
Ród von Hohenzollern,
Fryderyk von Hohenzollern,
25.03.2018 r. o 13:38:45, tantiemy: 7 954.00 lt
Poczet panów Zollern, cz. I
Seria wydawnicza: Poczet panów Zollern

D
rodzy Sarmaci, szanowni Baridajczycy. Mając ostatnio dużo czasu zasiedziałem się w biblioteczce na zamku Zollern - gdzie studiowałem stare tomy kronik i rodowych dokumentów. Rozsiane informacje po różnych rocznikach Baridajskich jak i pochodzących z innych krain Sarmacji, ba z najdalszych zakątków mikroświata. Jedynie utrudniało prace nad biografiami przodków. Jednak po długich, mozolnych pracach archiwalnych udało się skompletować rodowód, rozpocząć pracę nad Pocztem panów Zollern. Czego efektem jest artykuł o Ericu et Hohensollernie, do którego lektury gorąco zapraszam. D
okładna data urodzenia Erica nie jest znana. Przyjmuje się że urodził się między 1090 a 1098 rokiem. Powszechnie znany był jako Twardy Miecz. W kronikach dremalndzkiego misjonarza Alexandra van de Fitcha zapisane jest, że ojciec Mateuss et Hohensollern nazywał też swego pierworodnego Topornym. Prawdopodobnie miało to związek z wyglądem Erica, który według ówczesnych opisów miał krzywe nogi, oraz niezgrabną posturę jak na tamte czasy. W
dzieciństwie został zaręczony z Arianą Raven dziedziczką hrabstwa Ravenspell, ale narzeczona zmarła zanim doszło do wesela - padła ofiarą szalejącej w tamtych czasach dżumy gidenowskliej. Zaręczyny z Arianą dały mu pewne prawa do hrabstwa Ravenspell, jednak związku z ożenkiem Wielkiego Księcia Arped z siostrą Arianny, Fabią owe prawa przepadły. Jednak zadośćuczyniono dziedzicowi Zollern tej straty, w postaci wypłaty zaległego posagu, oraz nadaniu tytułu dworskiego koniuszego na dworze Arpedów wraz z niebotyczną jak na tamte czasy pensją. Eric ożenił się dopiero po 30 latach z baronową Todal, spokrewnioną z szkolinską linią dynastii Elfidzkiej. Strategiczny był to ożenek, tak aby zabezpieczyć południowo wschodnie rubieże Baridasu, w szczególności zaś Zollern przed najazdami scholandzkich feudałów. 
E
ric et Hohensollern już w młodości dał się poznać jako odważny rycerz, z wielkim talentem do dowodzenia. Wyszły na jaw też jego negatywne cechy - gniewność, brutalność i słabość charakteru, które były w późniejszych latach wykorzystywane przez miejscowy feudałów i Wielkiego Księcia Arped, by osiągnąć własne korzyści oraz skłócić Erica z jego ojcem. Spory z Mateussem et Hohensollernem rozpoczęły się od tego, że Eric czuł się ograniczony i odsunięty od swego dziedzictwa, czyli włości Zollern. Ojciec po śmierci matki ponownie się ożenił i zmienił testament wydziedziczając swego pierworodnego syna na rzecz jeszcze nie narodzonych potomków z małżeństwa z Julią Darhimską. Działo się to w czasie kiedy Eric służył w kampaniach wojennych w krajach korony Erbuzów. P
powracając z Królewskiego Miasta Ekorre, zaciągnął ogromne pożyczki u swego teścia w Elfidias na zbliżającą się wojnę z ojcem. Działania zbrojne rozpoczął zaraz na granicy baridajsko scholandzkiej plądrując tamtejsze tereny oraz rekwirując żywność co nie spodobało się miejscowej ludności, która stawiała zaciekły opór. Jednak jego działania były zbyt opieszałe i Mateuss zdążył zebrać posiłki, jak i otrzymać pomoc z Gideny, oraz Cracoffi. Eric uległ namowom doradców i postanowił zawrzeć pokój z panem na Zollern. C
o prawda dzięki ustaleniom zawartych w traktach z Ernn, Eric stał się dziedzicem Zollern, jednak na zawsze został wygnany z włości. Dopiero po śmierci Erica jego synowie objęli rządy w Zolllern. Resztę swojego życia małżonek baronowej Todal spędził w więzieniu. Zaraz po bitwie pod Ernn został osadzony w zamku książęcym Alma . Spędził tam 20 lat, po czym Wielki Książę Arped na życzenie swego wiernego wasala z Zollern rozkazał przenieść go do zamku Cracoffia. Eric próbował uciec konno z zamku, ale jego wierzchowiec wpadł do bagna i został pojmany. Aby zapobiec kolejnym próbom ucieczki, wysłano synów Eric na dwór w Almerze jako zakładników. Dopiero po śmierci Erica jego synowie mogli objąć rządy w Zollern.
Senior rodu von Hohenzollern,
(-)Frideric mar. et Hohensollern.
Dotacje
Ten artykuł dotowali:
Julian Fer at Atera, Sorcha Raven.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Ten artykuł lubią:
Julian Fer at Atera, Susanne Delfina Kierkeller, Emil Potocki, Torkan Ingawaar, Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste, Sorcha Raven, Konrad Jakub Arped-Friedman, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Daniel January von Tauer-Krak, Laurencjusz Ma Hi at Atera, Jaskier Frydrychowicz.
Komentarze
Lubią ten komentarz:
Susanne Delfina Kierkeller, Fryderyk von Hohenzollern.

∞ Julian Fer at Atera, 25.03.2018 r. o 13:40:42
Cieszy mnie fakt, że Rody w Baridasie mają się dobrze, bo tradycje, więzi rodzinne i wzajemne relacje trzeba kultywować :)
Lubią ten komentarz:
Fryderyk von Hohenzollern, Sorcha Raven.

∞ Susanne Delfina Kierkeller, 25.03.2018 r. o 13:46:21
Kroniki, historia, rody, rody, rody.
Mam nadzieję, że wspólna badania wykażą więcej powiązań von Hohenzollernów z at Aterami!
odpowiedz
Mam nadzieję, że wspólna badania wykażą więcej powiązań von Hohenzollernów z at Aterami!
Lubią ten komentarz:
Sorcha Raven.

∞ Fryderyk von Hohenzollern, 25.03.2018 r. o 13:52:47
Szlachetno damo to, to na pewno wystarczy wspomnieć choćby pierwszą próbę zaciśnięcia więzów między domami at Aterów a von Hohenzollernów, o której czytamy w Legendzie o Karlu Szalonym. Myślę że jeśli poddać dogłębny badaniom wszelkie kroniki tak te znajdujące się w Zollern jak i w Gidenie, oraz roczniki Baridajskie - to z pewnością doszukamy się takich powiązań. Zresztą rody zamieszkujące Baridas to przecież wielka skoligacona Rodzina.
Lubią ten komentarz:
Fryderyk von Hohenzollern, Susanne Delfina Kierkeller.

∞ Sorcha Raven, 25.03.2018 r. o 18:22:36
O! To niebywałe, zawsze mi brakowało w kronikach rodzinnych tego okresu dotyczącego mojej praprababki Ariany, zawsze zbywano mnie stwierdzeniem "to stare czasy, ciebie nie dotyczą". Może się jeszcze okazać, że jesteśmy w jakiś sposób skoligaceni, to by się porobiło, z wiedźmą mieć coś wspólnego :)
Ogólnie świetny artykuł, miło się czyta.
Ogólnie świetny artykuł, miło się czyta.
Lubią ten komentarz:
Susanne Delfina Kierkeller.

∞ Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, 25.03.2018 r. o 22:37:00
Quote:
Wyszły na jaw też jego negatywne cechy - gniewność, brutalność i słabość charakteru
Quote:
Eric próbował uciec konno z zamku, ale jego wierzchowiec wpadł do bagna i został pojmany.
Bardzo mnie cieszy, że w Baridasie rozwija się historia przedinternetowa. Tropicano Instituto de la Memoria proponuje współpracę przy poszukiwaniu tropicańskich wątków w historii rodu (a takie bez wątpienia były, na naszą wyspę ciągnęli awanturnicy z całego świata ;)
Ten komentarz czeka na serca.

∞ Fryderyk von Hohenzollern, 26.03.2018 r. o 18:40:52
jedynie taka odmiana mi wyszła, jednak racja - nic to nie ma do gniewnego.
Z całą pewnością racja, ale dobry koń i w marasie pociągnie.
A mnie to tym bardziej cieszy, tylko na jaki rok to się datuje ?
odpowiedz
Z całą pewnością racja, ale dobry koń i w marasie pociągnie.
A mnie to tym bardziej cieszy, tylko na jaki rok to się datuje ?
Ten komentarz czeka na serca.

∞ Daniel January von Tauer-Krak, 26.03.2018 r. o 19:50:41
Cieszy fakt twórczość związanej z rodem, naprawdę.
Serduszko się raduje.
odpowiedz
Serduszko się raduje.
Lubią ten komentarz:
Fryderyk von Hohenzollern.

Ten komentarz czeka na serca.

∞ Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, 26.03.2018 r. o 21:06:04
@Kaizer
Aktualnie mamy już całkiem nieźle opisany XVII wiek, więc można w tamtych czasach dokoptować jakiegoś Hohenzollerna, któremu nie chciało się siedzieć w domu.
odpowiedz
Quote:
A mnie to tym bardziej cieszy, tylko na jaki rok to się datuje ?
Lubią ten komentarz:
Laurencjusz Ma Hi at Atera.

∞ Fryderyk von Hohenzollern, 26.03.2018 r. o 21:33:32
@RemigiuszL
ciekawe, a mi się wydaje że historia zaczyna Zollern, koło a jeszcze wcześniej, przed miodem pitnym, piwem i gorzałą ! Pewnie coś wyskrobiemy z tego, tylko szkoda mych brudnych paznokci !
odpowiedz
ciekawe, a mi się wydaje że historia zaczyna Zollern, koło a jeszcze wcześniej, przed miodem pitnym, piwem i gorzałą ! Pewnie coś wyskrobiemy z tego, tylko szkoda mych brudnych paznokci !
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany