6016. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
13. dzień panowania Piotra III Łukasza
Akademia Sclavińska im. Stanisława Gertalda, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 18.11.2017 r. o 18:34:28, tantiemy: 6 683.00 lt
Kukuł inkaski scholandzki
Królestwo: Zwierzęta
Typ: Kręgowce
Gromada: Ptaki
Rząd: Drapieżne
Rodzina: Jajożyworodne
Rodzaj: Kukuły
Gatunek: Kukułka inkaski
Odmiana: Scholandzka


kukul_scholandzki.jpg

Kukułka inkaski - scholandzki Jet to bardzo ciekawy gatunek ptaków. Przez niektórych specjalistów zaliczany do gromady ssaków, to jednak próby umieszczenia go w niej skończyły się fiaskiem.

Główną cechą wyglądu Kukuła scholandzkiego jest krótka zielona sierść, przez co często, również z powodu postury jest mylony z foczką gideńską (mylnie kojarzoną z Gideną). Bardzo charakterystyczną cechą dla Kukuła scholandzkiego jest jego duży, mocno zagłębiony w czaszkę dziób, zrośnięty w zasadzie z "ryjkiem" ptaka. Jedyną cechą, która odróżnia go od foczki gideńskiej jest obecność szponów i skrzydeł. Spód skrzydeł jest jedynym miejscem gdzie u kukuła inkaskiego - scholandzkiego można znaleźć niebieskie lub czerwone piórka oraz mnóstwo puchu. Imponujący jest też ogon ptaka. Pomimo tego, że nie jest on zbudowany z piór pozwala rozkładać się niczym pawi, również z unoszeniem się go w górę. Ma kolor czarny, czasami ciemnozielony. Kukuły scholandzkie nie są małymi zwierzątkami. Długość ich ciała osiąga 1,7m , a rozpiętość skrzydeł dochodzi do 0.4m. Jego ogon stanowi sporą część ciała, chociaż zwykle jest zwinięty i jego długość wynosi ~15cm, to po jego rozwinięciu i podniesieniu sięga blisko 2m.

Kukuł scholandzki nie zamieszkuje dużego obszaru Pollinu. Najwięcej osobników znajduje się na wybrzezu scholandzkim. Spora część osobnikow zamieszkuje równiez wybrzeża awarskie. W okresie zimowym większość populacji migruje na Ciuad de Bravowskie wybrzeza. Migracje trwają od połowy grudnia, kończąc się na początku lutego.

Ten mięsożercą ma bardzo ograniczony zasób pożywienia. Z racji zamieszkiwania jedynie niewielkiego obszaru wybrzeży żywi się rybami, których różnorodność w tamtym miejscu jest niewielka. W wodach tych poza zna ymi wszystkim łososiami i karpiami występują jedynie poduszki w scholandzkie i grunki podawarskie. Na nieszczęście kukułow faunę morską ogranicza jeszcze rybołówstwo. Kukuła żywią się również mikroorganizmami żyjącymi w wodzie.

Kukuły scholandzkie są jajozyworodne - ich młode rozwijają się w organizmie matki. Jednak prace naukowe i badawcze dowiodły, że do łożyska nie dostaje się komórka jajowa z plemnikiem, a jajko podobne do składanych przez zwykłe ptaki. Jaja tych ptaków mają długość 30-45cm, kolor ciemnopomarańczowy, brązowo nakrapiane. Młode wyglądają tak samo jak osobniki dorosłe. Okres godowy Kukuła Scholandzkiego przypada na kwiecien. Od lipca samica razem z znajdującym się jeszcze jajkiem siedzi w gnieździe, a samiec przynosi jej pożywienie. W październiku na świat przychodzi jeden kukułek scholandzki.

Kukuły scholandzkie znane są z upodobania do zabawy piłką. Bardzo często szukają okazji, aby pochwalić się swoją zwinnością i siłą. Kamienie, które zwykle pełnią rolę piłki ważą od 7 do 15kg. Bardzo często można zobaczyc Kukuły które podrzucają i łapią kamienie ogonami oraz "ryjkami". Zwykle kamienie nie latają wysoko maksymalnie 2,5m nad ziemią, jednak dźwięki wydawane przez Kukuły scholandzkie podczas popisów słyszalne są w odległości ok. 500m.
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Gauleiter Kakulski, 18.11.2017 r. o 18:35:45
Ależ wtopa! Toż to kukuł inkaski alrajański! Scholandzki jest żółto-czarny!
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 18.11.2017 r. o 18:37:51
Nie nie nie. Kukuła alrajanski nie istnieje. Natomiast Kukuła scholandzki i jego zdjęcie jest wzięte z bardzo wiarygodnego źródła.@Gauleiter
odpowiedz
Timan Demollari, 18.11.2017 r. o 18:40:32
Kukuł, nie Kukuła.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 18.11.2017 r. o 18:41:33
Słownik automatyczny. W artykule częściej jest napisane Kukuła i tak mi zapisało.
odpowiedz
Paviel Gustolúpulo, 18.11.2017 r. o 18:59:49
Ta automatyzacja to was kiedyś zniszczy.
odpowiedz
Gauleiter Kakulski, 18.11.2017 r. o 19:00:29
Nie ma w Sarmacji bardziej wiarygodnego źródła w temacie scholandzkości, niż ja. Otóż powtarzam z całą mocą: kukuł scholandzki jest czarno-żółty. Kukuł alrajański jest zielony i jest to gatunek inwazyjny. Kukułów alrajańskich się nie fotografuje. Do kukułów alrajańskich się strzela.

@Jihymed
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Laurencjusz Ma Hi at Atera.
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 18.11.2017 r. o 20:29:05
Gdyby Kukuła scholandzki faktycznie był zolto-czarny, to dlaczego otrzymany przez zoo almerskie jest taki jak na fotografii?
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 18.11.2017 r. o 20:29:47
Kukuł** choroba z tym słownikiem


To wykorzystam to jeszcze

@Gauleiter
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Marek von Thorn-Chojnacki, 18.11.2017 r. o 22:00:14
Może sie przefarbował.Zawsze to jakieś urozmaicenie.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Gauleiter Kakulski.
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 19.11.2017 r. o 00:42:33
Kukuł inkaski scholandzki jest w Almerskim ZOO od zawsze tj. tak długo gdy w Baridasie pojawił się pierwszy Scholandczyk. Wtedy kukuł zzieleniał i tak właśnie wydląda do dnia dzisiejszego :)

PS: zapraszamy do ZOO, bo jest tam jeszcze kilka ciekawych zwierząt.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 19.11.2017 r. o 11:00:53
@MaHi które w najbliższym czasie zostaną kolejno przedstawione w artykułach SEPu. Powiem szczerze, że Kukuły to te, które mi się najciężej opisywało.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Leszek de Ruth, 20.11.2017 r. o 23:46:16
@MaHi link?
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Leszek de Ruth.
Ten komentarz czeka na serca.
Leszek de Ruth, 21.11.2017 r. o 09:37:39
@Jihymed o kurczaki. Ostatnio byłem w almerskim zoo kilka lat temu...
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Tomasz Ivo Hugo.
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 21.11.2017 r. o 16:52:18
Jak ogarnę jakis język programowania, to zoo czeka renowacja. Ale to jeszcze sprawa do dużych ustaleń, zarówno z JKW Laurencjuszem jak i z całym Dworem i Radą Królestwa, jak nie i z władzami centralnymi
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Tomasz Ivo Hugo, 27.11.2017 r. o 08:46:51
Słodziak ;)
Ciekawy artykuł, gratuluję
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany