6016. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
13. dzień panowania Piotra III Łukasza
Park Stołeczny, Albert Jan Maat, 19.11.2017 r. o 10:39:51, tantiemy: 3 419.00 lt
Czy nie za dużo już monarchofaszystów?
Drodzy Sarmaci,
po przeczytaniu ostatniego artykułu "Gazety Teutońskiej" pt.
"Po wyborach: jak żyć w świecie bez idei?" doszedłem do wielu poważnych wniosków, które pozwolą
na zmianę sarmackiej polityki.
Jestem przekonany, że nie tylko mi nie podoba się ospałość partii "CZEKAN" i "Nihil Novi". To przez nie konstytucja "stoi w miejscu", podobnie jak polityka zagraniczna, która powinna być żywsza
– to, że mamy trzy lenna, nie oznacza, że zawsze będziemy się liczyć na arenie międzynarodowej!
Kolejna rzecz, która powinna się zmienić, to rosnąca przewaga monarchofaszystów w Sarmacji. Ustrój ten jest przestarzały i niesprawiedliwy dla ludu. Mimo to wielu mieszkańców naszego kraju dołącza w ich szeregi z powodu braku myśli przewodniej partii demokratycznych, o którym piszę powyżej. Jednak monarchofaszyści nie słuchają próśb ludu, który w obecnej sytuacji znalazł się między młotem a kowadłem. To kolejny problem
na sarmackiej scenie politycznej.
Z tych powodów apeluję do Was: stwórzmy coś innego. Partię, która usłyszy krzyk uciśnionych Sarmatów. Partię, która wreszcie zaprowadzi równość w tym kraju!
Albert Jan Maat
Dotacje
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Ten artykuł lubią: Zdzisław Łukasiński.
Komentarze
Lubią ten komentarz: Tomasz Ivo Hugo, Albert Jan Maat.
Albert Felimi-Liderski, 19.11.2017 r. o 11:10:55
Quote:
Jestem przekonany, że nie tylko mi nie podoba się ospałość partii "CZEKAN" i "Nihil Novi". To przez nie konstytucja "stoi w miejscu"

Trudno mówić o ospałości, kiedy jakikolwiek wpływ na sarmackie ustawodawstwo mamy cztery dni z dzisiejszym włącznie.
Quote:
podobnie jak polityka zagraniczna, która powinna być żywsza

Polityka zagraniczna to domena Dworu.
Quote:
– to, że mamy trzy lenna, nie oznacza, że zawsze będziemy się liczyć na arenie międzynarodowej!

Co mamy?
Quote:
Kolejna rzecz, która powinna się zmienić, to rosnąca przewaga monarchofaszystów w Sarmacji.

Nie wiem jak spora jest to przewaga, kiedy 3/7 parlamentu to partia bez programu i bez ideologii, a pozostałe 4/7 w swoim programie nie wspomniało ani słowem o monarchofaszyzmie.
Quote:
Z tych powodów apeluję do Was: stwórzmy coś innego. Partię, która usłyszy krzyk uciśnionych Sarmatów. Partię, która wreszcie zaprowadzi równość w tym kraju!

klik

Reasumując, życzę najszczerzej jak mogę powodzenia w budowaniu nowej siły politycznej, która mam nadzieję ożywi nieco Sarmację, ale proponuję bazować na prawdziwych przesłankach, a nie zasłyszanych i błędnie zinterpretowanych opiniach.
odpowiedz
Ignacy Urban de Ruth, 19.11.2017 r. o 11:18:51
>Książę z poobcinanymi kompetencjami
>Książę ze stuprocentowej elekcji
>Brak głosów ważonych przypisanych konkretnym tytułom
>Brak izby parlamentu dla arystokracji

>Monarchofaszyzm rządzi
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Albert Jan Maat.
Robert Fryderyk, 19.11.2017 r. o 11:23:41
@Albert "Trudno mówić o ospałości, kiedy jakikolwiek wpływ na sarmackie ustawodawstwo mamy cztery dni z dzisiejszym włącznie." — no i należy dodać, że też poprzednią całą kadencję ;) oczywiście możemy się spierać w ocenie co do tego czy była szansa na wpływ realny czy nie, ale fakt jest faktem, że w parlamencie zasiadacie od ponad 3 miesięcy :)
odpowiedz
Marek von Thorn-Chojnacki, 19.11.2017 r. o 12:26:25
Nic nie stoi na przeszkodzi założenia partii. Może coś zmieni. Jednak bez widocznego działań ludzi sama partia nie wystarczy. W naszych realiach podstawą jest aktywność ludzi.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Albert Felimi-Liderski.
Paviel Gustolúpulo, 19.11.2017 r. o 12:32:53
@RCA zasiadamy i w poprzedniej kadencji próbowaliśmy forsować nasze projekty - złożyliśmy cztery z czego dwa zostały odrzucone. Doskonale wiemy, że żadna z gruntownych zmian w poprzedniej kadencji by nie przeszła. W tej zamierzamy spróbować wprowadzić wszystko to co sobie założyliśmy.
odpowiedz
Henryk von Thorn-Leszczyński, 19.11.2017 r. o 12:49:42
ja baronecę.

która partia skasuje park stołeczny? albo zrobi porządek z syfem na głównej? niech ludzie sobie piszą na forum, ale na litość diuczą, artykuł powinien jakoś wyglądać.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Albert Jan Maat.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, 19.11.2017 r. o 13:26:57
@leszcz precz tej i wszystkim podobnym próbom ograniczenia czystej i dziewiczej potrzeby ekspresji kajdanami sztucznych norm formalnych! Niech żyje awangarda i naturalizm!

Jeśli diuk ma już naprawdę tak silną, burżujską potrzebę obcowania z wymuskanym słowem, to proszę zasypać takie artykuły jak powyżej swoją twórczością, zaś to co powyżej, to co w Parku, potraktować jak graffiti na murze.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Robert Fryderyk.
Henryk von Thorn-Leszczyński, 19.11.2017 r. o 13:32:29
@Vanderlei sławetny panie, owszem, mam silną burżujską potrzebę jakiegokolwiek porządku na głównej. nawet w wandystanie wszystko ma swoje miejsce. to, z czym tu mamy do czynienia to ciekawy post stanowiący interesujący zaczątek dyskusji. dlaczego więc, na miłość diuczą, jest postawiony jako artykuł? i nie, nie będę spamował w tej chwili artykułami tylko po to, żeby coś udowadniać. archiwa chociażby gońca są dostępne, można popatrzeć. albo na resztkę jakościowych mediów dziś działających, choćby obserwatora.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Henryk von Thorn-Leszczyński, 19.11.2017 r. o 13:32:49
potrzebę, bym nawet rzekł, monarchofaszystowską!
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Albert Jan Maat.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, 19.11.2017 r. o 13:42:32
@leszcz tyle tylko, że - drogi Diuku - alternatywą dla wolnej i nieskrępowanej twórczości jaką diuk sekuje, jest pustka. Tu leży problem. Diuk wybiera pustkę i sięganie do archiwów, ja zaś wybieram życie, nawet w takiej - brzydkiej (a może raczej prawdziwej!) - formie.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Albert Jan Maat.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, 19.11.2017 r. o 13:44:23
zaś monarchofaszyści, podobnie jak kefaszyści, powinni wisieć na drzewach zamiast liści, jak powszechnie wiadomo. Oni i ich KONie.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Robert Fryderyk, Ignacy Urban de Ruth.
Henryk von Thorn-Leszczyński, 19.11.2017 r. o 14:06:14
@Vanderlei ależ sławetny panie, winien pan dobrze wiedzieć, że wielokrotnie stawałem w obronie wolności twórczej. a jeśli skrępowanej, to tylko w imię funkcjonalności i estetyki. proszę nie stawiać znaku równości między wolnością a brakiem smaku, brzydotą i dysfunkcjonalnością.

każde miejsce publiczne ma swoje funkcje. ćwirek do krótkich wrzutek, forum do dyskusji, a prasa do artykułów, dłuższych tekstów, form prasowych. a sławetny pan postuluje, powago wybacz, stawianie klocków w bidecie jako wyraz wolności. klawo, tylko kto później ten bidet odetka? czy już wszyscy dalej będziemy robić na podłogę?
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Albert Jan Maat.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, 19.11.2017 r. o 14:13:26
@leszcz słodki diuku, pozostając już przy tej kloacznej estetyce, naprawdę widzi diuk ryzyko zatkania czegokolwiek czymkolwiek w ostatnim czasie?
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Robert Fryderyk.
Henryk von Thorn-Leszczyński, 19.11.2017 r. o 14:20:35
@Vanderlei myślę, że ta estetyka właściwie koresponduje z materią, w której się poruszamy [acz abstrahuję od powyższego artykułu, nie zasługuje on na jakieś straszliwe potępienie, zdałoby się go tylko nieco sformatować].

co do zatykania - nasze społeczeństwo wydaje się od jakiegoś czasu straszliwie zatkane, nie potrafi urodzić zbyt wiele ciekawych treści czy idei.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Albert Jan Maat.
Robert Fryderyk, 19.11.2017 r. o 14:37:29
@rybczak no widzisz. 2/4 przeprowadziliście mimo niekorzystnej sejmowej arytmetyki. Dało się. Nie będę się uciekał do uproszczeń, że na 10 by przeszło 5, ale powiem tak... co Was wstrzymywało by powalczyć o przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść, albo mocne skomplikowanie życia Kanclerzowi? 1) mogliście pozyskać Wikidajłę? mogliście. Staraliście się? Wystarczająco mocno? — to już dziś bez znaczenia, ale jeśli chcemy mieć w KS politykę znów to musimy takie pytania stawiać i przestać się krygować. Polityka to też brudne sztuczki, wykiwanie przeciwnika, nie tylko protokół sejmowy i piękne słówka w kampanii; 2) popełniliście błąd tracąc jeden mandat, bo nie dopilnowaliście by @demollari złożył przysięgę. Jeśli to był specjalny ruch to tym gorzej. Świadome pozbawienie się szans na wyrównaną walkę to raczej słabo świadczy o ugrupowaniu i jego determinacji.

Nie mówię tego by Wam dowalić. Szanuję mocno to jak się staraliście w poprzedniej kadencji. Na tle przeciwników mających większość wypadliście o niebo, czy nawet dwa, lepiej. Ale można było lepiej. Mogliście powalczyć i mieć większość już wtedy, skutecznie szachując rząd @KonradFriedman — możliwe, że @Wiki nie dałby się skaptować za żadne skarby, a możliwe, że by było dokładnie odwrotnie, i zabrakło jedynie truskawki na torcie w składanych mu propozycjach — tego nie wiem. Ale taki urok komentatora, że pacza z boku i widzi inaczej. A będąc też polityki praktykiem i to raczej bardziej niż mniej skutecznym (nie chwalę się, stwierdzam fakty) mam prawo dochodzić do różnych wniosków i widzieć więcej niż jeden wymiar w tym zakresie.

Liczę, że w tej kadencji już zrobicie więcej. Niezależnie od oceny konkurencji (bo umówmy się @Vladimir żadną konkurencją nie jest) to na Was spoczywa największy ciężar. Życzę nam wszystkim, sobie, i Wam, walki politycznej i tego co w polityce jest najsmaczniejsze — emocji!
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Timan Demollari, 19.11.2017 r. o 14:47:01
@RCA co do mnie, to nie była kwestia dopilnowania, tylko ostrej realiozy. Nie miałem kompletnie czasu na cokolwiek (nawet na wcześniej regularne relacje z SLP), niestety złożyło się to w czasie z tym samym u Krzyśka.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Albert Jan Maat.
Vladimir ik Lihtenštán, 19.11.2017 r. o 14:49:16
@RCA O czym, według ciebie, świadczy zdobycie przez NN poparcia 21 obywateli? Śmieszki-heheszki, sympatia do kandydatów, czy może nasi wyborcy rzeczywiście mają dość sztucznych kampanii i pisanych na szybko programów?
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Albert Jan Maat.
Robert Fryderyk, 19.11.2017 r. o 14:55:23
@demollari rozumiem, a jednak gdzieś siedzi kropka rozczarowania, o tu (.) Różnie bywa, i ok. Nie jesteśmy tu przykuci. Ale zabrakło wówczas choćby słowa wyjaśnienia, jeśli nie z Twej, to z kolegów strony :) Byłoby lepiej i frontem do ludzi.

@Vladimir Wciąż się zastanawiam. Przyczyn zapewne jest 21, jeśli nie odrobinę mniej. Wiem natomiast dlaczego ja nie zagłosowałem na NN. Nie ma to jednak znaczenia. Na tym etapie - początek kadencji - poza oczywistym stwierdzeniem z poprzedniego komentarza, nie mam nic na temat NN więcej do dodania. Choćby z uwagi na szacunek wobec osób, które te głosy na Was oddawały.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Siergiusz Asketil, 21.11.2017 r. o 12:36:35
@Vanderlei polityka dostępności wszystkie od razu, a także jakiekolwiek aktywność mimo wszystko, nawet jeżeli miałby to być pospolity syf, nigdy nie zdawała egzaminu — widzimy to na przykładzie nie tylko Sarmacji, ale także innych państw wirtualnych. Lepiej budować standardy, choćby musiały za tym iść liczne ograniczenia i zmniejszenie liczby wątpliwego jakościowo pospulstwa.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Albert Jan Maat.
Ola Kaarina Isadora Chojnacka, 23.11.2017 r. o 16:30:54
Jak dotychczas, władze Księstwa Sarmacji popełniły dwa kardynalne błędy.
Pierwszy to nieoddanie mi władzy absolutnej.
Drugi jest taki sam, jak powyżej :3
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Albert Jan Maat.
Defloriusz Dyman Wander, 10.12.2017 r. o 14:40:29
Czy nasz mlody socjalista rownosciowiec jeszcze zyje? :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Albert Jan Maat, 11.12.2017 r. o 07:41:05
@defloriusz Melduję się w gotowości - uznałem, że zostawię towarzyszom Sarmatom temat do dyskusji, a ja zaszyję się gdzieś w Eldoracie. Ale teraz ktoś mnie nareszcie wzywa :-)
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany