5655. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
1461. dzień panowania księcia Tomasza Ivo Hugona
Park Stołeczny, Aaron Ramsey, 14.10.2017 r. o 20:23:08, tantiemy: 3 100.00 lt
Udany debiut w MKS Sailor Fer.

To właśnie dziś o godzinie 19:30 po raz pierwszy poprowadziłem ekipę Marynarzy. Po pierwszej bolesnej porażce 6:1 klub zajmował ostatnie miejsce w SLP Drugiej Klasie.

Mecz zaczął się bardzo dobrze. Już w 11 minucie prawy pomocnik Zanatec urwał się obrońcą i umieścił piłkę w siatce. Niestety zaledwie 8 minut później kapitan gości przepięknym uderzeniem z główki wyrównał na 1:1. Pierwsze co przyszło na mi na myśl to, że na najbliższym treningu skupimy się właśnie na stałych fragmentach. Oczywiście był to mój debiut, presja wynikająca z oczekiwań kibiców była ogromna.
Przez następne 9 minut w te i z powrotem przy ławce rezerwowych co jakiś czas konsultując się z moim asystentem. W 28 minucie doświadczony napastnik marynarzy Himsworth wpakował piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Hmm a może jednak te stałe fragmenty nie są takie słabe, pomyślałem.
I tak oto do końca połowy utrzymał się wynik 2:1 dla MKS Sailor Fer. W szatni napomknąłem tylko o utrzymywaniu taktyki założonej przed meczem. Tak naprawdę nie było do czego się przyczepić. Moi kopacze grali naprawdę dobrze. Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę siedziałem już spokojnie. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania. W 73 minucie dla odmiany także po rzucie rożnym Saturninio umieścił piłkę w siatce, także dla odmiany strzałem głową. Wynik 3:1 a do końca meczu 17 minut. Wystarczało konsekwentnie grać w obronie i szybkimi kontrami nękać przeciwnika. Chwila nieuwagi i GOL! BP Almera strzeliła. Ale chwila, coś mi tu nie pasowało. Spojrzałem na sędziego. Gol nie został uznany. Do końca spotkania wynik nie zmienił się.
Udany debiut rozwiał wątpliwości czy aby na pewno nadaję się na tą posadę.

Poniżej zaprezentuję pełną listę strzelców MKS Sailor Fer
11 minuta - Adrian Zãnatec (Breannan Joss)
28 minuta - Randall Himsworth (Leif Kongsvang)
73 minuta - Valério Saturnino (Leif Kongsvang)
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.