6207. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
204. dzień panowania Piotra III Łukasza
Akademia Polinaukowa w Bordonii, Marceli z Ossolińskich Bordoński, 31.10.2017 r. o 19:39:41, tantiemy: 14 294.00 lt
Zdrowy biuletyn (X 2017)
Seria wydawnicza: Instytut Zdrowia Powszechnego
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
tAxCY2qI.png

Szanowni Obywatele, przedstawiam pierwsze wydanie biuletynu o zdrowiu, w którym cyklicznie będę opisywał aktualną sytuację zdrowotności w Księstwie, działalność Instytutu Zdrowia Powszechnego, a w tym prowadzone badania i plany na przyszłość. Życzę miłego czytania i - jak wcześniej - mam nadzieję, że dotrwacie do końca... :-)


Witamininazcja smogu - co dalej?
Kwestia witaminizowania smogu w zbiorowych inhalacjach prozdrowotnych pozostaje otwarta. Badania kliniczne zostały zakończone sukcesem - trzy skomplikowane medycznie przypadki udało się uratować przed skutkami poważnych schorzeń oddechowych i neurologicznych. Znany już wcześniej przypadek 92-letniej obywatelki Teutonii, która wyleczona została z astmy i alergii tlenowej, oraz kolejny sclavińskiego małżeństwa, które z uwagi na długie pożycie nabawiło się poważnych zaburzeń rytmu serca i rozstrojenia nerwowego. Smog witaminizowany w tych przypadkach zadziałał nadzwyczajnie.

Natomiast badania geologiczne w terenach górskich Księstwa trwają w najlepsze. Do przeprowadzenia witaminizacji na szeroką skalę niezbędne będą minerały w ilościach przemysłowych, więc w chwili obecnej podstawowym zadaniem jest stworzenie mapy występowania minerałów oraz przewidywanych możliwości wydobywczych. Docelowo w ramach Instytutu powstanie mała manufaktura, która będzie zaopatrywała wszystkich chętnych w minerały smogowe. Zanim jednak ich produkcja ruszy do sprawdzenia są próbki witaminizowanego smogu w kroplach do przyjmowania doustnego, oczywiście sporządzone na bazie alkoholu. Zgłoszenia osób zainteresowanych przyjmowane będą Pocztą Konną.Kh25K1r8.png

Wśród zaplanowanych badań są oczywiście te związane z realiozą, która jest zjawiskiem niepokojącym i wymaga niezwykle pilnych działań, a ponadto badania związane ze zgłaszanymi problemami zdrowotnymi. Wśród najczęściej wymienianych są bóle pleców, na które wbrew pozorom może mieć bardzo duży wpływ niewłaściwe ubieranie strojów rodowych. Tutaj pojawił się pomysł opracowania kontuszy uciskowych, które stanowiłyby podtrzymanie dla rozbudowanej części brzusznej tułowia i tym samym ograniczyłyby zwyrodnienia kręgosłupa.


I Forum Zdrowia
Bardzo powoli, ale jednak, trwają przygotowania do I Forum Zdrowia Księstwa Sarmacji pod patronatem Jego Książęcej Mości Tomasza Ivo Hugona, na które już dziś pragnę serdecznie zaprosić wszystkich Obywateli. Ta inicjatywa ma wesprzeć ogólnonarodową dyskusję w sprawie zagrożenia epidemią realiozy, ale również ma stanowić punkt wyjścia do rozmawiania o tematach zdrowotnych i potrzebach społecznych.

Konferencja będzie miała dwie części - ogólną, gdzie będziemy dyskutować nad sprawami społecznymi i możliwościami dokonania zmian w funkcjonującym aktualnie minisystemie zdrowia. Druga część będzie poświęcona kwestiom lekarskim oraz możliwej współpracy ponad krainami dla wspólnego wydania Morbo Vademecum Micronationis, czyli Wielkiego spisu chorób mikronacyjnych. Pocztą Konną rozesłane zostały naukowcom zaproszenia do wygłoszenia referatów, ale gdyby ktoś był szczególnie zainteresowany wygłoszeniem swojego opracowania – lista jest otwarta. Myślę, że w następnym biuletynie będzie już wiadomo kto i o czym będzie mówił.

Na zakończenie przyznana zostanie nagroda Medicinae Patronum 2017, stanowiaca podziękowanie dla trzech najbardziej zaangażowanych w sprawy zdrowia osób i powołanego do życia Instytutu Zdrowia Powszechnego. Nagroda Patrona medycyny będzie miała trzy rangi, których nazwy zapożyczone zostały od metali używanych w medycynie – Złota za wspieranie działalności Instytutu, Srebrna za działalność na rzecz zdrowia w Księstwie Sarmacji i Amalgamatowa za pracę naukową. Pierwsi laureaci nagrody zostaną zaproszeni do Kapituły, która w latach następnych będzie decydowała o przyznaniu nagrody. Aktualnie zbierane są projekty wizualizacji tych nagród - poniżej jedna z propozycji:


9855799_zlota.jpg 9855801_srebrna.jpg 9855802_amalgamatowa.jpg


Na koniec apel
W niedzielę miał miejsce potężny wybuch w Pałacu Książęcym i wiele osób zostało rannych. Wszyscy medycy i nie-medycy są proszeni o przybywanie do Grodziska i udzielanie pomocy rannym oraz w odbudowie. Każda pomoc się przyda. I jeszcze - gdyby ktoś przypadkiem znalazł taki oto stetoskop to jest proszony o wiadomość.


946u11f7.png
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Marceli z Ossolińskich Bordoński.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, 31.10.2017 r. o 20:35:44
Wow! Leci dotacja :) Artykuł wzbudził me wielkie zainteresowanie, mimo że raczej nie lubię kwestii związanych z chorobami. Z uwagą będę śledził dalsze poczynania IZP. Jednocześnie zapraszam jego przedstawicieli na Tropicanę, dobrze by było gdyby ktoś w końcu zbadał te wszystkie choróbska co wyłażą z dżungli :D
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Marceli z Ossolińskich Bordoński, 31.10.2017 r. o 20:38:39
@RemigiuszL Bardzo dziękuję. :-)
Zaraz po odbudowie Pałacu wybiorę się w odwiedziny. Oczywiście wezmę kilka fiolek z kropelkami... :-]
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Marceli z Ossolińskich Bordoński.
Tomasz Ivo Hugo, 02.11.2017 r. o 13:14:46
Mam nadzieję, że manufaktura z czasem rozbuduje się do fabryki. Życzę, żeby zapotrzebowanie na minerały smogowe rosło. Sam byłbym zaiteresowany próbką.

Świetny artykuł i profesjonalne podejście do tematu.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Marceli z Ossolińskich Bordoński, 02.11.2017 r. o 16:46:28
@Hugo Wasza Książęca Mość, bardzo dziękuję, próbki nadam pilnie Pocztą Konną :-)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
A po ile litr takiego olejka???
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Marceli z Ossolińskich Bordoński.
Aha, leci dotacja...
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Marceli z Ossolińskich Bordoński, 02.11.2017 r. o 21:20:41
@matizelek Bardzo dziękuję i już nadaję paczkę do Almery :-)
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany