5963. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
254. dzień panowania Roberta Fryderyka
Żołnierz Sarmacki, David de Hoenhaim, 04.10.2017 r. o 22:23:46, tantiemy: 6 052.00 lt
BLACK HORNET-2017 powietrzne wsparcie
ZU6X7254.png
oA81d47A.png

13 września br. w czasie odprawy kluczowych dowódców Bazie Wojsk Specjalnych w Athos mjr Laurencjusz MaHi at Atera określone zostały priorytetowe zadania dla Książęcych Sił Powietrznych oraz podstawowe terminy ich realizacji. Samoloty bojowe, a wśród nich myśliwce uderzeniowe, transportowce. latające centra dowodzenia i cysterny to w dzisiejszych czasach niezbędny element pola walki - podkreślił prowadzący odprawę. Poza tym to najszybszy sposób przerzutu wojsk oraz zabezpieczenia logistycznego zapasów żywności, amunicji i paliwa oraz wozów bojowych, czołgów i zabezpieczenia medycznego.
Większość myśliwców z wyjątkiem tych bazujących na lotniskowcu uzupełniła siły Bazy Sił Powietrznych z Punty i z lotniska bezpośrednio wystartowała osłaniając transportowce, latające cysterny i samolot wczesnego ostrzegania do Anheim tj. rejonu ćwiczenia na Awarze. Część sił powietrznych przed lądowaniem na lotnisku w Awarze przebazowana została z międzylądowaniem na lotnisku w Anheim, by uzupełnić paliwo zaraz po rozładunku w Awarze wrócić po kolejną partię sprzętu i zapasów do Punty.

XmVOQ42Z.png
foto. 24 samoloty C-130 Hercules.

Zaraz po starcie transportowych Herkulesów z dywizjonu lotnictwa transportowego z sąsiedniego pasa startowego w powietrze poderwany został E-3 Sentry, powszechnie znany jako AWACS, KC-135 Stratotanker to wojskowy samolot do tankowania w powietrzu wcześniej wspominany jako "latająca cysterna". Ugrupowanie bojowe dopełniło 15 myśliwskich samolotów F-15.

ne1XaMVU.png
foto. AWACS, KC-135 w asyście samolotów F-15.

Dodatkowo od strony zachodniej części wyspy, która od tej strony graniczy z wyspą Eislear oraz miastem Árnovike (Port Orła) klucz myśliwców wykonał lot zwiadowczy wykonując zdjęcia lotnicze. To bardzo ważny lot gdyż w ostatnim okresie czasu na tej wyspie odnotowano szereg demonstracji o charakterze politycznym. Po analizie zdjęć lotniczych okazało się, że w mieście Árnovike sytuacja wróciła do normy, a miasto nie ma widocznych zniszczeń.

31cKAJMq.png
foto. klucz myśliwców nad Árnovike.

W dniu dzisiejszym od wczesnych godzin porannych piloci eskadr F-15, którzy zostali podzieleni na klucze uderzeniowe ćwiczyli walkę powietrzną z makietami, które ciągnięte były przez inne samoloty. Walka powietrzna to kluczowy element szkolenia pilotów myśliwców, a w ramach ćwiczeń dodatkowo zaplanowane jest również wsparcie walczących pododdziałów z powietrza, bombardowanie strategicznych obiektów oraz przeciwokrętowy atak lotniczy.

3oT32yNA.png
foto. atak rakietowy F-15.

(-) sierż. pilot David de Hoenhaim
Dowódca floty powietrznej w ćwiczeniu
pk. BLACK HORNET-2017
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Gotfryd Slavik de Ruth, Jack von Horn.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 04.10.2017 r. o 22:47:36
Świetnie. Jak widać ćwiczenie nabiera tempa :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Julian Fer at Atera, 06.10.2017 r. o 15:24:13
Jeszcze tylko mnie tam brakuje. Muszę się w końcu wypakować na wyspę ;)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: David de Hoenhaim.
Gotfryd Slavik de Ruth, 08.10.2017 r. o 13:14:19
Trudno sobie dziś wyobrazić, jakieś działania KSZ bez aktywnego wsparcia KSP.
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany