młodość, Różnorodność, Doświadczenie po raz kolejny kandyduje do Sejmu! W najbliższej kadencji Sejmu chcemy się skupić na kilku priorytetowych zagadnieniach, które znajdą Państwo poniżej. Aby nie przedłużać zachęcam do przeczytania.

AKTYWNOŚĆ

Państwo bez aktywności nie przeżyje. Niezależnie od tego ile istnieje już. Dlatego pierwszą misją Sejmu, który zostanie wybrany powinno być wskrzeszenie aktywności. Taka jaka była dawniej. Po części to zadanie Kanclerza, ale i Sejm powinien pokazać, że istnieje poprzez aktywną pracę.

Oprócz aktywności sejmowej należy wesprzeć agencje prasowe i artystów poprzez między innymi dogodniejsze zmiany w ustaleniu jak zostaną rozdysponowane tantiemy. Za to powinien być odpowiedzialny zarządca danej agencji prasowej. Sądzimy, że takie wsparcie może doprowadzić do wzrostu aktywności w kulturze. Oprócz tego należy wprowadzić szereg udogodnień w publikowaniu artykułów. Powinna istnieć możliwość zapisania artykuły bez publikacji. Artyści powinni mieć możliwość publikowania artykułów pod pseudonimami - powinno to pomóc w przełamaniu nieśmiałości, a w pewnym sensie i to doprowadziłoby do wzrostu aktywności.

Możliwość odzyskania obywatelstwa w każdym momencie, jeśli ono zostało utracone wskutek nieaktywności systemowej. Obecnie ten system jest w pewnym stopniu automatyczny. Rzadko kto nie otrzymuje obywatelstwa ponownie, ale czas oczekiwania czasem może zniechęcić daną osobę do ponownego przyjścia na łono Sarmacji.

ZMIANY W USTAWODASTWIE

Czas płynie, a wraz z nimi zmieniają się okoliczności, a przede wszystkim środowisko w którym funkcjonujemy. Pragniemy Państwu przedstawić kilka pomysłów, które będziemy chcieli zrealizować w najbliższej kadencji.

Wojna domowa w Kugarii pokazała do czego mogą być zdolni niektórzy ludzie. Chcemy uregulować możliwość karania osób, które uczestniczą w wojnach mikronacyjncyh jako najemnicy. Obecnie takie wybryki są w pewien sposób legalne. Nie ma regulacji, które by tego zakazały. Trzeba to zmienić i my to zrobimy!

Co już zostało wspomniane we wcześniejszym zagadnieniu - wprowadzenie możliwości decydowania jak będą dzielone tantiemy przez zarządców agencji prasowych. Sądzimy, że takie udogodnienie pozwoli realizować politykę wewnętrzną danej agencji.

ZASADA WZAJEMNEGO SZACUNKU


Poprzez zasadę wzajemnego szacunku rozumiemy szanowanie innych i ich opinii. Oznacza to, że będziemy wsłuchiwać się we wszystkich obywateli i ich projekty za ich namową będziemy przedstawiać w Sejmie.

Szanować i w pełni popierać będziemy działania w polityce zagranicznej Księcia Roberta Fryderyka w szczególności sytuacji związanej z Kugarią. Nie możemy pozwolić na rozlew krwi podczas wojny domowej, która tam się rozgrywa. Obecna sytuacja wymaga od Sarmatów pełnego zaufania do Księcia w sprawach zagranicznych.

Zdajemy sobie sprawę, że program może nie satysfakcjonować wszystkich. Jednak należy pamiętać, że okres 3 miesięcy jest długim, a jednocześnie krótkim czasem. Powyższa lista nie jest problematyczna i możliwa do spełnienia. Naszym celem jest spełnić obietnice, a nie pozostawić w tyle. Oczywiście w trakcie trwania kadencji jesteśmy skłonni do współpracy i każdy pomysł Sarmaty będziemy starali przedstawić się w Sejmie.

Pamiętajmy, że za 45 minut wybieramy nowy Sejm. Wybierzmy mądrze. Lista nr 1!
Dotacje
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Marceli de Bordeaux-Ossoliński, 27.04.2018 r. o 06:48:32
Dlatego...

mmKUo0bf.png


:-)
odpowiedz
Daniel January von Tauer-Krak, 27.04.2018 r. o 17:15:26
fajny plakat
odpowiedz
Prokrust Zombiakov, 27.04.2018 r. o 23:09:12
Czy komitet jakby miał możliwość po wyborach obalić Kanclerza... to by to zrobił ?
odpowiedz
Rihanna Aureliuš-Sedrovski, 28.04.2018 r. o 11:21:25
@Zombiakov pamiętajmy, że wybory są już wkrótce. Z uwagi na to, że cenimy sobie stabilność jesteśmy gotowi w razie potrzeby pomoc obecnemu Kanclerzowi swoją radą, doświadczeniem czy też zasobami kadrowymi. Jednak to nie oznacza braku krytyki z naszej strony. Obserwujemy dokładnie poczynania Kanclerza i jeśli coś nam nie pasuje lub mamy wątpliwości to pytamy w fornie np. zapytań do Kanclerza.
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany