5963. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
254. dzień panowania Roberta Fryderyka
Książęce Siły Zbrojne, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, 26.09.2017 r. o 23:05:17, tantiemy: 8 861.00 lt
Żandarmeria na ćwiczeniach BLACK HORNET-2017
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ZU6X7254.png
oA81d47A.png
14 września br. ok. godziny 3.30 zadzwonił "czerwony telefon" i zostałem pilnie wezwany na odprawę do Bazy Wojsk Specjalnych w Athos do Kierownika Ćwiczenia mjr Laurencjusza MaHi at Atery. Podczas długiej dyskusji prowadzonej przy mapie czasie odprawy ustalone zostały zasady wykorzystania Książęcej Żandarmerii Wojskowej podczas ćwiczenia pk. BLACK HORNET-2017 (CZARNY SZERSZEŃ)

Żandarmeria na Awarze otrzymała zadanie utrzymania ładu i porządku wśród mieszkańców na obu częściach wyspy oraz przeciwdziałanie wybuchom paniki w czasie pozorowanych działań bojowych wojsk ćwiczących na tym dość małym obszarze Awary Północnej i Południowej, a w szczególności w mieście Awara i Arminborg, które obecnie jest w trakcie zmiany nazwy na Królewskie Miasto Nikolaopol.

Ćwiczenia tego rodzaju związane z żandarmerią wojskową mają na celu sprawdzenie możliwości fizycznych, technicznych i sprzętowych ŻW w warunkach polowych, gdzie muszą sobie dawać radę z obowiązkami podczas wybuchów ataków wrogich nacji, jak i samemu brać udział w akcjach militarnych.

h28zFj1I.png
foto. Żandarm kierujący ruchem w m. Awara.

Kolejnym zadaniem pododdziałów Książęcej Żandarmerii Woskowej w ramach ćwiczenia jest ochrona stanowisk dowodzenia w ramach pełnionej służby wartowniczej na posterunkach stałych i obchodowych. To bardzo odpowiedzialne zadanie gdyż ochrona jest narażona na działanie trupich czaszek tj. ćwiczących jako "wojska obce" w żargonie określanych jako "mordy Cranka"

By uniknąć zaskoczenia żandarmi w obrębie stanowisk dowodzenia ustawili różne "miny niespodzianki" tj. sygnalizatory podczerwieni oraz miny sygnalizacyjno-oświetlające obszar w czasie działań nocnych.

Dodatkowo w użyciu Żandarmerii Wojskowej pozostają noktowizory indywidualne oraz noktowizory dalekiego zasięgu.

obu59Q6k.jpg
foto. Żandarm w czasie obserwacji na duże odległości.

xTigSgG8.jpg
foto. Żandarm w czasie obserwacji na posterunkach.

Nie mniej ważnym zadaniem realizowanym przez żandarmów podczas bieżących ćwiczeń jest zabezpieczenie ewakuacji medycznej z miejsc prowadzonych ćwiczeń. Część z tych zadań jest oczywiście improwizowana przez podstawionych, dobrze opłaconych tutejszych mieszkańców, którzy podczas pozorowanych działań bojowych odgrywać będą rolę rannych. Nie należy jednak wykluczać innych faktycznych ran i urazów spowodowanych eksploatacją ciężkiego sprzętu wojskowego gdyż takie zdarzenia często występują podczas ćwiczeń i treningów.

s1U0tonF.png
foto. ewakuacja rannych.
(-) st. szer. Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło Dowódca wydzielonych sił KŻW w ćwiczeniu pk. BLACK HORNET-2017
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Tomasz Ivo Hugo, Leszek de Ruth.
Gotfryd Slavik de Ruth, 27.09.2017 r. o 09:50:14
I tak oto ruszyła machina KSZ, w ramach tego ćwiczenia. Zapewniam że każdy epizod będzie równie ciekawy jak ten.
Lubią ten komentarz: Gotfryd Slavik de Ruth.
Julian Fer at Atera, 27.09.2017 r. o 21:56:12
Nie wiedziałem, że mamy takie notki dalekiego zasięgu. To całkiem sprytny sprzęt ;)
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany