6206. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
203. dzień panowania Piotra III Łukasza
Akademia Polinaukowa w Bordonii, Marceli z Ossolińskich Bordoński, 18.10.2017 r. o 19:33:13, tantiemy: 10 359.00 lt
Witaminizowanie smogu w prozdrowotnych inhalacjach zbiorowych
Seria wydawnicza: Instytut Zdrowia Powszechnego
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Vi5Su95B.png

Szanowni Obywatele, chciałbym przybliżyć Wam moją pracę naukowca, więc pierwszy artykuł poświęcę badaniom nad smogiem w Księstwie Sarmacji. Mam nadzieję, że dotrwacie do końca... :-)


Na początek chciałbym wyjaśnić czym w ogóle jest smog. Jest to powietrze, które zostało zanieczyszczone niewidzialnymi dla oka drobinami, cząstkami różnego rodzaju związków chemicznych, zlepionych i kołyszących się w powietrzu, którym oddychamy. Smog dzieli się na dwa rodzaje – przemysłowy, czyli pochodzący z produkcji na dużą skalę, ale również wytwarzany przez używane przez nas sprzęty (samochody, kominki, piece domowe, itd.). Drugi rodzaj to gazy organiczne, wytwarzane przez ludzi i zwierzęta, szczególnie w okresie wzmożonego spożycia roślin kapustnych i bobowatych. Najczęściej jednak, do czego również skłaniają się naukowcy, pod pojęciem smogu rozumiane są oba jego rodzaje, bez rozróżniania.


Przed wdechem rozgryzać
Problem smogu najczęściej przypisywany jest Sclavinii, ale to krzywdzące i niesłusznie podjeście, bowiem smog występuje na terenie całego Księstwa Sarmacji, oczywiście w różnym stężeniu. Należy pamiętać, że zjawisko to jest nieprzewidywalne i działania profilaktyczne pozwalają ograniczyć jego uciążliwość. Powietrze zanieczyszczone smogiem staje się ciężkie i duszące, są oczywiście amatorzy tego rodzaju zjawisk, którzy upatrują w zanieczyszczeniach okazji do szybkiego nasycenia organizmu minerałami, szczególnie w dolegliwościach choroby dnia następnego, albo w przypadku sportowców do nielegalnego zwiększania metalami ciężkimi swojej masy ciała. Niemniej jednak najczęstszą reakcją są duszności, wrażenie gryzienia powietrza, ogólne zniechęcenie i wycofanie, unikanie wychodzenia z domu i tym samym… działania na rzecz innych. W skrajnych przypadkach zatrucie smogiem może prowadzić do realiozy, czyli całkowitego wykluczenia i odcięcia się od życia w najbliższej społeczności.


9729906_img2.png


Cudowny kryształ
Walka ze smogiem jest niezwykle ciężka, bowiem trudno jest z wyprzedzeniem przewidzieć jego wystąpienie i nagromadzenie. Smog – szczególnie ten w odmianie sclavińskiej – przyjmuje bardzo często postać wiatrów, a nie klasycznie czapki założonej na miasto. To jeszcze bardziej utrudnia walkę z tym zjawiskiem, ale to nie oznacza, że jest ona niemożliwa. Smog to przecież cząsteczka, do której można doczepić inne elementy, które po pierwsze zneutralizowałyby jego toksyczne działanie, a po drugie miałyby działanie prozdrowotne. Tym samym udałoby się stworzyć nowy rodzaj smogu – smog leczniczy.

Badania geologiczne pokazują, że młode pasma górskie wytwarzają porowate kryształy, które w przypadku nasączenia roztworem związków organicznych i spalenia stają się nośnikiem pierwiastków. Doświadczenia laboratoryjne pokazały, że kryształy nasączone środkami witaminowymi o odpowiednim, ale dużym stężeniu i z dodatkiem neutralizującego supertlenku, zupełnie zmieniają właściwości smogu, powodując, że staje się on świetnym materiałem do inhalacji. Badania nad proporcjami są już właściwie w fazie końcowej, jednak ich przełożenie na ilości smogu leczniczego dla całych populacji wymaga jeszcze doświadczeń. Pierwsze doświadczenia laboratoryjne dają nadzieję na pełny sukces. Poniżej wykres, który przedstawia jak zmienia się zawartość powietrza w Księstwie w przeciągu roku w jednej uncji smogu (µS).

9729825_wykres.png

Na szaro pokazano zawartość powietrza ze złym smogiem – poziom maleje wraz z ociepleniem powietrza i zmniejszonym korzystaniem z pieców i kominków, po czym rośnie znowu w sezonie jesienno-zimowym. Natomiast na zielono zaznaczono wyniki badań smogu wyprodukowanego ze spalania szkodliwych materiałów, ale z użyciem kryształów witaminowych. Zawartość szkodliwych pyłów maleje do poziomu porównywalnego do powietrza na terenach zielonych w mieście, przy czym jest bogate w mikroelementy działające prozdrowotnie. Przeprowadzone badania kliniczne pokazały zupełne wyleczenie 92-letniej obywatelki Teutonii z astmy i alergii tlenowej.


Podsumowanie
Powyższy artykuł to jedynie wprowadzenie, zapewne będą jeszcze okazje, aby przedstawić szerszej publiczności stan zaawansowania tych badań, ale także inne pomysły i referaty. Nasze zdrowie jest warte prowadzenia dalszych prac w tym kierunku, które zaowocują w przyszłości wydłużeniem średniej życia, a być może przełożą się na migrację ludności do prozdrowotnego Księstwa Sarmacji. W tym miejscu korzystając z okazji apeluję do Dworu Książęcego i Rady Ministrów o współpracę i powołanie do życia Ministerstwa Zdrowia Powszechnego, które będzie czuwać nad zdrowiem wszystkich mieszkańców Księstwa Sarmacji i dbać o naszą zdrową długowieczność. Resort mógłby również dotować i nadzorować produkcję kryształów witaminowych, a także w trosce o zdrowie obywateli monitorować jakość powietrza i egzekwować produkcję jedynie słusznego dymu.

Bardzo dziękuję za uwagę,
Marceli de Bordeaux-Ossoliński
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Henryk Leszczyński, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, 18.10.2017 r. o 20:35:14
Brud to my! jesteśmy z brudu idziemy do brudu!... a nie zaraz... to nie to, huehue.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Tomasz Habsburg.
Marceli z Ossolińskich Bordoński, 18.10.2017 r. o 20:43:21
@Eradl To to, ale z witaminami w tle :-]
odpowiedz
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 19.10.2017 r. o 04:57:18
Jak na pierwszy artykuł... To lepiej niż większość tych, które napisałem w ciągu mikronacyjnego żywota ;)
odpowiedz
Robert Fryderyk, 19.10.2017 r. o 06:55:20
Niż większość? Niż wszystkie :-)
odpowiedz
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 19.10.2017 r. o 06:57:03
No dobra xD
odpowiedz
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 19.10.2017 r. o 06:57:22
/nie ma to jak obniżać samoocenę -_-
odpowiedz
Marceli z Ossolińskich Bordoński, 19.10.2017 r. o 09:01:07
@Jihymed dziękuję, miło mi 8-)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Marceli z Ossolińskich Bordoński.
Julian Fer at Atera, 20.10.2017 r. o 15:14:43
Fajny artykuł, ale żeby zaraz ministerstwo. Raczej niekoniecznie, bo można to całkiem inną drogą prywatną rozpocząć :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Marceli z Ossolińskich Bordoński.
Albert Felimi-Liderski, 22.10.2017 r. o 11:20:17
Imponujące, kibicuję w dalszej działalności :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Marceli z Ossolińskich Bordoński, 22.10.2017 r. o 19:44:19
@Albert Bardzo dziękuję. :-)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Marceli z Ossolińskich Bordoński.
Tomasz Ivo Hugo, 23.10.2017 r. o 08:55:13
Myślę, że przypisywanie problemu smogu w szczególności Sclavinii, bierze się stąd, że niejednokrotnie Konsulowie zlecali rozpylanie betonu nad tą krainą. A nie jest łatwo rozróżnić pył od smogu, gdy ten drugi jest taki gęsty.

P.S.
Czekam z niecierpliwością na kolejne opracowania i badania.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Marceli z Ossolińskich Bordoński, 25.10.2017 r. o 11:51:46
@Hugo Rozpylanie betonu? To dobry pomysł na witaminizację smogową i mineralizację pyłową jednocześnie. Tylko powietrze będzie trzeba popijać a nie rozgryzać.
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany