6142. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
139. dzień panowania Piotra III Łukasza
Gwar Grodziska, Prokrust Zombiakov, 03.03.2018 r. o 18:10:29, tantiemy: 7 492.00 lt
Głos Starosarmacji 18/03/03 (2)
Seria wydawnicza: Głos Starosarmacji
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
0oDY4a6m.png
W ostatnich dniach dużo pracy miał Minister Finansów Starosarmacji Jan Zaorski (powołany 15.II). Po pierwsze i najważniejsze pobrane zostały podatki (tu) za luty przynosząc skarbowi prowincji 138.000 libertów. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów pojawił się wniosek o dotację - kwota 75.000 libertów została przyznana na reaktywację Merkuriusza Gellońskiego (tu). Wreszcie Minister, działając za zgodą Namiestnika, wypłacił pensje urzędnikom (tu) - zjawisko w Starosarmacji niespotykane.
nfPISRja.png
Zamknięte zostało pierwsze w tym roku posiedzenie Sejmiku. Wynik poszczególnych głosować ustrojowych okazał się być pomieszaniem z poplątaniem sprawiając, że wizja i kierunek prowincji stały się jeszcze mniej czytelne dla szerokich mas obywatelskich. Warto zwrócić uwagę na odznaczenia przyznane naszemu Namiestnikowi Remigiuszowi Lwowskiemu von Hochenhaüserowi (tu). Brawo Namiestnik !
4C0836sH.png
Trwają przygotowania do włączenia naszej dumy (i źródła utrapień) Grodziska do Sclavińsiego Systemu Ewidencji Gruntów znanego powszechnie jako SEG. Projekt umowy (tu) spotkał się z ciepłym przyjęciem a JKW Helwetyk opracował już heksową mapę miasta (tu). O włączeniu do SEG przebąkuje również nieśmiało Sola. Mamy nadzieję, że dwa systemy gospodarcze to dwa razy więcej możliwości !
LqaBnk20.png
Peter West opublikował "Kartę propozycji i reform dla Starosarmacji" (tu). Szczególne kontrowersje wzudziły nazwy regionów - Pomerania i Krzeszna.

Niezależnie od wspominanej publikacji trwają w kuluarach dyskusje nad zrębami projektu konstytucji które możnaby poddać pod publiczną debatę. Jego Książęca Mość Robert Fryderyk zaproponował pomoc przy spisaniu ostatecznego projektu według wypracowanych założeń.
X3Tc9xro.png
Minister Spraw Wewnętrznych Prokrust Zombiakov ropoczął akcję porządkowania wakujących w prowincji stanowisk. Pojawiły się pierwsze ogłoszenia o pracę (lub luźną współpracę) - w charakterze Dyrektora Filharmonii Narodowej/Animatora koncertu (tu) oraz Komendanta OSP Krez (tu). W najbliższym czasie również ruszą poszukiwania utalentowanego wróżbity do Ferskiej Wyroczni oraz kandydata do mało wymagającej roli Pustelnika w Athos.
56B5I59z.png
GUMiS podaje, że w ciągu ostatnich 7 dni (24.II - 2.III) napisaliśmy 110 postów (średnio 18.33), średnio na naszym forum pisało 7.8 osób dziennie w średnio 7 wątkach. Ciągle piszemy również najabrdziej zwięzłe posty - ich średnia dłguość to 386.9. Dowiadujemy się również, że w Starosarmacji mieszka obecnie 13 aktywnych obywateli Księstwa którzy w rankingu aktywności łącznie mają zgromadzone 1299 punktów (śr. 99.92). Mamy od liku Wsi Lennych (61.62 na akt. ob.) oraz cieszymy się słabym zdrowiem (śr. 57.17).

*** różności ***

Sola poszukuje grafika celem odświeżenia planu miasta - starego jak Sarmacja (tu).

Trwają prace nad uruchomieniem rozgrywek hokejowych. Przepisywanie silnika meczowego MFH weszło w decycującą fazę testów.

Postępuje budowa Zakładów Włókienniczych - to już 55% (tu).

W Ekstraklasie Sarmackiej Ligi Piłkarskiej na czele KS Anioły Grodzisk. W derbach Starosarmacji FC Czarnolas zremisował z CKS Grabarnią Grodzisk a nasz beniaminek Powaga Czarnolas niespodziewanie urwała remis Republikanom.
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Paviel Gustolúpulo.
Defloriusz Dyman Wander, 04.03.2018 r. o 01:49:39
Hokej!!! Wspaniale! Czekam z wypiekami.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Paviel Gustolúpulo.
Defloriusz Dyman Wander, 04.03.2018 r. o 01:49:57
Na twarzy. Chociaz, oczywiscie, moge tez cos upiec.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Paviel Gustolúpulo, Jan Magov-Zaorski.
Defloriusz Dyman Wander, 05.03.2018 r. o 00:19:27
Chcialbym tez dodac ze Jan Zaorski to najwybitniejszy z ministrow i maksistrów.
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany