6025. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
22. dzień panowania Piotra III Łukasza
Herold, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 15.10.2017 r. o 18:39:37, tantiemy: 4 903.00 lt
Baridasar Front Październik/2017
Witam serdecznie. Nie ukrywam, ostatnio zaniedbałem swoje obowiązki. Nie będę się tłumaczył dlaczego. Winny się tłumaczy. Sytuacja niezależna ode mnie. W każdym razie, warto przejrzeć to co się działo w ostatnim miesiącu.
Rada Królestwa

W radzie rozpoczynają się wielkie porządki. Jak na razie ze stanowiska przewodniczącej została odwołana hrabina Yennefer von Witcher, która opuściła w zasadzie całkiem księstwo Sarmacji. Nowym przewodniczącym rady może zostać kawaler Jihymed Niezyd. Obecnie trwa głosowanie nad jego kandydaturą.

Przez rade został również uchwalony ordonans o finansach. Bardzo ważny ordonans, który reguluje obecnie sytuację podatkowa w Królestwie. Głosowano nad aż trzema poprawkami, z czego dwie odrzucono. Udowadnia to między innymi, że rada mimo przekonania, potrafi również odrzucić propozycje (co z moich obserwacji wydaje się rzadkością).

Już dosyć stara informacja, (przywyknąć należy, że te najstarsze będą na dole) - Ordynacja wyborcza również została uchylona

Kolejna sprawą uchwaloną przez radę, jest lokacja Nikolaopola. Oj duzo już czasu minęło, od kiedy ustawa weszła w życie. Mimo tego nadal nie ma kolejnych kroków dotyczących rozwoju miasta. Czyżby wnioskodawca zapomniał? A może to ciężki przypadek realiozy? W każdym razie czekamy.

Dwór Królewski

Na dworze trwają dyskusje, dotyczące urodzin JKM, oraz rocznicy jego koronacji. Na dwór zostali zaproszeni najwięksi myśliciele z Królestwa, jak również i osoby z nowatorskimi propozycjami. Obecnie trwa na Dworze Królewskim zabawa w Skojarzenia, gdzie nawet osoby spoza królestwa mogą się rozerwać.

Sport

Nie sposób wspomnieć o Viktorii jaką odniosła reprezentacja Baridasu w piłce nożnej. W tym sezonie, reprezentacja dzięki staraniom nowego trenera kadry oraz sytuacji, w jakiej drużynę zostawiła w rękach JO Timana Demollariego, Dama Alatriste przebrnęliśmy przez sezon bez żadnej porażki. Chociaż i tak po fakcie człowiek powiedziałby, że mogłoby być lepiej, bo zaliczyliśmy kilka remisów, ale i tak trenerowi należą się ogromne gratulacje. Oczywiście obowiązkową lekturą w tej sytuacji jest raport trenera po zakończonym sezonie. Dodatkowo chciałbym oznajmić, że trwają rozmowy w sprawie lokacji pomnika baridajskich sportowców w Ciuad de Bravo.

8gnBtKQy.png

Wiadomości dodatkowe

Wiele osób może to zasmucić, ale jednak postanowiłem, że porzucam redakcję posłania baridajskiego. Może jest ono równie dobrze poczytne jak chociażby Vox Populi, ale poza tym, że wymaga dosyć dużego nakładu pracy, tak naprawdę nie opłaca się. Dlatego od teraz, jedyną serią, informująca o wydarzeniach z Królestwa jest Baridasar Front. Ciekawsze rzeczy będę publikować za pomocą ćwirka. Aby był odróżniany od innych, na początku zawsze umieszczę #BarFron.

9 października br. w starej Gideńskiej Wyroczni widziano baridajską Arcywiedźmę Sorchę Raven, która zapadła w coś co porównać można ze stanem letargu.

l037Lsz1.jpg

Jeżeli cokolwiek pominąłem, krzyczcie wrzeszczcie i piszcie. Na pewno usłyszę. A bynajmniej mam taką nadzieję.

Na samym końcu, publicznie wyrażam skruchę, za to, co powiedziałem w poprzednim wydaniu. Salvadore może i nie zasłużył na tak złe potraktowanie. Obiecuję zachowywać swoje lubię-nielubię wyłącznie dla siebie.

PS: Na wybranych odcinkach dróg w okolicach wyrw w Wielkim Murze odnotowano ograniczenia prędkości na drodze :) Prosimy zachować ostrożność.

q3a6x88A.jpg

(-) Jihymed Niezyd
Pisarz Królestwa Baridasu
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Laurencjusz Ma Hi at Atera.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 15.10.2017 r. o 20:20:03
(-)....
WKW... Czy ma WKW coś do powiedzenia?...
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Tomasz Habsburg.
Julian Fer at Atera, 15.10.2017 r. o 20:29:53
Ja powiem tylko, że fajny artykuł :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Tomasz Habsburg.
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 15.10.2017 r. o 20:38:50
Powiem, że to dobry artykuł ;)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 15.10.2017 r. o 22:08:45
Ttylko ja się pytam, dlaczego WKW postanowił go zedytowac?
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Sorcha Raven, 21.10.2017 r. o 20:54:46
Już się obudziłam, byłam po drugiej stronie lustra :D
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany