6017. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
14. dzień panowania Piotra III Łukasza
Rada Ministrów, Leszek de Ruth, 23.11.2017 r. o 19:55:59, tantiemy: 11 586.00 lt
Konferencja Prasowa Rady Ministrów 23.11.2017
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
v645N8x1.png


Obywatele, Obywatelki!

Bardzo miło jest mi powitać Was wszystkich na pierwszej w obecnej kadencji konferencji prasowej Rady Ministrów. Na wstępie chcę w imieniu swoim i moich kolegów z KP CZEKAN podziękować za okazane zaufanie. Wierzymy, że bieżąca kadencja będzie owocna i nasza praca przyniesie Sarmacji wiele długofalowych korzyści. Poparcie Obywateli jest dla nas powodem do dumy, ale też kredytem, jaki należy spłacić i od początku tej kadencji dokładamy wszelkich starań, by udało się to zrealizować jak najszybciej.

Przejdźmy do głównej części konferencji i rozpocznijmy ją od prezentacji składu Rady Ministrów. Poza nazwiskami znanymi z KP CZEKAN znalazły się w niej również osoby o markach solidnie wyrobionych w naszej społeczności.

Kanclerz: Albert Felimi-Liderski
Świeży, porywający, pełen zapału, werwy i młodzieńczych hormonów. Wielu z nas pamięta jak przed laty zawitał do Sarmacji i dał się poznać jako powszechnie lubiany Albercik. Od tamtego czasu wiele się wydarzyło, Albercik dał pokazał też swoje bardziej charakterne oblicze, które pięknie reprezentuje jego obecny avatar. To co pozostaje niezmienne, to fakt, że posiada on wszelkie cechy potrzebne sarmackiemu Kanclerzowi: chęci, głowę na karku i nadmiar czasu. No i nie zmieniło się też to, że wciąż nazywają go Albercikiem. Czy to normalne?

Minister Spraw Wewnętrznych: Paviel Gustolúpulo
Był kiedyś Człowiek ze Złotym Pistoletem, a tu mamy gościa z dziwnym nazwiskiem ze złotej tropicańskiej plaży. Paviel jest jak filmowe zwłoki Daniela Radcliffa - wszechstronny i nie do zdarcia. Trzeba napisać ustawę? Napisze! Trzeba poministrzyć? Poministrzy! Trzeba grać w SLP mimo ciągłych przegranych, by aktywność ligi nie podupadła? Będzie grał i przegrywał! Wiemy, że MSW to robota dla ludzi, którzy nie boją się babrać w brudach (czyt. w DP) i wiemy, że Paviel da radę. Może przy okazji nowelizacji jakiejś ustawy znowelizuje sobie też nazwisko?

Minister Finansów - Jan Zaorski

Człowiek niezbędny. Wstyd się przyznać, ale Rada Ministrów składa się głównie z karierowiczów i ludzi, którzy żyją według zasady “nie dyplom IESu, a chęć szczera, zrobi z Ciebie ministera”. Czy jakoś tak, nie bardzo pamiętamy jak się to pisało. No, chodzi o to, że u nas z liczeniem nie szybko, więc potrzeba takiego, co się na cyferkach rozeznaje. W sumie takiemu to dobrze - on umie liczyć, inni nie. Pewnie chachmęci.

Minister Dziedzictwa Narodowego - Orjon von Thorn-Surma
Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Piszę to bez grama żartu czy przesady, bo kto ma się zajmować tym ministerstwem, jak nie gość, który widział chyba każdy sarmacki zabytek kultury. Ba! On wiele z nich odkopał, by sobie niektóre bardziej geriatryczne przypadki przypomniały jak to Księstwo wyglądało w czasach internetu łupanego. Nie da się go nie lubić, nie da się w niego nie wierzyć. Czekamy na jakieś iwenty!

Wiceminister Spraw Wewnętrznych - John Rasmusen

Naczelny rysownik-satyryk Księstwa jak nikt potrafi zajrzeć w głąb spraw, prześwietlić je i obśmiać, więc czemu miałby nie podchodzić do tematów poważniej i poprześwietlać w urzędzie? John zna Sarmację dobrze, a jeszcze lepiej Sarmatów, więc objął właściwe stanowisko. No i na dodatek mieszka w Ferze, więc już w ogóle nie można mu nic zarzucić.

Minister Informacji, Podkanclerzy - Leszek de Ruth
Na koniec został sam niżej podpisany. W przeciwieństwie do pozostałych mamy tu do czynienia z osobą, która urzędu pełnić nie powinna - w końcu Minister Informacji powinien na bieżąco informować o pracach rządu i być stale w temacie jeśli chodzi o życie Sarmacji i okolic. A Leszek “Człowiek Deadline” de Ruth? No cóż. Gorszy od niego na takie stanowisko byłby tylko Zbyszko. Więcej mówić chyba nie trzeba.

Kolejne konferencje wkrótce.
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Tomasz Ivo Hugo, Jan Magov-Zaorski.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Leszek de Ruth.
Paviel Gustolúpulo, 23.11.2017 r. o 20:40:13
@LCdR żebym czasem twojego nie znowelizował, Leszek Wszystkonaczas byłoby w sam raz!
odpowiedz
Szymon de Canterville, 23.11.2017 r. o 20:48:19
Grupa ludzi zamieniła się stanowiskami i już wielkie halo :) RM ma chęci? To dobrze, może będzie to rząd, którego efekty prac będą zapamiętane.

Pozdrawiam :D
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Robert Fryderyk.
Henryk von Thorn-Leszczyński, 23.11.2017 r. o 21:28:51
ej, to będzie to expose?
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Adam Jerzy Piastowski, 23.11.2017 r. o 21:51:56
No i fajnie! ;)
odpowiedz
Gauleiter Kakulski, 23.11.2017 r. o 21:56:30
Połowa rządu to żywe trupy. P....lolona nekrofilia.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Leszek de Ruth.
Jan Magov-Zaorski, 23.11.2017 r. o 22:34:24
Jestem człowiek, którego nie widać ale jest i robi swoje ;)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Leszek de Ruth.
Jan Magov-Zaorski, 23.11.2017 r. o 22:37:22
Muszę przedstawić się na samodzielność po za poprzedniego kanclerza miałem nie wiele możliwość samodzielnego działania
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Rihanna Aureliuš-Sedrovski, 23.11.2017 r. o 23:49:05
Bardzo się cieszę i nie zamierzam narzekać. Fajnie, że Rada Ministrów składa się z takich osobistości ;)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Leszek de Ruth.
Tomasz Ivo Hugo, 27.11.2017 r. o 08:12:15
Silna ekipa pod wezwaniem! Życzę powodzenia. Wam i Sarmacji :)
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany