6115. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
112. dzień panowania Piotra III Łukasza
Żołnierz Sarmacki, Bartłomiej Czapka, 02.10.2017 r. o 13:17:01, tantiemy: 7 378.00 lt
"Wojska obce" w ćwiczeniu BLACK HORNET- 2017
ZU6X7254.png
oA81d47A.png
13 września br. w godzinach wieczornych w Bazie Wojsk Specjalnych w Athos mjr Laurencjusz MaHi at Atera zwołał odprawę kluczowych dowódców. Podczas dyskusji przy mapie ustalono podstawowe działania pododdziałów specjalnych, które zostały podzielone na dwie grupy, a przy okazji mjr MaHi at Atera pogratulował awansu chor. Czapce na pierwszy stopień oficerski i st. szer. Ferowi at Atera na pierwszy stopień podoficerski. W po południu 19 września br. gdy na moich pagonach zakładanych przez ppłk Laurencjusza MaHi at Aterę pojawiła się oficerska gwiazdka wraz z Batalionem Desantowo-Szturmowym z Anheim wylądowałem na Awarze jako grupa ćwiczących jako "wojska obce" w żargonie określanych jako "mordy Cranka".
Ze względu, iż z Anheim do rejonu ćwiczenia na Awarze to odległość, którą można nazwać "rzut beretem" cały Batalion Desantowo-Szturmowy został przetransportowany na śmigłowcach wielozadaniowych MH-60 Blach Hawk oraz śmigłowcach transportowych CH-53G , w których przetransportowano lekkie wozy bojowe. Żołnierze wylądowali na okazałej polanie na zachodniej części wyspy, która od tej strony graniczy z wyspą Eislear oraz miastem Árnovike (Port Orła).
G3DZkqS6.png
foto. MH-60 Blach Hawk.
m2hZIV64.png
foto. CH-53G.
Zaraz po wylądowaniu wszystkie dowodzone pododdziały batalionu rozproszone zostały w wyznaczone rejony wyczekiwania, gdzie sprzęt został zamaskowany. W oczekiwaniu na dalsze zadania w eterze została ogłoszona "cisza radiowa", a wszystkie radiostacje uruchomione zostały w trybie nasłuchu. Wszedłem więc do swojego wozu bojowego i oczekiwałem na dalsze rozkazy.
lx5qfX8f.png
foto. ppor. Czapka.
26 września 2017 r. jeden z żołnierzy prowadzących obserwację zauważył snajpera. Zarządziłem zasadzkę i nakazałem żołnierzom batalionu z Kompanii Specjalnej "Alfa" by schwytali osobnika w celu "zasięgnięcia języka". Ku mojemu zdziwieniu złapany żołnierz na pagonach nosił znajomo wyglądający stopień. W trakcie przesłuchania okazało się, że tak naprawdę nie jest żołnierzem, a tylko mieszkańcem Árnovike, który został przekupiony w celu prowadzenia wrogich działań na Awarze.
h3ComJ1s.png
foto. schwytany snajper.
Rejon ćwiczeń został terytorialnie podzielony na trzy strefy: - CZARNĄ BRAMĘ - teren wojsk własnych, - IKSNACJĘ - teren działania "wojsk obcych"[/b] w żargonie określanych jako "mordy Cranka", - TREFNA - teren wojsk własnych. Na całym obszarze od 26 września do chwili obecnej "wojska obce" zorganizowały ćwiczącym różne niespodzianki w postaci: - straszaków tj. ciężkich karabinów maszynowych strzelających pociskami farbującymi, - pól minowych tj. ćwiczebnych min barwiących wyrzucanym ładunkiem umundurowanie, - snajperów tj. żołnierzy strzelających z ukrycia z dużych odległości, których zadaniem jest wyeliminowanie dowódców wojsk ćwiczących. - konwojów tj. skrytych partoli treningowych.
6S1ye31Z.png
foto. umowna mapa terenu ćwiczeń.
(-) ppor. Bartłomiej Czapka Dowódca batalionu desantowo-szturmowego w ćwiczeniu pk. BLACK HORNET-2017
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Bartłomiej Czapka.
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 02.10.2017 r. o 19:59:09
Jak do tej pory Iksnacja trzyma się dobrze. Zobaczymy co przyniesie kolejny ruch :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Gotfryd Slavik de Ruth, 08.10.2017 r. o 13:18:13
Aktywne działania sił "wroga", jest bardzo ważnym elementem tych ćwiczeń.
I jak widać powierzenie tych działań siłom specjalnym. Jest optymalnym kierunkiem szkolenia dla jednej i drugiej strony.
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany